Widzialem straaasznie duzego kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 08, 2003 11:38 Widzialem straaasznie duzego kota

Przypomnialo mi sie dzis jak kiedys widzialem w telewizji na jakiejs wystawie takiego kota, on byl strasznie duzy. Na wielkosc jak taki sobie pies. Z tego co pamietam nie byl mocno puchaty. Jest to naturalnie jakis rodzaj kota domowego (nie wiem czy nazewnictwo poprawne gdyz nie siedze w temacie). Czy ktos orientuje sie jaka to moze byc rasa? I skad oraz ew. za ile?

ktosiko

 
Posty: 40
Od: Wto kwi 08, 2003 0:39

Post » Wto kwi 08, 2003 11:49

Eeeemmm, troche to malo konkretnie ? jaki to "taki sobie pies" ? :) No i moze cos wiecej: np.: jako kolor, czy jednolity czy w latki...itd, jaja budowa ciala....
Jedyne co mi z duzych kotow przychodzi do glowy to maine coony, one naprawde potrafia osiagac spore rozmiaty... no, ale "puchate" tez w sumie sa, wiec odpada.... Niektore brytyjczyki tez sa slusznych rozmiarow, nawet mamy tu jednego takigo Duzego :) .... nie wiem jak jest z bengalskimi, niedawno widzialam przelotnie katem oka program w tv, i byly tam jakies takie wlasnie duuuuze koty o umaszczeniu bangalskiego, ale nie wiem czy to byl on, bo byl naprawde duzy, a mi sie zawsze wydawalo ze to sredniego wzrostu kotki, a w tw siegaly na siadzaco prawie do kolana, ale mowiono ze to rasadomowa.... niestey sluchalam tylko jednym uchem wiec nie pamietam szczegolow....
W kazdym badz raze sprubuj moze sobie jeszcze cos przypomniec :)
Ktosia i Kiti&gigi
Fotografia dla hodowli i nie tylko: http://foto-web.pl

ktosia

 
Posty: 2058
Od: Pon gru 02, 2002 18:29
Lokalizacja: Sopot

Post » Wto kwi 08, 2003 12:45

Nie chodzi mi o jakas konkretna rase ale bardziej ukierunkowanie, podanie kilka pelnych nazw tych duzych ras bym mogl znalezc cos na necie o nich chociaz. I ew. ile kosztuje taki misio pysio. A co do tego co widzialem to on byl puchaty taki jak puchate sa dachowce, no moze troszke dluzsze mial klaczki. Kolor to byl taki nie do konca czarny, taki ciemny szary. Mordka milusia ;) A 'jak taki sobie pies' znaczy ze wlasnie jak stwierdziles na siedzaca w okolice kolan dostaje. A reszta to zupelnie kocia, ogon, cztery lapki, dwa ucha i wasy ;)

ktosiko

 
Posty: 40
Od: Wto kwi 08, 2003 0:39

Post » Wto kwi 08, 2003 12:51

To może jednak brytyjczyk...
Czy wyglądał mniej-więcewj tak: http://zmuzyki.w.interia.pl/tytul4.jpg
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 08, 2003 12:53

Tu masz adres strony Polskiego Związku Fenologicznego. Są tam wszystkie rasy uznane przez PZF razem z fotkami. Może znajdziesz swojego "ulubieńca" :D
http://www.koty.pl/pzfkotyrasowe/swiat.html
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 08, 2003 12:55

Kartuzy też są niebieskie i wielkie... To znaczy koty kartuskie, chartreuse (eee... chyba trochę inaczej to się pisze?)

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 08, 2003 12:57

Pewnie to był MCO ;)
Obrazek
Obrazek

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto kwi 08, 2003 13:11

Kartuzy też są niebieskie i wielkie... To znaczy koty kartuskie, chartreuse (eee... chyba trochę inaczej to się pisze?)

