aromat kocura - jak usunac?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 21, 2006 20:01

Moje kocie jest zdrowe jak ryba :D Być może chodzi o dominację, bo mam jeszcze kotkę, a mój łobuz został wykastrowany dość wcześnie miał 6 miesięcy, tak zalecał nam lekarz...buuu czasem to mam już urojenia i wszędzie czuję zapaszek mojego Albercika... :roll:

Kropka7

 
Posty: 8
Od: Pt wrz 02, 2005 7:52

Post » Wto paź 03, 2006 23:14

Wrócę do tematu, bo mnie bardzo interesuje :) Zdzich skończył 6miesięcy, posikuje tu i ówdzie, wiec w następnym tygodniu będzie kastrowany(jest pod kontrola weterynarza i to jego zalecenia). Więc mam nadzieję, że znaczenie się nie długo skończy, i jak się pozbyć zapachu z domu, albo, choć go złagodzić?? Ocet i cytryna nie pomagają, a chodzi głównie o podłogi, bo pieniek się wyrzuci i będzie nowy, ale podłogi drewnianej będzie ciężko się pozbyć ;). Muszę jakoś się tego zapachu pozbyć, bo go strasznie nie lubię niestety, ewentualnie jak ma być niech będzie, ale choć troszkę słabszy...

kinga&zuzia

 
Posty: 95
Od: Sob cze 17, 2006 1:14

Post » Śro mar 28, 2007 16:00

ostatnio przerabiałam ten problem u sąsiadów. Ich wejściowe drzwi upodobał sobie jakiś obcy kocur i traktował je co noc bez litości. Codzienne mycie detergentami, vanishem, wodą z ostem i stosowanie odstraszaczy nic nie pomagało. Pomógł w tym przypadku roztwór sody oczyszczanej, drzwi wreszcie przestały śmierdzieć, mimo że kocur jeszcze przez kilka dni przychodził. W końcu się poddał, znalazł sobie pewnie inny cel :twisted:

justyna_ebe

 
Posty: 1580
Od: Nie paź 17, 2004 16:00
Lokalizacja: łódzkie

Post » Wto sie 12, 2008 12:38

Witam!

Mam ten sam problem z zapaszkiem :? wprowadziłam sie do mieszkania, w którym wcześniej mieszkała kotka, która chyba znaczyła sobie teren (o ile to możliwe), zapach jest tak intensywny, że czuć go nawet na klatce. Probowałam już chyba wszystkiego, wody z sokiem z cytryny, vanisha, do wykładziny kupiłam środki i wyprałam ją nic nie pomogło :cry: najgorsza jest łazienka, w której niestety nie ma płytek, ale tapeta i chwilowo nie mogę sobie pozwolić na remont. Kuweta mojej Kocinki nie może stać w łazience bo Ona protestuje i nawet nie chce tam wchodzić. Jak ktoś zna jeszcze jakieś środki albo sposoby na pozbycie się tego problemu proszę piszcie.
gdzie kot w rękawiczkach czeka na mysz...

Obrazek Obrazek

Jafusia

 
Posty: 805
Od: Pon sie 11, 2008 13:15
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 02, 2009 20:00

Polecam zwykłą wodę utlenioną albo spirytus salicylowy.
Uratowałam w ten sposób ukochaną puchową kołdrę 8)
Jak efekt po pierwszym razie nie będzie zadowalający, radzę powtórzyć. I nie żałować wody/spirytusu. Bardzo szybko schną. Potem można jeszcze poperfumować ulubionym zapachem :) :) :) (byle swoim, a nie kota) ;)
Obrazek Obrazek

Lorimmel

 
Posty: 185
Od: Nie wrz 07, 2008 22:17
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne, do niedawna W-wa

Post » Nie sie 16, 2009 14:02

Ostatnio czytałam o takim psikaczu na forum usuwającym brzydkie zapachy... i ponoć bardzo skutecznym... ale ni cholery nie pamiętam nazwy.. ktoś może pamięta i może polecić ? :)

iskra666

 
Posty: 7699
Od: Wto sty 10, 2006 12:13
Lokalizacja: Krk-Wwa

Post » Nie sie 16, 2009 14:04

aaa i czy to mógł być Vitopar ? :oops:

iskra666

 
Posty: 7699
Od: Wto sty 10, 2006 12:13
Lokalizacja: Krk-Wwa

Post » Nie sie 16, 2009 14:27

Mógł być :wink:
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 05, 2010 0:35 Re: aromat kocura - jak usunac?

