Zaparcie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 21, 2009 17:50

Mleko możesz jej zostawić do pojawienia się kupala.Parafinę można podawać co 2-3 godz .też do skutku .Powodzenia :ok:
ObrazekObrazek

amyszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 24121
Od: Czw mar 22, 2007 14:26
Lokalizacja: Bolesławiec Śl.

Post » Sob mar 13, 2010 21:46 Re: Zaparcie

Nasz kicior skończył rok w luym. Przez ten cały czas mieliśmy problemy z jego kupkami. Jest kotkiem niby rasowym tzn. bez rodowodu (neva masquarad). Ma to o tyle znaczenie, że jest to kot z dłuższą sierścią. Nie chce absolutnie sztucznych pokarmów, sucha karma, puszki, saszetki to jedno ścierwo, obraza absolutna. Tylko wołowina i ryba. Kupki były raz na 5-6 dni. U weta przerózne metody, łącznie z lewatywą i nic, wielkie nic. Kocur się męczył, a my dostawaliśmy fioła :( . Nie dała właściwego rezultatu nawet parafina, po której załatwił się po 48h i to dodatkowo jeszcze w grę wszedł czopek glicerynowy. Odkłaczacz weterynaryjny i nic, zero, ciągle się męczy. I w końcu sukces :) Do picia mleko, codziennie 1ampułka lakcidu, co drugi dzień odkłaczacz Gimpet Malt-Soft i 1/4 porcji z 1/2 łyżeczki siemienia lnianego, 1 łyżeczka kaszki kus-kus, 1łyżeczka płatków ryżowych, 1 i 1/2 łyżeczki płatków jęczmiennych zalanych wrzątkiem i dodane do porcji wołowiny. Może komuś pomogę bo wiem jaki to problem, a stworzenia żal jak cholera :? Teraz załatwia sie co 2-3 dni i wetki mówią, ze to sukces i jest ok. :D :D :D

weja

 
Posty: 2
Od: Pon lis 23, 2009 21:50

Post » Nie maja 09, 2010 22:15 Re: Zaparcie

Witam..
Jestem nowa na forum.. Wczoraj znalazłam małego kotka.. ma około 3-4 dni. W miocie były 3, jednam kocica je porzuciła i przeżył tylko jeden, więc go przygarnęłam. W sob karmiłam go mlekiem modyfikowanym dla niemowląt a dziś kupiłam mleko dla kociąt. Kotek chętnie je je.. Jednak ma problemy z wypróżnianiem się. Po każdym posiłku masuję mu brzuszek. Siusiu robi normalnie, jednak kupki jakoś nie chce. Jak można pomóc takiemu maleństwu?

indifference7

 
Posty: 2
Od: Nie maja 09, 2010 22:09

Post » Nie maja 09, 2010 22:45 Re: Zaparcie

W opcji tego forum jest funkcja szukaj wpisz tam " masowanie okolic odbytu" wypowiadają się osoby, które tak jak Ty ratowały maluszki.Trzeba mokrym, ciepłym wacikiem masować okolice odbytu -tak jak kocia mama szorstkim jezykiem pobudza kociaka do wydalania. Samo masowanie brzuszka to za mało.

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pon maja 10, 2010 13:44 Re: Zaparcie

To też robiłam, tylko nie napisałam.. Ale już wszystko ok.. w nocy była kupka :) Pewnie jestem zbyt przewrażliwiona, ale wcześniej nie miałam styczności z takim małym kotkiem :)

indifference7

 
Posty: 2
Od: Nie maja 09, 2010 22:09

Post » Pon maja 10, 2010 13:51 Re: Zaparcie

Bardzo dobrze imituje koci język szczoteczka do zębów. Średnio twarda lub miękka, zwilzona.Przecierałam nią niemowalka koło pyszczka, jak się pobrudził przy jedzeniu i brzuszek.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw sie 12, 2010 14:08 Re: Zaparcie

Jeszcze ze sprawdzonych syropów to Lactolosum. Działa po jakiś 3h. Nie wchłania sie wiec można stosować dłużej i smak chyba ma atrakcyjny. W każdym razie Tigi nie pluł ;)
Obrazek Tiger

gigi45

 
Posty: 9
Od: Nie lip 04, 2010 20:37
Lokalizacja: warszawa

Post » Sob wrz 18, 2010 9:33 Re: Zaparcie

jejku od wczoraj wieczorem mam 7 tygodniowego kocurka i dzis zrobił juz jedna kupke ale teraz widze ze wchodzi do kuwety to najpierw długo grzebie i piszczy i tak siedzi jakby chciał zrobić a nie może
moze olej parafinowy dac ale takiemu małemu 7 tygodniowemu mozna?

shamarh

 
Posty: 22
Od: Śro sie 18, 2010 13:00

Post » Sob wrz 18, 2010 11:28 Re: Zaparcie

a jak z siusianiem?

my naszemu dajemy parafine, laktuloze i zmienilismy karme.. no ale to dorosly kocur, nie wiem jak z takimi maluszkami :(
ObrazekObrazek

