Objawy rui po sterylizacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 30, 2007 16:55

Objawy jak u Bondziowej, tylko nic nie wymacali, może właśnie dlatego że była już na hormonach... Pogadam jeszcze z wetką i może porobimy badania podczas tej pseudo-rujki

olgaII

 
Posty: 698
Od: Wto kwi 20, 2004 14:30
Lokalizacja: mazowieckie

Post » Śro sty 31, 2007 10:22

Olgo u nas pomógł zastrzyk hormonalny był podany w październiku ,nie wiem czy już problem nie powróci:?Dzisiaj mi się zsikała na łóżko ale inne.
Złapałam mocz i czekam na wynik.
Objawy rui nie występują w tym momencie.
Może to być psychiczna przypadłość (bo dokociłam się) albo problemy zdrowotne,martwię się :(
Wetka mówi ,że u kotek młodych takie rzeczy się nie zdarzają ,moja kotka miała 5 lat więc już ta gospodarka hormonalna jest inna.

Monika L

 
Posty: 5444
Od: Śro wrz 21, 2005 14:53
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro sty 31, 2007 11:07

moja znajoma miała też problem z kotką swoją, bo sikała jej na łóżko i badania moczu nic nie wykazały, a sie okazało, że kotu nie pasował zapach chyba proszku czy płynu do płukania i sikała na łóżko żeby zabić zapach, widocznie był zbyt intensywny czy coś...
Obrazek

MM

 
Posty: 377
Od: Pon kwi 17, 2006 10:11
Lokalizacja: małe miasteczko

Post » Pt lut 23, 2007 11:40

Miałam założyć osobny wątek ale znalazłam ten więc pozwolę sobie się dopisać.
Moja półroczna Kreska jest 2 tygodnie po sterylce, w niedzielę miała zdjęte szwy. No i we wtorek nasikała na dywanik w łazience. Uprałam, położyłam inny. Na drugi dzień rano znowu na niego nasikała. Dziś rano na podłodze nie leżał żaden dywanik więc nasikała centralnie przed wejściem do kuwety robiąc wieeelką kałużę. W międzyczasie zmieniłam jej żwirek z kompaktowego na Cat's Best, nie było problemu, nie zauważyłam, że jej nie pasuje, normalnie korzystała z kuwety, aż tu nagle... Dodatkowo już myśleliśmy, czy nie ma właśnie objawów rujki, bo zdarzyło jej się podobnie jak podczas rujki zamiauczeć (cyt. mrrrrauuu! :wink:). Ale oprócz tego żadnych innych objawów nie wykazuje. Sama nie wiem... Nigdzie indziej nie sika poza łazienką na szczęście, w czasie rujki obsikiwała nam wszyskie kąty z łóżkiem i kanapą włącznie. :?
Także nie wiem czy to ten nowy żwirek (słyszałam jak jakoś tak wściekle w nim kopała, bo chodzi do kuwety normalnie) czy to jakieś rujkowe objawy :-( Nie mam pojęcia jak złapać jej ten mocz do badania, które chcę zrobć na wszelki wypadek. Poza tym jej sikaniem, ma niesamowitą energię, lata po całym mieszkaniu, skacze na ponad metr w górę, stasznie wesoły z niej kociak, tak się cieszy gdy wracam do domu...

jasti

 
Posty: 18
Od: Śro sty 31, 2007 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lut 23, 2007 11:55

Jast przekonałam się ,że posikiwanie ma zawsze jakieś podłoże.
Zrób analize moczu aby się upewnić ,że wszystko jest dobrze.
U nas nic nie wskazywało ,że jest taki stan zapalny a na dodatek jeszcze posiew wykazał bakterię gram ujemną.

Monika L

 
Posty: 5444
Od: Śro wrz 21, 2005 14:53
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt lut 23, 2007 13:15

Myślałam,ze niewielu ma taki ewenement :( Moja czarna kicia Lulka(w podpisie)w zeszłym roku w maju miała sterylkę.Myślałam ze na zawsze pozbyłam się miaukolenia,podstawiania się wszystkiemu co sie rusza,niestety kicia w ciągu ostatniego miesiąca drugi raz ma objawy rujki.Wcześniej po sterylce był spokój,czemu więc teraz znowu wróciło jakby wcale sterylki nie było?Wczoraj nawet na półkę nasikała...
Obrazek
Mini[*]-22.10.2009r.nigdy Cię aniołku nie zapomnę.
Bibi[*]-03.11.2009r.Małe,radosne słoneczko,bądź szczęśliwa.
Lili[*]-06.11.2009r.Czekaj na mnie moja wesoła koteczko.
Izzi[*]-07.11.2010r.Zasnęłaś o wiele za szybko.Przyjdę smyku do Ciebie,czekaj na mnie.

kotek72

 
Posty: 2223
Od: Pt sty 13, 2006 20:20
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lut 23, 2007 14:51

kotek72 pisze:Myślałam,ze niewielu ma taki ewenement :( Moja czarna kicia Lulka(w podpisie)w zeszłym roku w maju miała sterylkę.Myślałam ze na zawsze pozbyłam się miaukolenia,podstawiania się wszystkiemu co sie rusza,niestety kicia w ciągu ostatniego miesiąca drugi raz ma objawy rujki.Wcześniej po sterylce był spokój,czemu więc teraz znowu wróciło jakby wcale sterylki nie było?Wczoraj nawet na półkę nasikała...


Takie posikiwanie kojarzymy z rują ale to nie jest dokońca prawdą.
Kotki po sterylizacji bardziej narażone są na dolegliwości ze strony układu moczowego ,zrób badanie moczu ,polecam ja wkońcu wiem na czym stoję.
Czy kotka jadła po strylizacji karmę wyłacznie dla kotek po zabiegu :?:

Monika L

 
Posty: 5444
Od: Śro wrz 21, 2005 14:53
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto lut 27, 2007 10:50

Monika L pisze:Czy kotka jadła po strylizacji karmę wyłacznie dla kotek po zabiegu :?:


Nie, jadła RC dla kociąt do 12 miesiąca życia... Pytałam weta ale nie zalecił specjalnej karmy... Na początku rozmiękczałam chrupki wodą, potem wsuwała już normalne, z wielkim apetytem. Czy to źle?? :?

jasti

 
Posty: 18
Od: Śro sty 31, 2007 10:38
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 380 gości