Klub Bezzębnych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 02, 2009 20:32

dawno tu nikogo nowego nie było...
więc czas na KEFIRKA
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=75 ... ht=kefirek
to jego historia.
ząbki miał usuwane partiami i niestety nie były do uratowania - zapalenie dziąseł, sterydy, ropa, ból no i w poniedziałek 30.12 ostatnie ząbki, w tym dwa kły - pooooszły!
samo gojenie - w sumie bez problemów. Dużo gorsza narkoza, bo on jest raczej seniorem (nie znam wieku), z kłopotami z nerkami i do tego słabo się go "narkozuje".
Dostaje duże dawki i mocne środki a i tak jest leciutko świadomy. Tak więc trzeba mu mocnego wsparcia po narkozie, kontroli nerek i dużo płynów. Wczoraj już doszedł do siebie i JE!!!
Wprawdzie każe sobie oddzielać sos od mięsnych kawałków BO TAK, BO JESTEM CHORYM KOTKIEM! ale też za suche się łapie. Jest fanem Sensitive RC weterynaryjnej oraz RC Renal. A poza tym niestety najtańsze konserwy i saszetki. Inne są BE. Im lepsza jakość im więcej miesa - tym większa szansa, że nie zje. Saszetka winston z rossmana i potrawka z dziczyzna z lidla - to sa frykasy :?
pozdrawiam bezzębne i bezzębnych!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41978
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie sty 18, 2009 19:30

Witam!
Niniejszym zapisuję do Klubu Kotów Bezzębnych Lamię, białą kotkę w szare łatki z koszalińskiego schroniska. Została przez nas adoptowana w październiku 2008 jako ok. ośmiomiesięczny kociaczek. Po wyleczeniu z grzybicy i wirusowych przypadłości okazało się, że jej ząbki i dziąsła są w strasznym stanie. Na tyle złym, że lek. wet. wykonał test na białaczkę (ostatecznie negatywny). Zastosowano m. in. leczenie antybiotykiem doustnie, przeciwzapalnie miejscowo (Tantum Verde) i doustnie - bez pozytywnego efektu. Lamia miała apetyt, chętnie bawiła się z pozostałymi kotami, właściwie gdyby nie przykry zapach z pyszczka, trudno byłoby wykryć tak poważny stan, mało prawdopodobny w tym wieku. Całe leczenie zakończyło się ekstrakcją wszystkich zębów za kłami. Zabieg zniosła ciężko. Dziś jest wesołą, zdrową kotką. Ma odpowiednią dietę (mokra karma), ale zdarza jej się wygarniać z innych kocich misek groszki (suche). Bardzo się cieszymy, że jest w naszym domu ta bezzębna królewna! Pozostałe trzy koty też się cieszą.

MagdaMagda

 
Posty: 296
Od: Wto wrz 30, 2008 20:37
Lokalizacja: Mielno

Post » Pon mar 30, 2009 20:56

A ja dopisuję naszego Mario vel Konika

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=71 ... ight=mario

Ząbków nie ma już od jakiegoś czasu, ale radzi sobie doskonale :) Zjada najchętniej suchą karmę ;-) i to wcale nie tą najdrobniejszą. Gorzej jest z mokrym, bo też lubi tanie puchy :D a Royal Canina nawet nie trąci łapką hi hi

Po usunięciu ząbków niestety nadal borykamy się z plazmocytarnym zapaleniem dziąseł...obecnie odstawiamy sterydy i czekamy co będzie dalej
Obrazek

