Instynkty ;)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 12, 2003 10:04

Tak na sam poczatek to witam na forum k_cian, Raditzu i mame Raditzu ;)

k_cian: Blagam pisz po POLSKU. Czy naprawde nacisniecie kropki lub przecinka zajmuje tak duzo czasu? To nie gg, czy chat... Trudno zrozumiec cokolwiek z Twojej wypowiedzi, jesli czlowiek musi sam skladac zdania do kupy ;)
Do tej pory wszyscy forumowicze starali sie pisac jak nalezy - a to swiadczy o szacunku do czytajacych.

Jesli chodzi o uszczesliwianie kota... Ja traktuje moja Pupsi jak wlasne dziecko, ktore (psychicznie) nigdy nie dorosnie. Nie bede mogla przeprowadzic z nia rozmowy typu "Corko, niedlugo staniesz sie dorosla kotka i zaczna Ci sie podobac mezczyzni. Zapragniesz blizszego kontaktu z jednym z nich, ale z takiego zwiazku powstaja kociaki... Dobrze wiesz, ze nie powinnas miec dzieci itp itd"
Kot czegos takiego nie zrozumie, bo kieruje sie instynktem ,czlowiek - owszem, bo ma jeszcze rozum. I to czlowiek, nie kot, potrafi wybrac, co jest dla niego lepsze. Potrafi sie zabezpieczyc, mysli nad skutkami swego czynu, nie stara sie o dzieci gdy np nie ma ustabilizowanej sytuacji zyciowej, czy jest chory. (oczywiscie sa od tego wyjatki)
Gdy kot chce, to chce i juz ;)
Dlatego czlowiek powinien troszczyc sie o kota. Zaszczepic, odrobaczyc, chronic, przytulic, kochac i rowniez kastrowac.

Ja bede kastrowac Pupsi, bo pomimo tego, ze male kociaki sa slodkie, to jest ich juz za duzo na tym swiecie.

Poczytaj sobie chociaz niektore posty na tym forum - jak tragiczne bywaja losy kotow. Jak trudno znalezc im dobry dom, wyleczyc. Jakie decyzje musza byc podjete, zeby kotom bylo lepiej.
Nie mow, ze forumowicze nie rozumieja kotow - sa to najczesciej ludzie z dlugim doswiadczeniem, majacy po kilka zwierzat. Troszcza sie nie tylko o nie, ale tez o zwierzeta na ulicy i w schroniskach...
Czasem sama milosc nie wystarczy, trzeba tez troche myslec ;)
Ostatnio edytowano Sob kwi 12, 2003 11:42 przez moni_citroni, łącznie edytowano 1 raz

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Sob kwi 12, 2003 10:14

Lidka, masz rację i wiesz co?
gdyby ci państwo chociaż raz pobiegali na osiedlu, dokarmiając tysiące bezdomnych i chorych kotów pewnie zmieniliby zdanie. Jakby musieli decydować o usypianiu miotów i zadać sobie chociaż minimum trudu w adpocji kociaka....

poza tym do Raditza: Skoro uważasz, że koty są jak ludzie i odczuwają to co ludzie, to dlaczego to Ty znajdujesz im partnera seksulanego ( w tym wypadku reproduktora dla swojej kotki)? Czy Twoja mama również wybierze Ci partnerkę seksualną? Wiem, że na czym polega hodowla. Rozumiem chęć sprzedania reproduktora.

Dodam jeszcze tylko, że obecnie koty żyją w nienaturalnych warunkach! Może za kilka lat same się przystosują.... ale my tego już nie doczekamy. Na razie możemy tylko pomóc w nierozmnażaniu się bezdomych kotów.

ps. wszyskie moje 3 koty są wykastrowane. I wierzę mojemu vetowi (bo to on kończył studia veterynaryjne a nie Wy), który mówi, że to dla dobra kota i dzięki temu są szczęśliwe!
Obrazek
Obrazek

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob kwi 12, 2003 10:41

* Keskese:
"gdyby ci państwo chociaż raz pobiegali na osiedlu, dokarmiając tysiące bezdomnych i chorych kotów pewnie zmieniliby zdanie. "

Dokarmiamy koty zarówno na osiedlu, jak i na działkach oraz w okolicy pracy mojej mamy na Starym Mieście.

"to dlaczego to Ty znajdujesz im partnera seksulanego ( w tym wypadku reproduktora dla swojej kotki)? "

Nie robię tego ja, tylko moja mama. Ja mam na ten temat troszkę inne zdanie niż ona. A że wolałbym, by jej partner również był Maine-Coon'em to chyba zrozumiałe, prawda?

