Gdzie kupie Norweskiego Kota Leśnego ???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 07, 2003 13:05 Gdzie kupie Norweskiego Kota Leśnego ???

Witam wszystkich. :lol:
Jestem nowym sympatylkiem kocurów :twisted: .
Bardzo chciałbym kupić Norweskiego Kota Leśnego oraz zdobyc jakieś informacje o tej rasie.

Czy ktoś może mi pomóc ??!! :roll:

Upalne
Ursynów
Upalne@wp.pl
Upalne

Upalne

 
Posty: 1
Od: Nie kwi 06, 2003 16:54

Post » Pon kwi 07, 2003 13:07

Wszelkie informacje o kotach norweskich lesnych (m.in. liste kociat, spis hodowli, opis rasy) znajdziesz na stronie http://cat.fs.com.pl/~nfoclub/
Ostatnio edytowano Pon kwi 07, 2003 13:16 przez M., łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Pon kwi 07, 2003 13:10

Możesz też napisać do ariell z naszego forum, która hoduje właśnie tą rasę kotów.

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pon kwi 07, 2003 13:13 Re: Gdzie kupie Norweskiego Kota Leśnego ???

Upalne pisze:Witam wszystkich. :lol:
Jestem nowym sympatylkiem kocurów :twisted: .
Bardzo chciałbym kupić Norweskiego Kota Leśnego oraz zdobyc jakieś informacje o tej rasie.

Czy ktoś może mi pomóc ??!! :roll:

Upalne
Ursynów
Upalne@wp.pl


Tak napisała mi właścicielka hodowli kot Freyi*pl, kiedy zapytalam o cenę kociaka:
Dzień Dobry! (3.1.2003)

Na dzień dzisiejszy rezerwacji nie mają chłopcy i jeżeli byłaby Pani
zainteresowana nabyciem jednego z nich, to uprzejmie proszę o telefon.
Ceny kociąt norweskich leśnych mieszczą się w przedziale 1200-1600 złotych
i zależą od wartości wystawowo-hodowlanej oraz pochodzenia kotka.

Pozdrawiam

Telefon i namiary na priv.

Axel

 
Posty: 3434
Od: Pt mar 07, 2003 20:59

Post » Pon kwi 07, 2003 14:55

Mam kochanego Norwega od 7-miu lat (co za charakter!!!).

Gdybym miała kupić jeszcze kiedykolwiek kota tej rasy, kupiłabym wyłącznie u Państwa Grabarów koło Poznania (KARODOK). Jest to jedna z najstarszych hodowli w Polsce, z ogromnym doświadczeniem, dużymi osiągnięciami i przede wszystkim dużą dbałością o CHARAKTER kota.
Cena ok. 1000 zł.
Polecam.

BeataS

 
Posty: 31
Od: Wto kwi 01, 2003 12:24
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon kwi 07, 2003 19:44

W kwestii informacji o rasie:
jeden link już dostałaś. Możesz jeszcze posprawdzać na stronach hodowców (:-)). Ja osobiście mogę ci polecić naszych (mojego i druidess) przyjaciół jako źrodło cennych informacji. Ja również służę informacją ( szczegóły w mailu)
W kwestii ceny:
faktycznie ceny (ogólnie rzecz biorąc) wahają się między 1200 - 1600 zł. Cena zależy tak naprawdę od hodowcy i jego oceny kota..jak równiez oceny człowieka, któremu kota sprzedaje. Zależy tez od tego czy ktoś ma kociaki "raz na jakiś czas" czy zajmuje się produkcja kotów. Tak tak tezn temat był już tutaj poruszany. Takż enie jest powiedziane, że ktoś kto powie 1500 nie sprzeda dużo taniej.
W kwestii wyboru hodowli:
Tak na prawdę rada jest jedna - nigdy nie decyduj się brać kota od pierwszego hodowcy, którego odwiedzisz. Porozmawiaj przynajmniej z kilkoma jeśli masz taką szansę. Opinie co do róznych hodowli są całkiem skrajne mimo, iż hodowcy Norwegów są dość zorganizowani. Ja np. dzwoniłem do wymienionej wcześniej hodowli i wystarczyło porozmawiać przez telefon żeby stwierdzić, że tam na pewno nie kupię kota. (Szczegóły w mailu)
No a więcej w mailu :-) i zachęcam do kontaktu

druid

 
Posty: 682
Od: Pon lip 22, 2002 23:46
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 07, 2003 23:40

Wita,sympatyku kocurów! (czyzby następny do norweskiego klanu?) :wink:
Podany wyżej link do klubu hodowców kotów norweskich leśnych jest dobrym zródłem informacji.Dane o kociętach są aktualizowane na bieżąco,jeśli tylko chce tego hodowca,w którego domu urodziły się kocięta.
Co Cię interesuje? O co chcesz zapytać?Czy Twój wymarzony futrzak ma mieć jakiś określony kolor?Czy myślisz np.o pokazywaniu go na wystawach?O hodowli?Przyszłej kastracji?
Napisz,"my hodowcy" :wink: pomożemy Ci wybrać Przyjaciela na miarę Twoich wyobrażeń(no,spróbujemy) :)
Sporo hodowców ma w tej chwili kocięta-urodzaj kocurków-sporo urodzi się też w najbliższym czasie.

A mogę się pochwalić,że u mnie biega siedem małych,norweskich kocich łobuziaków!Czterech chłopców i trzy dziewczynki.Mamusiami są dwie pierwsze kotki ze zdjęcia w moim podpisie.Chłopcy:buraski tygryski z białym,rudy klasyk z białym,niebieski klasyk z białym.Dziewczynki bure tygrysiczki z białym.
Maluszków nie ma jeszcze na stronie (trudności ze zrobieniem dobrych zdjęc-może niebawem?)

Napisz,postaramy się Ci pomóc! Zadzwoń,jeśli chcesz porozmawiać,zawsze też możesz przyjść i poadorować trochę nasze ukochane zwierzaki.Chętnie dzielimy się wszelkimi informacjami.Mówię zwłaszcza o sobie i mojej przyjaciółce Agalu.

makaranka

Avatar użytkownika
 
Posty: 510
Od: Pon lut 03, 2003 22:09
Lokalizacja: okolice Poznania

Post » Wto kwi 08, 2003 21:41

czesc !
to prawda, ze hodowcy norwegow sa zorganizowani, a strona klubu rzetelna. Sama mam kocura on Ani i byc moze uprawiam prywate, ale wiem, ze ludzie z klubu "Kota w worku" Ci nie sprzedadza. Ja jestem bardzo zadowolona - nikt mi wiecej nie obiecywal, niz dostalam, kocur jest taki, jak przewidziala Ania (tzn cudowny... charakter wyjatkowy :D )- ot, co znaczy doswiadczenie hodowcy. Nie spotkalam sie z zawiscia - "Pan/i nie kupuje tam, bo wie Pan/i ...) mimo iz istnieje sporo hodowli i kazdy chcialby sprzedac kociaki. Az Ci zadroszcze, bo jestes z Warszawy, a to zaraz obok Poznania drugie zaglebie norwegow w Polsce - jest w czym wybierac. Ja jechalam po kota z Gdyni do Warszawy.
utitin

utitin

 
Posty: 11
Od: Czw mar 06, 2003 9:50
Lokalizacja: Gdynia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Johnnyblafe, marta_kociara i 532 gości