Pinkot

 
Posty: 40
Od: Pon gru 08, 2008 19:25
Lokalizacja: Jabłonna

Post » Sob cze 06, 2009 20:17

Tanie puchy są dobre, bo są dobre i tanie :twisted:
Fajny wątek i na dodatek do klubu łapią się moje dwa z pięciu futer. Buras ma zębów pięć i wstrząsający zapaszek z mordki - a niestety, kocha dawać pańci buziaczki. Na razie bez problemów wsuwa chrupki, jest szczupły, ale w normie, kilka razy zaproponowałam mu funiową zupkę, ale nie chciał, więc się nie wtrącam.
Natomiast Fuk posiada ząb jeden, gdzieś w dalekich czeluściach mordy i jak został z takim ubogim stanem zębowym, zaczął mi chudnąć niepokojąco. Nie radził sobie z chrupkami, więc najpierw rozgniatałam mu mokre puszki (jasne, że winstony z rossmana są najlepsze, Fuk to wam powie) ale co i raz i takim rozgniecionym pasztecikiem się urażał i wrzeszczał wniebogłosy, zatem nabyłam wypasiony blender i teraz robię tak: namaczam chrupki puriny urinary, dodaję puszeczkę mokrego czegokolwiek, robię kilkuminutowe brrrum! i pakuję w słoiki i do lodówki. Przed karmieniem wstawiam miseczkę z funiową zupką do mikrfali na kilkadziesiąt sekund i Funio wciąga, aż miło. A ponieważ co jakiś czas mlaszcze i trzepie mordą, konsumpcja odbywa się w brodziku. Po kocim posiłku pańcio bierze prysznic i przy okazji płucze brodzik :D
Swoją drogą, bywa, że w lodówce są głównie słoje z kocią zupą i makaron TeŻeta.
A tak wygląda Fuk - lat 16, mniej więcej, oczywiście.
Obrazek
Reszta kotów w tym wątku
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=10 ... &start=195

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 01, 2009 14:17 Re: Klub Bezzębnych

Witam wszystkich :D
Faktycznie wątek podupadł nieco - czas go odgrzebać :piwa:

gauka1

 
Posty: 2710
Od: Śro cze 28, 2006 21:40
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lip 03, 2010 21:55 Re: Klub Bezzębnych

Odświeżę wątek. Potrzebuję porady.
Florcia (moja seniorka, lat 13) ma 1 kieł i parę innych drobnych zębów. Wcina mokre (puchy, saszetki), ale kupska są luźniejsze... Uwielbia suche, tylko od czasu gdy pogubiła zęby... po suchym dość często wymiotuje. Szukam suchego żarełka dla dorosłych, o jak najmniejszych chrupkach. Namaczane suche jest bee... Ogólnie, karmienie zrobiło się problematyczne... Nie mogę zostawić miseczki z suchym, tak żeby kotka dochodziła w razie ochoty... Bo podejdzie i nawbija się (łykając) na maksa, a potem bełt na podłodze... :(
Obrazek

pigula

Avatar użytkownika
 
Posty: 1765
Od: Pon paź 15, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa Jelonki

Post » Nie lip 04, 2010 11:39 Re: Klub Bezzębnych

Proszę o wykreślenie ze spisu mojego Robalka, odeszła 14.06.10. Była bardzo chora i nie najmłodsza... :cry:
Obrazek

AniaWrocław

 
Posty: 11377
Od: Czw maja 29, 2003 23:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lip 04, 2010 11:58 Re: Klub Bezzębnych

pigula pisze:Odświeżę wątek. Potrzebuję porady.
Florcia (moja seniorka, lat 13) ma 1 kieł i parę innych drobnych zębów. Wcina mokre (puchy, saszetki), ale kupska są luźniejsze... Uwielbia suche, tylko od czasu gdy pogubiła zęby... po suchym dość często wymiotuje. Szukam suchego żarełka dla dorosłych, o jak najmniejszych chrupkach. Namaczane suche jest bee... Ogólnie, karmienie zrobiło się problematyczne... Nie mogę zostawić miseczki z suchym, tak żeby kotka dochodziła w razie ochoty... Bo podejdzie i nawbija się (łykając) na maksa, a potem bełt na podłodze... :(



a nie lepiej kupić karmę dla kociąt ? Royal kitten jest bardzo drobny
NIE KUPUJ! Adoptuj

