Bede miala kotka... - cenne rady dla nowozakoconych :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 08, 2003 21:36

kinus pisze:A jakie macie legowiska? taki zamkniety domek czy takie tylko z obrzezami?

Jakie legowisko? cały mój tapczan... :lol:

A poważniej, to jak Kitka była mała i rozrabiała w nocy, to musiałam czasem przed nią się zamykać, żeby móc pospać. I wtedy kupiłam jej budkę: http://onephoto.net/uploads/hkolo/1008669139_302buda.jpg - korzystała z niej czasami, aż w końcu z niej wyrosła.
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10123
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Sob mar 08, 2003 21:43

Czyli nie ma sensu na razie nic kupowac? juz ide do galerii poogladac kociaczki. A..sama tez chyba przypomne sobie zasady HTML i wrzuce zdjecie mojej kotki :D w koncu tez sie chce pochwalic :)

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob mar 08, 2003 21:44

Wrzuc, my tez sie chcemy pozachwycac :)

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Sob mar 08, 2003 21:52

Kinus- ja tez mieszkam z rosyjską koteczką! :lol:
Fajnie, ze przybedziesz, bo na forum z rusków jest tylko Mruczysław i moja Szeleczka!
Kuwete moje koty mają taka właśnie- jak na zdjeciu!
Sprawdza sie swietnie- dla kotka, przyzwyczajonego od malucha do niej pewnie nie bedzie stanowic zadnego problemu.
Moje na razie nie pogodzily sie z drziwczkami- ale ja się jeszcze nie poddałam.! ;)
Spróbuję znaleźć dla Ciebie wątek o krytych kuwetach!

Olat

Avatar użytkownika
 
Posty: 39245
Od: Sob mar 30, 2002 21:41
Lokalizacja: Myslowice

Post » Sob mar 08, 2003 21:59

Legowisko?
Moje kolana, mój fotel, moja sofa, moje łóżko, "kocyk na kaloryfer poprosze", "tak, tak - tu na parapecie też połóż coś miekkiego", "dlaczego jeszcze nie ma poduszki na siedzisku?", "jak to nie widziałaś żeby kot leżakował w umywalce? Okrągla jest to sie zwijam i sobie leże nie?" i wszelkie inne miejsca w miare płaskie i w miare długie coby sie można wyciiągnąć ;)
Obrazek Obrazek

Macda

 
Posty: 34413
Od: Śro lut 20, 2002 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob mar 08, 2003 22:00

Hana pisze:
kinus pisze:A jakie macie legowiska? taki zamkniety domek czy takie tylko z obrzezami?

Jakie legowisko? cały mój tapczan... :lol:

Zwykle tak to się kończy :wink:
Ale jeżeli chcesz jakieś legowisko i drapak dla kota zagladnij:

http://forum.rokcafe.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0
http://koty.rokcafe.pl/drapaki/

PS. Dopisuje się do grona polecajacych krytą kuwetę.
Obrazek

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Sob mar 08, 2003 22:48

najlepsze legowiska wg Ferci to:
fotele :D
najwyższa półka w pawlaczu :D
pólka na drapaku :D
wspomniany wyzej transporter - torba :lol: :D
i wszystkie najwyższe pólki w szafach :lol: :lol:
Amidala & Ferrari & Fionka & Mruczysław

amidala

 
Posty: 693
Od: Czw lut 27, 2003 18:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie mar 09, 2003 2:26

Witaj na kociej drodze życia :D :lol:

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 09, 2003 10:26

Ja uwazam, ze przed przybyciem kota nalezy kupic:

transporter (plastikowy, otwierany tak na pol)
kuwete
miseczki (na poczatek kupilam 3)
i drapak
i zabezpieczyc okna.

Te dwie ostatnie rzeczy dlatego, ze przynajmniej moje koty drapak i moskitiere uwazaja za cos naturalnego w moim domu. I nie mialam klopotu z przekonywaniem do drapaka ani z forsowaniem moskitiery.
Jak z malym kotem bedzie nie mam pojecia ;-)

AAAA, jeszcze zabawki :-)
A karmic zaczac od tego czym byla karmiona w poprzednim domu. Dopiero po zadomowieniu ewentualnie przestawiac na co innego.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie mar 09, 2003 12:25

amidala pisze:najlepsze legowiska wg Ferci to:
najwyższa półka w pawlaczu :D

Hm...moj pawlacz jest na wysokosci 2,7m. Czy jej sie nic nie stanie jak sie bedzie miala ochote sie tak wysoko wspiac i spadnie?:(

Drapak mam juz zamowiony u taty:) po co placic za niego, skoro tata zrobi go chetnie, w dodatku futerko bede mogla sama sobie dobrac:) te dostepne w sklepach drapaki sa male, brzydkie i w dodatku drogie:(

kuwete w takim razie kupie zamykana...miseczki metalowe? trzy...zwirek z tego co czytalam najlepszy jest Benek niebieski...prawda to?
transporter plastikowy zastanawiam sie nad tym z karuska. Jedzonka nie bede kupowala, bo nie wiem, jakie:)

I mam jeszcze pytanie - jakim preparatem mozna zniechecic kotka do jedzenia kwiatka?