Podnoszę, bo poszukuję informacji, jaki odkurzacz piorący wypierze tapicerkę regularnie oblewaną przez kota.
Karcher, zelmer piorący - nie wiem, chodzi mi o kanapę, materac w łóżku i fotele.
Kot leje i będzie lał, bo ma, po pierwsze, kryształy (to regulujemy, jesteśmy na bieżąco), po drugie - przeziębia sobie to i owo przy ostrych skokach temperatur ( i to też mamy pod kontrolą), po trzecie - czasem się zapomni.
Muszę kupić coś, co pierze dogłębnie, bo juz mi się fiksuje ten zapach z poczuciem, ze jestem w domu.
A dziś chyba pójdę spać pod prysznic :(
Proszę, może macie rozeznanie.
Pzdr
czarnaR

czarnaR

 
Posty: 147
Od: Śro lut 09, 2005 18:02
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 28, 2012 12:23 Re: aromat kocura - jak usunac?

Józef zasikał mi kanapę nie mam an czym spać jest właściciel kanapy się dowie (a śmierdzi niemiłosiernie) to kot wyjedzie dalllleeeeeko....do tego nie mam gdzie spać... smród wylałam cały neutralizator nie działa prałam 2 razy proszkiem i płynem nic....kot wykastrowany już ponad miesiąc temu teraz przebywa na dworze by nie pogorszył swojej sytuacji...
woda z octem?
tu się nie da wytrzymać!!!!.... Tylko ryczeć się chce....
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rapadura

 
Posty: 164
Od: Czw lip 15, 2010 16:42
Lokalizacja: Luboń k/Poznania

Post » Wto lut 28, 2012 12:34 Re: aromat kocura - jak usunac?

Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lut 28, 2012 12:49 Re: aromat kocura - jak usunac?

A coś tańszego???
na razie po praniu octem na wylot tapczanu zapach znikł ale zobaczymy co będzie jak wyschnie czyli za jakieś 2-3 dni....Nie miałam pojęcia ze ocet może pięknie pachnieć...po tym smrodzie...
Tapczan zsikamy jest na wylot w skrzyni był materac do łóżeczka dziecka taki na 120cm dł tez doszczętnie zsikamy a kot był tylko 1 dzień sam od rana do popołudnia....na razie mam kota dosyć....
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rapadura

 
Posty: 164
Od: Czw lip 15, 2010 16:42
Lokalizacja: Luboń k/Poznania

Post » Wto lut 28, 2012 14:52 Re: aromat kocura - jak usunac?

proponuje wykastrowac..u rodzicow mam kocura 9cio letniego ktory kastrowany nie byl..jest bardzo agresywny np upatrzyl sobie mojego ojca jako kotke heheheh i jesli ten go odgania to sie normalnie rzuca 8O pozatym sika na wszystko i wszedzie..najpierw tez nam bylo zal kastrowac a pozniej juz bylo za pozno bo kot olbrzym i zaden vet nie chcial sie podjac z powodu wielksoci masy i wieku..takze radze kastrowac bo potem bedzie nie do wytrzymania i zapach i zachowanie pozdrawiam:))

Aniczka

 
Posty: 24
Od: Nie lut 20, 2011 20:09

Post » Wto lut 28, 2012 15:59 Re: aromat kocura - jak usunac?

Tylko Vitopar MSC w koncentracie.
Nie maskuje ale neutralizuje mocz, do tego ładnie pachnie.
Próbowałam wielu środków, uważam, że jest najlepszy. Działa natychmiastowo.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie paź 07, 2012 12:41 Re: aromat kocura - jak usunac?

Materace, kanapy, fotele itd: obsuszałam papierowymi ręcznikami, potem posypywałam sodą a na konciu odplamiacz-vanish :) I Koci smrodek znika :P
Pościele, ubrania, itd, Wystarczy namoczyć w wodzie z odplamiaczem, albo po prostu dolać odplamiacza do prania.

Oooj nawalczyłam się z tymi siusiami, ale po kastracji jest oczywiście spokój :) 2 razy się Miśkowi zdarzyło, ale to ze stresu :( Po kastracji siuśki nie są tak śmierdzące :P
Dodam jeszcze, że kiedy mnie nie było, mój chłopak stwierdził, że nie zmyje siusiów z kanapy bo to nie jego kot ;/, kanapa śmierdzi do dzisiaj! A minęły już z 4 miesiące... no cóż trzeba będzie kupić nową :D Do tego można jeszcze zmienić kolor ścian :D
Aaa jeszcze jedna kwestia. Jeśli ktoś ma wrażliwszą skórę, fotele, materace i kanapy później porządnie przepłukać wodą.
...Także na kocie smrodki ODPLAMIACZ, ODPLAMIACZ I JESZCZE RAZ ODPLAMIACZ :)
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
Théophile Gauthier

Obrazek Obrazek

Ola Ol

 
Posty: 23
Od: Czw paź 04, 2012 18:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 391 gości