czym karmić najlepiej persa?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 24, 2006 22:41

Ja wyczytalam że z dobrej ,tam kocie dostawalo chleb z pasztetem :evil:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 25, 2006 14:56

ja tego kotka odkupilam od kobiety ktorej sie znudzil po 2 miesiacach jak podrosl :evil: odrobaczalam go ostatnio 2 tygodnie temu, na poczatku myslalam ze to wlasnie przez to mial rozwolnienie ale to za dlugo trwa.
jak pisalam bylam z nim u weterynarza dostal jakies 3 zastrzyki i kazal tylko rozgotowanym ryzem z kurczakiem przez 2 dni karmic a potem wrocic do whiskasa albo kitekata :( i ja glupia go tym karmilam. dzis ugotowalam wolowine z ryzem i kupilam karme Purina bo tylko taka byla...

deedee

 
Posty: 10
Od: Czw lis 23, 2006 14:03

Post » Sob lis 25, 2006 15:07

DeeDee - z tego, co wyczytałam mieszkasz w Ciechocinku, do Torunia nie masz daleko, możesz tu podjechać PKS-em. Jeśli potrzebujesz pomocy - napisz, chętnie Ci pomogę, znam toruńskich weterynarzy i jeśli chcesz mogę z Tobą do któregoś podjechać ;) Koniecznie przestaw kicię na dobrą karmę (Acana, Royal Canin, Purina Pro Plan, Bento Kronen, Hill's itp itd), gotuj jej ryż z kurczakiem i marchewką i dodatkowo możesz kupić Smectę i/lub Lakcid (Smecta 1 saszetka starcza na parę posiłków, koszt. max 1zł, Lakcid - opakowanie 8 ampułek chyba - około 8zł). Smectę się rozpuszcza w wodzie i polewa się nią jedzenia (np. właśnie ryż z kurczakiem), a Lakcid jest w ampułkach, do których nalewa się troszkę wody, nabiera się zawiesinę strzykawką z ampułki i podaje strzykawką kiciowi do pyszczka. Biegunka powinna po tym minąć. Oba te leki są dostępne bez recepty i pozytywnie wpływają na pracę jelit. I naprawdę, nie dawaj zarabiać takiemu wetowi...
Obrazek

dronusia

 
Posty: 2169
Od: Sob mar 26, 2005 13:32
Lokalizacja: Toruń / Holandia

Post » Sob lis 25, 2006 15:11

bardzo dziękuję:) szczerze mówiąc to pojęcia nie miałam o tych kotach chociaż miałam takiego u rodziców ale z nim nie bylo żadnych problemow :oops:

deedee

 
Posty: 10
Od: Czw lis 23, 2006 14:03

Post » Wto lis 28, 2006 9:57

zapraszam na persję, tam znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania
żywienie, pilęgnacja itp.
http://www.forum.e-wind.pl
himalayan persian

EwaK

 
Posty: 51
Od: Pt lut 10, 2006 11:57

Post » Sob paź 06, 2018 18:56 Re: czym karmić najlepiej persa?

Właśnie tez jestem bardzo ciekawa . Niedługo zostanę „mama” miłego persika i szykuje mu wyprawkę . Zostało mi właśnie kupić karmę . Jaka polecacie ?

Olga.noga

 
Posty: 3
Od: Sob sie 25, 2018 21:57

Post » Nie paź 07, 2018 14:56 Re: czym karmić najlepiej persa?

Sprawdz watek "spis karm polecanych", tam juz wszystko zostalo napisane.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie paź 07, 2018 15:03 Re: czym karmić najlepiej persa?

A czym pers się różni od "normalnego" kota? ;)
Najlepiej podawać dobrej jakości mokre (patrz: spis karm polecanych) oraz surowe mięso z suplementami, może być felini complete - do kupienia w zooplusie.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie paź 07, 2018 15:44 Re: czym karmić najlepiej persa?

Wydaje mi się, że to "kochana" firma Royal Canin miesza w głowach niewtajemniczonym, sprzedając karmę z podziałem na rasy, tak, jakby przewód pokarmowy persa, czy np devona różnił się od innych kotów.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie paź 07, 2018 20:13 Re: czym karmić najlepiej persa?

Olga.noga pisze:Właśnie tez jestem bardzo ciekawa . Niedługo zostanę „mama” miłego persika i szykuje mu wyprawkę . Zostało mi właśnie kupić karmę . Jaka polecacie ?

A co je w hodowli?

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pon paź 08, 2018 16:06 Re: czym karmić najlepiej persa?

Ja swoim milusińskim podaję karmę Bozita, czytałam wiele dobrych opinii na jej temat, nie faszerują tej karmy antybiotykami, nie posiada GMO. Dzięki niej wiem, że dbam o zdrowie moich kochanych kociaków!

kittycaro

 
Posty: 1
Od: Pon paź 08, 2018 15:38

Post » Pon paź 08, 2018 16:25 Re: czym karmić najlepiej persa?

kittycaro pisze:Ja swoim milusińskim podaję karmę Bozita, czytałam wiele dobrych opinii na jej temat, nie faszerują tej karmy antybiotykami, nie posiada GMO. Dzięki niej wiem, że dbam o zdrowie moich kochanych kociaków!

Pierwszy post na forum i wcale nie brzmi jak reklama kryptonaganiacza :D

Już nie wspominając nawet, że to karma ze średniej półki i do tego zbożowa.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon paź 08, 2018 17:12 Re: czym karmić najlepiej persa?

W ogóle przeczytałam ten wątek od początku i tu jest tyyyyle nieprawidłowości :D też polecam wątek "spis karm polecanych" :)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro paź 17, 2018 18:22 Re: czym karmić najlepiej persa?

Shidri pisze:Wydaje mi się, że to "kochana" firma Royal Canin miesza w głowach niewtajemniczonym, sprzedając karmę z podziałem na rasy, tak, jakby przewód pokarmowy persa, czy np devona różnił się od innych kotów.

To ja napiszę oficjalne pismo do Royal i poproszę o wyprodukowanie karmy dla rasy kotów bez rasy. Bo może rasa kotów bez rasy ma przewód pokarmowy różniący się od innych kotów? :P

Szalony Kot, co się dziwisz, to wątek z 2006 roku :) Ja w 2006 roku wcinałam zupki chińskie i myślałam, że to bardzo zdrowo :P

Olga.noga
viewtopic.php?f=1&t=183659

i nie mogłam się powstrzymać:
Muireade (co do Bozita) :ok:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt lis 23, 2018 10:16 Re: czym karmić najlepiej persa?

U nas sprawdza się bozita i zlososiem . Ważne żeby karma była dobrej jakosci i z wysokiej jakosci składników .

Olga.noga

 
Posty: 3
Od: Sob sie 25, 2018 21:57

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 178 gości