Katar, co robić??? Sumamed pomoże?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 07, 2007 4:34 Katar, co robić??? Sumamed pomoże?

Jak długo trwa katar? Co podajecie, jak wzmocnić kocię? Jak mu ulżyć w oddychaniu? Wszelkie sugestie mile widziane :D

Sava

 
Posty: 220
Od: Czw lis 23, 2006 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 07, 2007 9:03

Nie pomoże.
Katar ma podłoże wirusowe, a Summamed jest antybiotykiem szerokowidmowym ( szerokie spektrum działania na wiele rodzajów bakterii i nawet chlamydie), nie działa na wirusy.
Obrazek
Cinia i Tycia

Iśka

 
Posty: 3950
Od: Pt cze 25, 2004 20:55

Post » Nie sty 07, 2007 9:35

Ekhm...
Sumamed dziala na chlamydie.
Przy kocim katarze czasem uzyskuje sie spektakularne wyleczenia, doslownie po dobie kot jest zdrowy.
Ale niestety, nie zawsze...
Ogolnie, bardzo dobry antybiotyk.

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 07, 2007 9:49

i jak kazdy antybiotyk nie powinien byc stosowany na wlasna reke
szczegolnie, ze koci katar ma podloze wirusowe
na Twoim miejscu poszlabym z kociakiem do weta by on ordynowal leczenie
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 07, 2007 10:30

No...
Kazdy antybiotyk jest na recepte.
Wiec wet musi ostatecznie zdecydowac o jego podaniu i ustalic dawke.

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 07, 2007 10:41

Kicia dostała ten antybiotyk właśnie od weta, ponoć jest bardzo dobry... Katar ma od niedawna, tylko w nosku...

Sava

 
Posty: 220
Od: Czw lis 23, 2006 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 07, 2007 10:55

A czy on nie jest za silny? Pytam, bo ja prywatnie miałam po nim niezły zgon. Nie mogłam nic jeść i fatalnie się czułam. To chyba dość silny lek. Moje koty dostawały zwykle Synulox, czy coś podobnego, weterynaryjnego.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sty 07, 2007 12:18

Z tym katarem to jest tak, że samo pojęcie oznacza nieżyt, stan zapalny.
Etiologia może być równie dobrze wirusowa jak i bakteryjna.
Nikt z nas nie widział kota ani jego kataru.
Widział natomiast wet który przepisał Sumamed.
Nie byłabym aż tak kategoryczna w osądach ;)

Sava, Sumamed ma to do siebie, że podaje się go krótko i dawkuje na ogół raz dziennie.
Dla mnie osobiście byłby lekiem pierwszego rzutu w bakteryjnej infekcji dróg oddechowych, głównie ze względu na szybkie działanie oraz szerokie spektrum obejmujące Chlamydię i Mycoplasmę.
Jestem zdania, że jeśli wet przepisał taki antybiotyk, to ewentualne wątpliwości dobrze byłoby z tymże wetem wyjaśnić.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Nie sty 07, 2007 12:54

Beliowen zapytałam o ten lek, bo czytając posty nie zauważyłam by ktoś to stosował...
A kocia podobno ma katar z przeziębienia, oczy ma w porządku, tylko z nosa jej cieknie :|

Sava

 
Posty: 220
Od: Czw lis 23, 2006 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 07, 2007 16:34

Witam,
Sumamed nie jest lekiem dopuszczonym do stosowania dla kotów. Jest to bardzo silny ludzki antybiotyk, który ostatnio próbują stosować niektórzy weterynarze. Słyszałem o bardzo poważnych komplikacjach po takiej kuracji.
Nie widzę celowości używania sumamedu, bo na koci katar jest dostateczna ilość bezpiecznych i dopuszczonych do stosowania w weterynarii antybiotyków.
Kiedyś mój kot taki eksperyment z nietypowym antybiotykiem (cobactan) przypłacił życiem.
Pozdrawiam, Juliusz.

jul-kot

 
Posty: 1063
Od: Wto sty 27, 2004 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 07, 2007 21:21

Sumamed to azytromycyna, antybiotyk z grupy makrolidow.
Jak wszystkie one, wykazuje działanie oto- i nefrotoksyczne - u ludzi, ale prawdopodobnie u kotów również.
Tyle że leków stosowanych weterynarii, a również wykazujących takie i podobne działania niepożądane jest sporo, w tym większość dość powszechnie stosowanych antybiotyków.

Ja mimo wszystko o wątpliwościach - nawet o takich które można przeczytać na forum - rozmawiała z wetem który zaordynował lek.
Bo to do niego należy udzielenie informacji.

I - nie każdy katar u kota to wirusowy nieżyt zwany "katarem kocim".
Jednostek chorobowych objawiających się nadmiernym wysiękiem z nosa, nazywanym potocznie "katarem", jest całe mnóstwo ;)
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto sty 09, 2007 23:01

Dziękuję wszystkim za ostrzeżenia. Wasze opinie dały mi dużo do myślenia...
Moja kicia po 2 dawkach straciła całkowicie apetyt, nie je i nie pije... Od dwóch dni podawane ma kroplówki, dzisiaj założony welflon i kroplówki dożylne :(
Uważam, że taki antybiotyk może by przeszedł u w miarę silnego kota, a moja kicia jest skrajnie wycieńczona, ma koszmarną anemię i coś nie tak z wątrobą... Nie powinna dostać tak mocnego antybiotyku, w dodatku doustnie :cry:

Sava

 
Posty: 220
Od: Czw lis 23, 2006 22:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 09, 2007 23:07

Sava pisze:Uważam, że taki antybiotyk może by przeszedł u w miarę silnego kota, a moja kicia jest skrajnie wycieńczona, ma koszmarną anemię i coś nie tak z wątrobą... Nie powinna dostać tak mocnego antybiotyku, w dodatku doustnie :cry:


A dostala wogole oslone probiotykami????
I co sie dzieje ze ma silna anemie?
Jest to wyjasnione?
I co z watroba?
Byc moze katar wcale nie byl infekcja tylko wynika z czegos innego?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto sty 09, 2007 23:46

coryzalia-homeopatia podawana co godzine. u moich kotow efekt po dniu dawkowania. dostepny za ok 12 .

boni

 
Posty: 15548
Od: Nie wrz 24, 2006 21:02
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Post » Śro sty 10, 2007 1:04

Sava pisze:Kicia dostała ten antybiotyk właśnie od weta, ponoć jest bardzo dobry... Katar ma od niedawna, tylko w nosku...



z doświadczen powiem ze sumamed w przypadku kociego kataru jest do d up..

inaczej tego nie nazwę niestety ale szkoda szpikować kotka takim bardzo ciężkim antybiotykiem a prawie w ogóle nie działającym na koty
działa tylko na chlamydia ale tez nie zawsze
jest wiele innych antybiotyków - sprawdzonych w przypadku kotów - działających i znacznie lżejszych
idź z kotkiem do innego weterynarza dla jego zdrowia

i naprawdę wiem co mówię

karunia

 
Posty: 2224
Od: Pon kwi 26, 2004 22:10
Lokalizacja: Warszawa Mokotów

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 154 gości