Kartuza (chartreux) masz na tej stronce http://www.jamrencattery.com/
... ale one sa chyba ciut mniejsze niz Bri (szczegolnie jak sie kierowac zdjeciem na tej stronie ;) ), chociaz na innnych fotkach praktycznie ta sama budowa, siesc co bri.
Zerknij jeszcze na strone http://cat.fs.com.pltam tez znajdzjdziesz przeglada ras, ale uznawanych przez fife :)
No, jak teraz nie znajdziesz tego kociaka to ja juz nie wiem :)
Ktosia i Kiti&gigi
Fotografia dla hodowli i nie tylko: http://foto-web.pl

ktosia

 
Posty: 2058
Od: Pon gru 02, 2002 18:29
Lokalizacja: Sopot

Post » Wto kwi 08, 2003 14:51

Mój pierwszy kot, Maruda, ma teraz 12 lat i waży około 12 kilo. Poza tym sam w sobie jest duży, więc myślę, że mógłby konkurować z "rasowcami". Hehehe :twisted: :D
Dzika i Kefir
Obrazek

KasikP

 
Posty: 1214
Od: Nie mar 09, 2003 10:00
Lokalizacja: koniec świata Kabaty ;)

Post » Wto kwi 08, 2003 15:00

Chartreux rozni sie od brytyjczyka tym ze ma normalna glowe, tz pucki ma nie tak rozbudowane jak brytyjczyki. Poza tym kotki sa smuklejsze i delikatniejsze niz kotki brytyjczykow.

W niektorych zwiazkach swiatowym chartreux i brytyjczyk niebieski sa uznawane za ta sama rase, w innych rasowo sa oddzielone.
Moj Jimmy jest chartreux.
Obrazek

Pink

 
Posty: 12078
Od: Pon mar 04, 2002 18:47
Lokalizacja: Kostka Rubika

Post » Wto kwi 08, 2003 21:20

Jesli myslisz o naprawde duzym,rasowym kocie, to zdecydowanie najwiekszym, jakiego widzialam (na wystawach) jest kocur Daker De Vito - rasa Maine Coone - rudy pregus. Hodowla z Warszawy, Pani Szymanska. Wrzucisz w wyszukiwarke, to znajdziesz. cena takiego szczescia ksztaltuje si od 1500 zl w gore, zalezy jak sie zapowiada - tj im bardziej potencjalny medlista, tym drozszy (nie wiem, ile u Niej). Jest Jeszcze Zwiazek Hodowcow Kotow Rasowych w Polsce - ZHKRP - tam tez znajdziesz info o rasach.
utitin

utitin

 
Posty: 11
Od: Czw mar 06, 2003 9:50
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro kwi 09, 2003 2:53

To byl brytyjczyk jednak. Tylko ze te oczy takie wytrzeszczone na wszystkich fotkach maja ;) W sumie to dzieki za odpowiedzi, bardzo mi pomogly :)

ktosiko

 
Posty: 40
Od: Wto kwi 08, 2003 0:39

Post » Śro kwi 09, 2003 8:29

Ktosiko, zerknij do Koterii na zdjecia Madziasz - ona ma BOSKIEGO brytyjczyka :)

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Śro kwi 09, 2003 11:59

Nom, milusi kociak. Emm.. tak sie naczytalem o tych biednych kociakach i mysle sobie ze duze i rasowe som ladne ale jest mnostwo takich ktore pomocy potrzebuja, i tez sa bardzo piekne. Dlatego zaadoptuje na poczatek jednego kociaka, doroslego. Bedzie do pary z kotka. Nudzic im sie nie bedzie przynajmniej ;)

Moglby mi ktos polecic jakis azyl w krakowie lub okolicach? Znaczy chce do takiego z najwiekszymi problemami finansowymi co by im choc troszke ulzyc. Wiem ze jeden kot to niewiele ale zawsze cos ;)

ktosiko

 
Posty: 40
Od: Wto kwi 08, 2003 0:39

Post » Śro kwi 09, 2003 12:09

:ok: :dance: brawoooooo :D
Obrazek
"Nawet najmniejszy kot jest arcydzielem"Leonardo da Vincimoje koty

ipsi

 
Posty: 4309
Od: Pon sty 27, 2003 0:06
Lokalizacja: okolice mikołajek pomorskich

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jowitha i 520 gości