77renifer

 
Posty: 675
Od: Śro lut 11, 2009 21:09
Lokalizacja: 3 city

Post » Sob wrz 18, 2010 11:38 Re: Zaparcie

udało sie zrobił kupke :) pomasowałam mu troszkę brzuszek wilgotnym wacikiem

ale nie wiem co mogło byc przyczyną je mokra karmę darling i pił troszkę mleka z obniżoną zawartością laktozy takie o http://www.mackowy.com.pl/productsDetai ... ecordID=18 i troszkę wody. Nie wiem czy to karma czy to mleko? może zrobic mu pierś z warzywami i ryżem? czy juz tak nie mieszać bo u właściciela jadł jakaś puszkę z supermarketu tak mi właściciel powiedział

shamarh

 
Posty: 22
Od: Śro sie 18, 2010 13:00

Post » Sob wrz 18, 2010 11:38 Re: Zaparcie

udało sie zrobił kupke :) pomasowałam mu troszkę brzuszek wilgotnym wacikiem

ale nie wiem co mogło byc przyczyną je mokra karmę darling i pił troszkę mleka z obniżoną zawartością laktozy takie o http://www.mackowy.com.pl/productsDetai ... ecordID=18 i troszkę wody. Nie wiem czy to karma czy to mleko? może zrobic mu pierś z warzywami i ryżem? czy juz tak nie mieszać bo u właściciela jadł jakaś puszkę z supermarketu tak mi właściciel powiedział

a jeszcze nie widziałam zeby siusiał tylko kupki

shamarh

 
Posty: 22
Od: Śro sie 18, 2010 13:00

Post » Sob wrz 18, 2010 12:38 Re: Zaparcie

wiesz co.. z tego co ja wiem to kotki moga miec zaparcia z powodu problemow z pecherzem.

osttanio jak bylam u wet to byla jedna kobitka bo kotek nie siusial..i mial przepelniony pecherz.

moze ty lepiej idz do weta, nim bedzie za pozno.chyba ze rzadko robi po prostu.

a karmy z supermarketu nie sa dobre, lepiej zainwestowac w jakas dobra karme dla kociakow.
poszukaj na forum, na pewno sa tu watki o karmach.
ObrazekObrazek

77renifer

 
Posty: 675
Od: Śro lut 11, 2009 21:09
Lokalizacja: 3 city

Post » Sob wrz 18, 2010 13:14 Re: Zaparcie

tak w poniedziałek idziemy do weterynarza na pierwsza wizyte :)

kupiłam specjalnie takie jedzonko bo myslałam ze malec jest przyzwyczajony:) a mam zamiar na stałe robic mu gotowane jedzenie kupiłam juz piersi i mrożą sie od kilku dni, sadzisz ze moge mu od razu dac takie gotowane?

shamarh

 
Posty: 22
Od: Śro sie 18, 2010 13:00

Post » Pt sty 07, 2011 10:52 Re: Zaparcie

Podbijam temat, bo mam problem ze starym kotem. Ze względu na wiek (około 16 lat) Meonik miał kłopoty z wypróżnianiem, na wiosę ubiegłego roku podawałam Gasprid i pomagał, ale organizm chyba się przyzwyczaił i już potem brakowało efektów. Co jakiś czas podaję olej parafinowy, do niedawna Meo po takim podaniu, za przeproszeniem, obsrywał się i przez kilka dni wypróżniał. Teraz nie ma właściwie niczego takiego. Jest jakaś, całkiem twarda i koniec. Odpada masowanie brzuszka, bo kot tego nie znosi - mocno gryzie i się broni.
Przedwczoraj podałam 15 ml parafiny i była twarda kupka, następnego dnia podałam 10 ml - już nic nie było. Wczoraj wieczorem podałam 6 ml Dufalacu i 5 kresek Metoclopramidu i nic. Dodam, że kot jest po operacji i miał ostatnio kilka znieczuleń i z kupkami jest dużo słabiej - boję się, że jelita mocno zwolniły. Problem jest tez w tym, że w zasadzie nie bardzo mogę podawać cokolwiek na siłę do pysia w płynach - Meo jest po operacji krtani - ze względu na paraliż tej okolicy ma na stałe odciągniętą i przyszytą do śluzówki jedną chrząstkę nalewkowatą - krtań jest stale półotwarta - trzeba bardzo uważać na zachłyśniecie. Zresztą w ogóle podanie Meonikowi czegokolwiek do pysia w formie płynu strzykawką - było zawsze po prostu dramatem i koszmarem dla obydwu stron. Może macie jakieś pomysły? I na "tu i teraz" i długofalowo?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pt sty 07, 2011 10:56 Re: Zaparcie

Marcelibu pisze: Może macie jakieś pomysły? I na "tu i teraz" i długofalowo?

Długofalowo - może Colon C? Wspomaga perystaltykę jelit.
http://www.colonc.pl/

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 137 gości