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 09, 2003 12:30

ja mam miseczki plastikowe bo uzywam ich w mikrofalowce

Moje kwiatkowe nie jedza, wiec nie wiem jak zniechecac, ale zdaje sie, ze sie nie bardzo da :-(

Zwirku uzywam cat's best eco plusa. Zbryla sie, mozna wrzucac do wc, pochlania zapachy, niestety dosc drogi i roznosi sie na lapkach.
Benka nie uzywalam, wiec nie wiem. Na poczatek proponowalabym raczej kupic paczke zwirku, ktory byl uzywany w hodowli, a potem zmieniac.

Nie sadze, zeby kot tak od razu obejmowal w posiadanie pawlacz, do ktorego nie ma drogi doskoczenia ;-) A jak wejdzie to i raczej zejdzie... albo sie bedzie darl, zeby go zdjac ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie mar 09, 2003 12:37

A myjesz je plynem? bo cztalam, ze plynem to nie bardzo. Dlatego nie wiem jak mozna by utrzymac takie w czystosci. Chyba trudniej, niz metal.

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 09, 2003 12:45

Witaj na Forum kinus :D
To ja moze napisze ci troche o miseczkach.
Tak jak pisze zuza, na poczatek wystarcza 3, potem mozesz dokupic, jesli bedzie taka potrzeba. Po posilkach myj je dobrze goraca woda, ale bez uzycia plynow.
Dobra miska dla kotka jest ta, ktora jest CIEZKA, dlatego, zeby nie jezdzila po podlodze i uciekala kiciuchowi, kiedy dasz cos ekstra smacznego i bedzie mocno w niej jezorem swidrowal :lol:
I metalowe, i plastikowe z twardego materialu sa ok, ale metalowe maja dluzszy zywot, poniewaz nie powstaja na nich wyzlobienia od mycia. Jesli kupisz plastikowa, i po jakims czasie bedzie taka troche "przeorana", to powinnas miseczke wymienic, poniewaz w tych wyzlobieniach zbieraja sie bakterie, i trudniej jest tez utrzymac miseczki czyste.
Jesli masz 3 jednakowe miseczki, to radzilabym jakos je zaznaczyc, zeby wciaz szlo do nich to samo.
Sucha karma (chrupki) moze byc w misce non stop, ale jesli dlugo lezy w niej ta sama, to wietrzeje, traci zapach, juz tak nie smakuje, i dobrze jest wymienic na swieza. Ew. witaminki mozna tez klasc na sucha karme, to dla kiciusia jak krem na torcie :lol:
Poza tym widze, ze podchodzisz do sprawy bardzo powaznie i odpowiedzialnie, i ciesze sie, ze koteczek bedzie mial taka kochana pancie.
Powodzenia :D

Inka

 
Posty: 22707
Od: Pon lut 10, 2003 2:29

Post » Nie mar 09, 2003 12:48

Hana pisze:A poważniej, to jak Kitka była mała i rozrabiała w nocy, to musiałam czasem przed nią się zamykać, żeby móc pospać. I wtedy kupiłam jej budkę: http://onephoto.net/uploads/hkolo/1008669139_302buda.jpg - korzystała z niej czasami, aż w końcu z niej wyrosła.


A ja chciałam takie legowisko kupić Niedobrej i Mefiśkowi :( Ale moja Niedobrotka chyba już większa nie urośnie...
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Nie mar 09, 2003 12:58

Witam :D kinus chyba się dołączę do twoich próśb o edukację bo też oczekuję na moje koteczki tyle że moje rosjanki mają dopiero tydzień i przybędą do mojego domku na początku czerwca, ale książki już studiuje ambitnie bo też moje pierwsze w życiu kotki, ale od razu dwa :D , więc pewnie wrażeń będę miała pod dostatkiem :D . Pozdrawiam i mam pytanko dotyczące transporterów lepszy plastikowy czy taki z materiału jak torba na ramię?

msc

 
Posty: 1078
Od: Nie mar 09, 2003 12:46
Lokalizacja: Londyn

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: VjiupsLap i 304 gości