Potrzebuje szybkiej porady!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 26, 2003 21:12 Potrzebuje szybkiej porady!!!

Dziewczyny i chlopaki, potrzebuje porady, nie wiem co robic.
Sasiedzi z dolu maja psa (chyba jamnika). Od trzech dni ten jamnik strasznie wyje. Na poczatku wydawalo mi sie, ze wyje tylko rano jak oni wychodza do pracy, niestety dzis byl z przerwami caly dzien a takze wieczorem. Nie wiem co o tym wszystkim myslec, boje sie, ze oni wyjechali na kilka dni i po prostu zostawili zwierzaka samego!!! Co robic? Dzwonic do TOZ-u? Jaka jest procedura? Przyjada na interwencje? Sami czy z POlicja? Jak znalezc sasiadow? Mysle, ze nawet jesli nie wyjechali na dluzej a tylko calymi dniami pracuja to to i tak podchodzi pod znecanie sie nad zwierzetami, bo w koncu jak ktos nie ma warunkow na psa to nie powinien go brac...Boje sie, ze on tam siedzi sam, glodny, zesikany, a nie wiem co robic..Pomozcie, prosze.
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Śro lut 26, 2003 21:23

Może to zabrzmi banalnie, ale idź do nich, zapukaj i zwróć uwagę. Spróbuj zdobyć do nich telefon i pognęb ich telefonami. Nie odpuszczaj. Nie sądzę, by zapomnieli o zwierzaku jadąc gdzieś. Może ten pies się nudzi, albo mu coś dolega i dlatego tak skowycze. Sprawdź to. Trzymam kciuki!

Mila

 
Posty: 53
Od: Wto paź 29, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post » Śro lut 26, 2003 21:25

Ten pies tak okrutnie wyje, ze nie wierze ze mogliby byc w domu i nie zwracac na to uwagi. Ale moze masz racje.
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Śro lut 26, 2003 21:33

Wiara nie ma tu nic do roboty, piętro niżej nie jest znowu tak dzleko....idź i sie dowiedz.

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 26, 2003 21:34

Ivcia, i co? Daj znac.
Powiem Wam tylko, że na mnie sasiedzi tez doniesli że pies wyje. mamy malamutke i ona wyje zamiast szczekać. Jak cześka wskoczy na lodówkę a ona chce sie z nia bawić to wyje skubana. Ale to chyba nie to samo...
Australia jest jak otwarte drzwi, za którymi majaczy błękit. Wychodzimy ze świata i wkraczamy w Australię.(D.H.L.)

Keti

 
Posty: 12468
Od: Pt wrz 13, 2002 11:44
Lokalizacja: realnie trójmiasto - mentalnie Australia

Post » Śro lut 26, 2003 21:39

Kaziu - wydaje mi sie, ze Twoj ton nie jest odpowiedni. :?

Keti - ale ten pies nigdy nie wyl (a mieszkam w tym samym miejscu prawie 2 lata) a jesli nawet szczekal, to slyszalam, ze ktos go ucisza (moze w troche malo grzeczny sposob, ale jednak - sa tu cienkie sciany, slychac wszystko). Od trzech dni wyje zawsze rano a dzis takze w ciagu dnia i nie slychac, zeby komukolwiek to przeszkadzalo. Nie twierdze z cala stanowczoscia, ze na pewno ktos go zostawil, ale wydaje mi sie, ze jak kogos nie ma caly dzien w domu, bo pracuje, to chyba nie powinien miec zwierzat :roll:
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Śro lut 26, 2003 21:47

Prosiłaś o radę.
Najlepsza rada, skoro nie wiesz dlaczego pies wyje, to zejść na dół i się dowiedzieć.

Kazia

 
Posty: 13727
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 26, 2003 21:52

Może pies chory :? :( Coś go boli :?:
Spróbuj się dowiedzieć. A sąsiadów nie słychać :?: Bo pisałaś, że słyszałaś jak go uciszali. Może zapytaj ich czy możesz pomóc :?
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Śro lut 26, 2003 21:53

Kaziu, nie pytam sie DLACZEGO wyje, tylko co z tym zrobic. Uwierz mi, czlowiek nie jest w stanie wytrzymac calego dnia z wyjacym psem, ba, nie wytrzyma nawet 15 minut. Wiec skoro pies wyje i nikt go nie ucisza to znaczy ze jest sam.
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Śro lut 26, 2003 21:54

Ivciu, a moze naprawde zejdz na dol i zapukaj. Tak grzecznie, ze tego...przepraszam, ale piesek wyje...balam sie, ze cos sie stalo...nie?...no to pieknie....sliczna psinka....a wie pani, ja mam kotka...
Czasem w ten sposob jeszcze sie czlowiek z sasiadem zaprzyjazni :D
A w kazdym razie bedziesz wiecej wiedziec.
Rozumiem, ze martwisz sie o psine, ja tez bym sie martwila.
I nadaj, prosze, jaki byl final :)

Inka

 
Posty: 22707
Od: Pon lut 10, 2003 2:29

Post » Śro lut 26, 2003 21:54

Vivien, uciszali go jakies 2 tygodnie temu. Od trzech dni pies wyje i poza psem nie slychac zadnych glosow. Powiem wiecej, razem z psem mieszka tam jakas "dyskotekowa mlodziez" puszczajaca muzyke na caly regulator - od jakiegos czasu muzyki takze nie slychac.
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Śro lut 26, 2003 21:57

Dzisiaj to juz troche za pozno na wizyty towarzyskie...jesli jutro rano pies znow bedzie wyl, pojde.
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Śro lut 26, 2003 21:57

Znasz trochę swoich sąsiadów?
Czy uważasz, że to są ludzie, którzy mogliby swojego psa zostawić w domu samego na kilka dni?

Blisko mnie pani wyjechała na wczasy zostawiając psa i kota pod opieką dochodzącej znajomej. Pies był wyprowadzany i karmiony ale wył dniem i nocą, niestety.

Jeszcze zdarza się, że pies wyje i nie można sobie z nim poradzić, gdy w pobliżu suka ma cieczkę, niektóre są bardzo pobudliwe.

Najlepiej byłoby po prostu się dowiedziec, co poradziła Kazia.

Eva

 
Posty: 2399
Od: Wto lut 05, 2002 17:24

Post » Śro lut 26, 2003 22:00

Eva, szczerze mowiac nie znam tych sasiadow w ogole. Nie wiem czy byliby w stanie zostawic psa samego, ale rozni sa ludzie. Dziwi mnie ta cisza, ten brak ludzkich glosow - przez miesiac kulam do egzaminu i dzien w dzien z tamtego mieszkania slychac bylo muzyke, smiechy, wrzaski, rozmowy...a teraz cicho...tylko ten pies wyje... :roll:
Roode koty :mrgreen:

Ivcia

 
Posty: 5926
Od: Wto wrz 17, 2002 12:56
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Śro lut 26, 2003 22:03

A tych sąsiadów w ostatnich dniach ktoś widział?

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 532 gości