SPONSOR POSZUKIWANY - POMOCY

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 09, 2003 21:00 SPONSOR POSZUKIWANY - POMOCY

Sorry, że jestem chwilowo monotematyczna, ale myslę, że mi wybaczycie, bo myslę o kotach - tych pokrzywdzonych.

Dlatego uprzejmie zapytuję czy ktos ma pomysł jak zdobyć pieniązki na ewentulany wydruk kalendarza i żeby coś z tego dla tych schroniskowych kiciuchów było?

Mnie się kołatają 2 mysli:
1. Namawiać jakichś producentów kocich akcesoriów, karm (taki kalendarz nadaje się przecież na gratisy, nagrody w konkursie), aby w zamian za reklamę w owym kalendarzu zechcieli go wydrukować i coś przeznaczyć na bezdommne kociaki
2. Namawiac prozwierzęce czasopisma do wydruku, żeby to wszyszło jako dodatek i ewentulne to co zostanie po pokryciu kosztów, na kociaki

Może jest tu gdzieś na forum zdolny marketingowiec lub inna duszyczka, zdolna podpowiedzieć czy to się da i jak sie do tego z głową zabrać???
Ostatnio edytowano Czw kwi 10, 2003 9:42 przez amidala, łącznie edytowano 3 razy
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 09, 2003 21:09 kalenadzrz

tzreba by uderzyc do firmy MASTER FOODS DO DZIŁU MARKETINGU DZIAŁU ZOO i tam rozmawiac o sponsoringu.To ogromna firma.
alno Nestlle chyba która z forumowiczek ma tam TŻ WIEC MOZE POMOŻE,.
zmien może tytuł watku na bardziej czytelny.

pini1

 
Posty: 7035
Od: Nie cze 30, 2002 19:56
Lokalizacja: katowice

Post » Śro kwi 09, 2003 22:07

amidala, zmień moze temat na SPONSOR POSZUKIWANY - POMOCY albo na cos podobnego.
Dzika i Kefir
Obrazek

KasikP

 
Posty: 1214
Od: Nie mar 09, 2003 10:00
Lokalizacja: koniec świata Kabaty ;)

Post » Czw kwi 10, 2003 9:43

PODNOSZĘ, BO BARDZO MI ZALEŻY :roll:
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 10, 2003 10:06

Prośba do moderatorów - może i ten post zmienic na przyklejony, choc na parę dni.
Może w tym czasie jaks myśl się urodzi?

Falko czy ty przypadkiem nie miałas wczesniejszych doświadczeń z poszukiwaniem chętnych na reklamę na stronach forum?

Może odezwie się ktoś z fundacji i podpowie jak się "łowi" sponsorów?

Dowiedziałm się już, że wydruk kalendarza palakatu w formacie B1 (100x70), kosztuje ok 8000 netto!!! Czekam na wycenę formatu A3 w układzie 1 strona na 1 miesiąc. To chyba bedzie przytłaczająca kwota.
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 10, 2003 10:21

Miałam Amidalo ale z moich doświadczeń nie ma co korzystać, bo efekty były negatywne. Kontaktowałam się z internetowymi sklepami zwierzakowymi. Producenci karmy leżą na razie odłogiem ;) Tam właśnie trzeba uderzyć. Jeśli prosisz o wycenę to proponuj drukarni umieszczenie na kalendarzu ich logo i info, że sponsorują w zamian za zniżkę na usługę.

Poproś o wycenę tutaj: http://www.dd.com.pl/indexdruk.html

Drukowałam u nich różne rzezcy - byli tani przy niskich nakładach jeszcze w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło.

Falka

 
Posty: 32599
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Czw kwi 10, 2003 10:34

Dzięki,

gnębi mnie jeszcze jedna myśl - w sumie jest to projekt zbiorowy i nie wiem czy nie lepiej byłoby, gdyby w kontaktach z potencjalnymi sponsorami występowała jakaś forma prawna. Jednym słowem fundacja czy ktoś, kto brzmi "poważnie" oczywiście w mniemaniu potencjalnego sponsora (niestety rzadko traktuje się pojedyncze osoby serio). Nie chodzi mi tu o zrzucenie problemu na kogoś innego, tylko o jak najlepsze podejście do tematu. Może zatem najpierw do fundacji uderzyć i zapytac jak oni to widzą?