* moni_citroni, lidiya:
zamiast czepiać się pisowni K_cian zajmijcie się lepiej poprawnym przepisaniem cudzych ksywek, dobrze? Jak za trudno zapamiętać, to w Windowsie istnieją jeszcze opcje ZAZNACZ, KOPIUJ i WKLEJ. Wszystkie trzy można wykonać zarówno z klawiatury jak i myszką.

jeszcze odnośnie K_cian (to uwaga również do Oberhexe oraz Bengali) - zajmijcie się lepiej treścią jej postów, a nie formą. Inteligentna osoba doczyta się tam tego, co chciała przekazać - czyli mam nadzieję, że wszyscy sobie poradzą. No chyba, że wolicie piękne posty o zerowej treści.

* lidiya:
widzę, że jako wzorowy, polski pedagog już nie tolerujesz odmienności oraz wykazujesz się typową dla Polaków wspaniałą tolerancją dla cudzego zdania. Nie tylko Ty jedna zresztą.

* do wszystkich:
chciałem tu podziękować za tolerancyjne podejście do moich przekonań. W końcu jesteście posiadaczami kotów, które są ogromnymi indywidualnościami, i doskonale przecież wiecie, co to jest TOLERANCJA i SZACUNEK dla innych użytkowników forum, o których tak tu trąbicie.
"...Twierdzi, że w ogóle nie istnieje coś takiego jak kot. Że to tylko kształt, w który chętnie obleka się wszelkie licho, diabelstwo i draństwo, żeby łatwiej zakraść się do ludzkich siedzib..."

Peter S. Beagle -"Ostatni jednorożec"

Raditzu

 
Posty: 49
Od: Śro kwi 09, 2003 9:29
Lokalizacja: Gdańsk Village

Post » Sob kwi 12, 2003 10:52

Raditzu pisze:* moni_citroni, lidiya:
zamiast czepiać się pisowni K_cian zajmijcie się lepiej poprawnym przepisaniem cudzych ksywek, dobrze? Jak za trudno zapamiętać, to w Windowsie istnieją jeszcze opcje ZAZNACZ, KOPIUJ i WKLEJ. Wszystkie trzy można wykonać zarówno z klawiatury jak i myszką.

Jest również taka opcja w programie Word i jak ktoś ma problem z ortografią i interpunkcją to może z niego skorzytsać. Wciskając F7 uruchamia się sprawdzanie pisowni i automatyczne poprawianie błędów.
Obrazek
Obrazek

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Sob kwi 12, 2003 10:52

Raditzu pisze:

* moni_citroni, lidiya:
zamiast czepiać się pisowni K_cian zajmijcie się lepiej poprawnym przepisaniem cudzych ksywek, dobrze? Jak za trudno zapamiętać, to w Windowsie istnieją jeszcze opcje ZAZNACZ, KOPIUJ i WKLEJ. Wszystkie trzy można wykonać zarówno z klawiatury jak i myszką.




Raditzu, dlaczego jesteś taki nie uprzejmy?

Axel

 
Posty: 3434
Od: Pt mar 07, 2003 20:59

Post » Sob kwi 12, 2003 10:55

A... i jeszcze jedno... Jeśli Ty nie masz trudności z odczytywniem postów
K_cian, to twoja sprawa, ale może inni mają, nie pomyślałeś o tym?

Axel

 
Posty: 3434
Od: Pt mar 07, 2003 20:59

Post » Sob kwi 12, 2003 11:01

Raditzu pisze:
Nie robię tego ja, tylko moja mama. Ja mam na ten temat troszkę inne zdanie niż ona. A że wolałbym, by jej partner również był Maine-Coon'em to chyba zrozumiałe, prawda?



Nie, w świetle twoich poglądów - niezrozumiałe. Skąd wiesz, że ona woli MCO? Może powinniście dać jej szansę znaleźć partnera wg własnych gustów?

myszka

 
Posty: 3120
Od: Pt sie 09, 2002 13:45

Post » Sob kwi 12, 2003 11:45

Raditzu, wybacz blad w pisowni.. Juz poprawilam ;)

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Sob kwi 12, 2003 11:48

No nie namawiajmy nikogo do pseudohodowli... ;-)

Na posty K_cian nie bede odpowiadac, bo nie daje rady przebic sie przez ten belkocik...

Mam 2 wykastrowane kotki, zadna z nich jakos nie chodzi za mna i nie cierpi z tego powodu :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84904
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob kwi 12, 2003 11:56

Jak wszyscy dotąd przyznają, nie znamy na 100% odczuć zwierzaków, ale z całą pewnością nie piszą one trenów na cześć utraconych jajek czy niespełnionego macierzyństwa, jak robią to niekiedy ludzie.

Problem kastracji zwierzaków jest w gruncie rzeczy nie ich problemem, ale naszym - to nasza zagwozdka etyczna i rodzaj konieczności, przed którą z braku lepszego rozwiązania nie możemy ujść. Jeśli pojawi się kiedyś lepsze rozwiązanie, to świetnie - na razie go nie ma.

I tym akcentem proponuję zakończyć dyskusję - obrażanie siebie w imię takiego czy innego subiektywnego podejścia do zagadnienia nie ma sensu i realiów, które zmuszają do akceptacji niedoskonałych rozwiązań, nijak nie zmieni.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 223 gości