Betaglukan - czy oszczędzamy? tak, oszczędzamy :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 29, 2007 19:17

Dziś dostałam od weta scanomune w kapsułkach , ale kiedyś wcześniej dała mi lek, który miał działać w jelitach nie w żołądku i dała mi do niego puste kapsułki (wcześniej coś z nich wysypała) i kazała wkładać do kapsułek tabletki i tak podawać.

Kapsułki są kłopotliwe bo jak głęboko nie włoży się to kot wypluje, a taka zaśliniona klei się i rozpuszcza w ręce i trudno podać.
Polecam smarowanie masłem lub np. pastą witaminową.

Ja od jutra zaczynam tym faszerować kicię :)
Obrazek
Obrazek Obrazek

mimw

 
Posty: 7010
Od: Sob mar 10, 2007 17:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw mar 29, 2007 19:20

CoToMa pisze:ale czy kot jest w stanie połknąć kapsułkę?


Dorosły zupełnie spokojnie, ja zanurzam w oliwie z oliwek i jak mi się "nie wypsnie" to kotu doskonale wchodzi...
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Czw mar 29, 2007 19:27

Pixie, ja znam kilkanaścioro dzieci w wieku przedszkolnym którym podawana jest/była Biostymina doustnie
działa tak samo jak Bioaron C który w postaci syropu przyjmowały moje dzieci...
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Czw mar 29, 2007 19:28

W przyszlym tygodniu bede u Macka w Tczewie - zapytam jak to jest ze Scanomune - na ulotce nic nie ma o tym - jedynie, ze kotom nalezy podawac rano a psom wieczorem

piegusek

 
Posty: 3396
Od: Śro wrz 07, 2005 20:38
Lokalizacja: Gdansk

Post » Czw mar 29, 2007 20:10

Nie wpadajmy w paranoję - niektóre prochy są powlekane dla komfortu połykającego (próbowaliście kiedyś rozgryźć witaminę c? :twisted: )

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw mar 29, 2007 20:20

Jana pisze:Nie wpadajmy w paranoję - niektóre prochy są powlekane dla komfortu połykającego (próbowaliście kiedyś rozgryźć witaminę c? :twisted: )

No niedokładnie ;)
wielu leków w kapsułkach nie da się przyjmować bez osłonki - ze względu na to że drażnią śluzówkę przełyku
na przykład niektóre antybiotyki

to nie jest tak że postać leku to lipa jest i atrapa

a witamina C jest dostępna w ampułkach - do iniekcji tudzież... pędzlowania wnętrza jamy ustnej noworodków które mają afty ;)
Wcale nie taka straszna, rzecz gustu :)
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Czw mar 29, 2007 20:28

Jana pisze:Nie wpadajmy w paranoję - niektóre prochy są powlekane dla komfortu połykającego (próbowaliście kiedyś rozgryźć witaminę c? :twisted: )


Przysmak mojego dzieciństwa 8)
Ostatnio zrobiłam takie oczy 8O , na wieść o tym, że wit. C i rutinoscorbin powinno się łykać.
Całe dzieciństwo rozgryzałam te tabletki i bardzo mi smakowały. Ale to może dlatego, że ja w ogóle nauczyłam się łykać tabletki gdzieś ok. 15 roku życia dopiero :)
Wcześniej wszystko mama mi z wodą musiała rozrabiać, albo gryzłam..
Agata & Kreska & Jeż
Obrazek Obrazek

agacior_ek

 
Posty: 3023
Od: Pon wrz 05, 2005 9:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 29, 2007 20:32

Nooo...

Mam tu właśnie przed sobą dużą (łamaną, 3-kartkową) ulotkę Scanomune.
Stoi tu jak ten wół:
"W przypadku, gdyby zwierzę nie chciało połknąć kapsułki, jej zawartość" można wysypać na pokarm".

I powtórzone drugi raz, niżej:
"W razie konieczności można otworzyć, a jej zawartość podawać z karmą".
Zanim odrobaczysz, poczytaj:
viewtopic.php?t=86719
i zanim nafaszerujesz kota metronidazolem, sprawdź, czy nie ma zwyczajnie alergii na gluten...

Nordstjerna

 
Posty: 3012
Od: Czw lip 06, 2006 20:52
Lokalizacja: Kraków ProKOCIm

Post » Czw mar 29, 2007 20:33

Beliowen pisze:
Jana pisze:Nie wpadajmy w paranoję - niektóre prochy są powlekane dla komfortu połykającego (próbowaliście kiedyś rozgryźć witaminę c? :twisted: )

No niedokładnie ;)
wielu leków w kapsułkach nie da się przyjmować bez osłonki - ze względu na to że drażnią śluzówkę przełyku
na przykład niektóre antybiotyki

to nie jest tak że postać leku to lipa jest i atrapa

a witamina C jest dostępna w ampułkach - do iniekcji tudzież... pędzlowania wnętrza jamy ustnej noworodków które mają afty ;)
Wcale nie taka straszna, rzecz gustu :)


Ale ja pisałam o powlekanych, nie o kapsułkach :wink:

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw mar 29, 2007 20:40

Beliowen pisze:Pixie, ja znam kilkanaścioro dzieci w wieku przedszkolnym którym podawana jest/była Biostymina doustnie
działa tak samo jak Bioaron C który w postaci syropu przyjmowały moje dzieci...


Ja też znam dość dobrze taką osobę 8) W dzieciństwie wyżłopałam tego pewnie beczkę...
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Czw mar 29, 2007 20:42

Mi dr Garncarz również zalecił dla kici scanomune i kazał wysypywać na karmę lub nawet na rękę,bo kotki ja chętnie zlizują :)

novena

 
Posty: 1429
Od: Wto lis 28, 2006 22:42
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Czw mar 29, 2007 21:54

czyli jednak mozna? chodzi mi oczywiscie o BetaGlukan....

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Czw mar 29, 2007 23:19

no mi wet kazal z karma...ze tak najlepiej...no cholera nie straszcie mnie bo przy 12 potworach i zuzytych 3 paczkach wolalabym aby dzialalo...

renatka

 
Posty: 483
Od: Nie kwi 16, 2006 9:30

Post » Pt mar 30, 2007 0:02

Witam,
Zawsze podawałem moim kotom scanomune rozpuszczone w wodzie samo lub razem z lakcidem. Wyleczyłem kotkę Duszkę z białaczki podając w ten sposób scanomune i dodatkowo interferon. Teraz jest już kilka miesięcy po sterylizacji, jest to mój najzdrowszy kot. Obecnie podaję moim kotom betaglukan 250 mg, podzielony na dziesięć do dwudziestu porcji.
Żelatynowa otoczka (kapsułka) rozpuszcza się prawie natychmiast w zwykłej wodzie. Czyli połknięta rozpuszcza się w żołądku od razu i moim zdaniem pod tym względem nie ma różnicy, czy podaje się substancję razem z nią, czy luzem. Może nawet luzem jest lepiej, bo być może wchłania się częściowo już przez błony śluzowe jamy ustnej i przełyku. Tak jak interferon, który w przewodzie pokarmowym jest również trawiony ...
Pozdrawiam, Juliusz.

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 30, 2007 5:21

Zawsze podawałam scanomucne wymieszane z jedzeniem.
Zalecenie weta :roll: .
Moim zdaniem działało. Wielokrotnie udalo mi sie w ten sposób poprawic stan dziąseł Duszka.
Obrazek

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArturB, Blue i 221 gości