Ja własnie myślałam, żeby producenci karm itp mogli swe logo zamieścić, ale to chyba nie wsytarczy na pokrycie druku?
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 10, 2003 11:07

zawarłam trochę wskazówek w watku "Książka?"

info o 8000 netto jest niepełna -przy jakim nakładzie?

jaka dystrybucja? gdzie? kto ją zorganizuje?

kto miałby inkasować środki ze sprzedaży (sprzedaż?) i jak dystrybuować
tak czy inaczej jakaś forma prawna jest potrzebna z księgowością włącznie


reklama sponsora może w CAŁOŚCI pokryć koszty druku, spnsor nie musi być jeden, takt jedynie wskazuje na nie namawianie firm o podobnym profilu - a więc np producent karmy+ sieć sklepów zoo (np kakadu-sa w carefurach w całym kraju)+ producent gadżetów+ itd

aby pozyskac sponsora trzeba oprócz szczytnego celu wskazać jego korzyści a więc znowu - nakład, dystrybucja, no i oczywiście promocja

nam chodzi o zwierzaki im posrednio tez ale bezposrednio chodzi o zwiększenie świadomości marki, zwiększenie udziału w rynku

cd może nastąpić

graga

 
Posty: 1138
Od: Wto paź 15, 2002 13:52
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post » Czw kwi 10, 2003 11:17 Re: SPONSOR POSZUKIWANY - POMOCY

jeszcze kilka pytań

amidala pisze:zdobyć pieniązki na ewentulany wydruk kalendarza i żeby coś z tego dla tych schroniskowych kiciuchów było?


trzeba uścislić co tzn coś z tego - z czego ? z zysków? jeśli tak to z zysków z czego? sprzedaży? a więc jakiej? za ile? i gdzie?

amidala pisze:przeznaczyć na bezdommne kociaki,


co to znaczy? czy schroniskowe są bezdomne? jesli tak to ok bo MasterFOods i inni moga wykazac sponsorujemy karmę dla zwierząt ze schroniska XXX ale nie rozwiązuje to problemy tych bezdomnych w naszym rozumieniu
jesli na te podwórzowe - to co dalej, komu miałyby przypaśc te środki? jak je podzielić, dystrybuowac i KONTROLOWAĆ ? co z tego miałby sponsor? to okrutne pytanie ale z pewnościa pierwsze jakie ew sponsor zada? jak obrandowac podwórko, gdzie dokarmiane sa bezdomne koty?

graga

 
Posty: 1138
Od: Wto paź 15, 2002 13:52
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Post » Czw kwi 10, 2003 15:06

Dzięki Graga,

Cenne uwagi. Zgdzam się z Tobą w 100%. Jedyne, co moge powiedzieć, to że moja myśl podąża innym torem.
Otóż:
Nie jesteśmy instytucją, nie mamy możliwości zebrania takich pieniędzy, dlatego od początku zakładałam, że my jako forumowicze tego nie wydrukujemy. Ale mamy pomysł i projekt, który da się jakoś wycenić i który może być wart jakiś pieniędzy, bo przecież nikt tego bez naszej zgody nie wydrukuje.

Zapraszjąc np. producenta karmy do współpracy musielibyśmy mu odsprzedać pomysł z prawami do druku, a producent ów umieszczając na takim kalendarzu swe logo może ten kalendarz sprzedać i część zysków przeznaczyć na np.: dokarmianie (sterylizację, leczenie, co tam chce)kotów schroniskowych. Może nawet w zamian przeznaczyć nie pieniądze, ale karmę. Co on z tego ma?- darmowy projekt, reklamę i mozliwość ogłasznia wszem i wobec, że wspierają biedne zwierzaki. Czy mu się to kalkuluje? To zalezy.

Myślałam też, że gdyby włączyła się w to fundacja prozwierzeca, mozna taki kalendarz pobierac z jej strony internetowej za symboliczną złotówkę, ktora własnie zostanie przekazana na rzecz fundacji (no coś takiego jak akcja pajacyk tyle, że dla zwierząt).

Pewnie bredzę, ale się staram :roll:
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 13, 2003 15:39

TŻ nie zna ludzi z działu marketingu w N.(to wielka firma, a on przcuje krótko), ale poprosiłam, aby nadał temat - czy nie chcą wydać kalendarza z kocimi imionami... zobaczymy, choć wielkich nadziei sobie nie robie. Nie mam też najlepszego zdania o działach marketingu w duzych firmach w ogóle. Piszę to jako przedstawicielka tegoż działu, w takiej właśnie firmie... :lol:
Obrazek
_Gusia_ dawniej "catsnkit"
www.koty.edu.pl

_Gusia_

 
Posty: 1160
Od: Nie gru 22, 2002 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 13, 2003 20:38

catsnkit pisze:TŻ nie zna ludzi z działu marketingu w N.(to wielka firma, a on przcuje krótko), ale poprosiłam, aby nadał temat - czy nie chcą wydać kalendarza z kocimi imionami... zobaczymy, choć wielkich nadziei sobie nie robie. Nie mam też najlepszego zdania o działach marketingu w duzych firmach w ogóle. Piszę to jako przedstawicielka tegoż działu, w takiej właśnie firmie... :lol:


niestety zgadzam się z Tobą :cry: , sama zaobserwowałam, że czasem najlepsze pomysły "lądują' w koszu!

ja tez nie mam wielkiej nadziei, ale pozostaje nam pytać :?

Dzięki za poruszenie sprawy :D , ja tu też przez znajomych staram sie wybadac teren w jednej takiej firmie...
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jowitha i 526 gości