Betaglukan - czy oszczędzamy? tak, oszczędzamy :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 30, 2007 15:35

Ja dałam karmicielce 14 kapsułek i kazałam wysypać i wmieszać codziennie jedną do wiadra mokrej karmy. Kotów stołuje się ok. 20.

Mam nadzieję, że je to wzmocni.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pt mar 30, 2007 19:27

Kazia pisze:Zawsze dziele tabletki (jesli potrzebuje mniejsza dawke nic jest w calej tabl), niezaleznie, czy z kreska, czy bez kreski, powlekane czy nie.
Dzialaja bez watpienia :)

Beta Glukan daje profilaktycznie, wiec moge tylko powiedziec, ze koty nie choruja (ale moze bez niego tez by byly zdrowe? tego nie wiem na pewno).
Natomiast Beta Glukan podany kocietom, rozpuszczony w wodzie, powodowal biegunke. Nie tylko u moich. Jednak SAcanomune podawane w kapsulce u kociat tez raz spowodowalo biegunke...wiec nie wiem, na ile kapsulka czy tez jej brak miala tu wplyw.

owszem powoduje jak się lek przedawkuje ;)
tez się z tym spotkałam, kociaki zdecydowanie mniej musza dostawać.
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt mar 30, 2007 21:00

Georg-inia pisze:
Ćma pisze:A powiedzcie mi tylko, jak się mają proporcje podawanego Beta Glukanu do Scanomune? Bo wiem, że substancja czynna jest ta sama, tylko z tego co pamiętam, dawka dużo większa.
Jak dzielicie Beta Glukan? Jeste gdzieś o tym wątek?


zaraz Ci tu Mokkunia moje wypociny na ten temat wklei :D

EDIT: Mokka znalazła tylko "wykaz sprzętu dilera" :lol:

Ludzki BetaGlukan w takiej butelce w trójkątnym pudełeczku to czysty betaglukan. Na kota dajesz dziennie 1/30 kapsułki, to jest tak na czubek noża, ale możesz podzielić pierwszą kapsułkę, żeby zobaczyć naocznie ile to jest :D robota koszmarna, i stąd ten "wykaz" 8) bo posługiwałam się
- deską do krojenia szklaną - 1 szt
- kartami telefonicznymi - 2 szt
- strzykawką jednorazową 2 cm - 1 szt
- pipetami - 3 szt

:ryk: :ryk: :ryk:
a jak się chce tej koszmarnej roboty uniknąć, to trzeba pójść do apteki, takiej, w której leki też robią na miejscu i poprosić o podzielenie - tylko najpierw dokładnie wypytać, ile za to wezmą, bo ceny są od ceny proszku do wymieszania, np. glukozy do np. 20 zł za podzielenie jednej kapsułki
Obrazek

Bonkreta

 
Posty: 6528
Od: Wto mar 16, 2004 22:22
Lokalizacja: Siemonia (ok. Katowic)

Post » Sob mar 31, 2007 16:28

Bonkreta pisze:a jak się chce tej koszmarnej roboty uniknąć, to trzeba pójść do apteki, takiej, w której leki też robią na miejscu i poprosić o podzielenie - tylko najpierw dokładnie wypytać, ile za to wezmą, bo ceny są od ceny proszku do wymieszania, np. glukozy do np. 20 zł za podzielenie jednej kapsułki


i wtedy przestaje się to opłacać niestety :( znaczy i tak wyjdzie mniej niż Scanomune, bo jakieś 21,5 zł za 30 dawek, ale mimo wszystko :? zwłaszcza przy więcej niż 1 kocie...
ja tę zabawę w dilera zrobiłam dwa razy, teraz mniej więcej wiem, ile to jest ta 1/30. Jak podawałam "na oko" to mi wyszło 27 dawek. Wiadomo, ciut się zmarnuje przy samym otwieraniu kapsułki, ciut zostanie na nożu i w pojemniczku, gdzie się to przechowuje... czyli walnęłam się o jakieś 2 - 2,5 dawki. Chyba nie jest źle, co ? ;)
aaaa, co mi jeszcze przyszło do głowy a'propos postu Jany: jeśli kotów do uodparniania jest więcej niż 1 sztuka, to przecież nie trzeba aż tak kombinować... dzieli się na 30 i mnoży przez sztuki kota, i np. przy 6 futrzakach trzeba podzielić tylko na 5 :) Z tego co mi wet mówił, można to trzymać rozpuszczone w czymś (woda, mleko) przez 48 godzin, czyli można przyszykować sobie od razu na 3 dni :)
Georg ['] Klemens ['] Miriam [']

Georg-inia

 
Posty: 22395
Od: Czw lut 02, 2006 12:13
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 01, 2007 13:56

ja pod wpływem tego watku postanowilam Fisiowi nie dzielić kapsułek na pół (bo tyle dostaje dosypywane do jedzenia) tylko dać całą żeby było w kapsułce
a Fisio rozgryza :roll:
ObrazekObrazekObrazek

Maryla

 
Posty: 24787
Od: Pt sie 22, 2003 9:21
Lokalizacja: Świder

Post » Nie kwi 01, 2007 15:49

Maryla, tak duzo mu dajesz? czyli (oprocz biegunki, ktora moze sie zdarzyc przy "przedawkowaniu") nic zlego sie nie stanie, jak kot dostanie wiecej?

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Śro sie 04, 2010 8:57 Re: Betaglukan - czy oszczędzamy? tak, oszczędzamy :)

można kotu ok 3 kg dawac całą tabletkę(kapsułkę) beta glukanu? czy mu to nie zaszkodzi? mam klopoy z dzieleniem tego
gerardbutler
 

Post » Wto lut 22, 2011 17:18 Re: Betaglukan - czy oszczędzamy? tak, oszczędzamy :)

A ten betaglukan może być? http://www.swistak.pl/a12341926,Immunac ... Lodz-.html
W podobnej cenie co ludzki i bez bawienia się w chemika :oops:
Obrazek
Obrazek

Soen

 
Posty: 90
Od: Czw sty 20, 2011 0:19

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, magnificent tree, ryniek i 527 gości