ObrazekObrazek

marinella

Avatar użytkownika
 
Posty: 18772
Od: Nie wrz 04, 2005 21:24
Lokalizacja: Poznań :)

Post » Nie lip 04, 2010 14:00 Re: Klub Bezzębnych

Najmniejsza na świecie sucha karma to Animonda Integra Sensitive. Niestety, występuje w zooplus.pl tylko w postaci Animonda Integra Sensitive - zestaw (z 6 szalkami mokrej), cały zestaw ok 30 zł. Karma ma granulki wielkości kaszy perłówki, w ogóle jest to dobry zestaw dla delikatnego kotka (może być jako dieta w razie kłopotów z brzuszkiem). Jest też karma RC Digestive Comfort o specjalnym kształcie, bardzo płaskie, spore ciastka z dziurką, bardzo kruche
JM Qua (*)

JOANNAM

 
Posty: 564
Od: Pon lis 24, 2008 14:54
Lokalizacja: Sopot

Post » Nie lip 04, 2010 18:01 Re: Klub Bezzębnych

Dziewczyny, dziękuję za podpowiedzi. Pozostaje teraz, tylko próbować.

Dla kociąt, wydaje mi się, że ma jakiś inny skład niż dla dorosłych czy seniorów nawet. Chyba, że się mylę. Ktoś mi jeszcze polecał Acanę, że drobna jest. Znalazłam w Animalii (tam kupuję) tę Animondę Sensitive - 1,75 kg = 46,99 zł. :D

PS. Na stronce Animondy, znalazłam także INTEGRA PROTECT INTESTINAL. Nie wiem, jakie granulki ma ta karma. Ale, pasowałaby też dla Florci (niby to dla kotów z biegunkami i wymiotami, ale ma więcej elektrolitów).
Obrazek

pigula

Avatar użytkownika
 
Posty: 1765
Od: Pon paź 15, 2007 22:30
Lokalizacja: Warszawa Jelonki

Post » Wto lip 06, 2010 9:52 Re: Klub Bezzębnych

Jeśli Florcia lubi mokre puszki, to może spróbuj moją metodą? Biorę namoczone suche ( w moim wypadku purinę urinary dla staruszków kastratów) i puszkę w proporcjach mniej więcej pół na pół i dokładnie blenduję. Taka zupka jest wciągana bezkolizyjnie i z tego co widzę, rzyganko odchodzi tylko po trawce.

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 06, 2010 11:37 Re: Klub Bezzębnych

Acana jest karmą o drobnych, ale bardzo twardych granulkach, generalnie nie jest dla bezzębnych i starszych kotów. Powoduje też często zaparcia, a u starszych kotów należy im zapobiegać - u mnie lubi ją tylko jeden bardzo zębaty, duży kot i jemu służy. Starsze koty potrzebują więcej błonnika lub innych substancji wyścielających żołądek i jelita. A. Integra Intestinal jest też drobniutka, łatwa do spożycia, granulki o średnicy kliku milimetrów.
JM Qua (*)

JOANNAM

 
Posty: 564
Od: Pon lis 24, 2008 14:54
Lokalizacja: Sopot

Post » Pon lip 19, 2010 11:32 Re: Klub Bezzębnych

odświeżam wątek i o poradę proszę

moja kotka będzie miała czyszczoną paszczę: usuwanie kamienia i pewnie większości zębów

jak się nią opiekować bezpośrednio po zabiegu, co jej dawać do jedzenia?
pewnie będzie miała obolałe dziąsła, więc co je najmniej podrażni?

sanna-ho

 
Posty: 7530
Od: Wto sie 28, 2007 13:41

Post » Pon lip 19, 2010 15:17 Re: Klub Bezzębnych

zapisuję do wątku moją devonkę z adopcji-Pati, której brakuje co najmniej 6 przednich zębów, co się z nimi stało-nie wiem :(
pozdrawiam, Agnieszka&Pati

Yoga Kropka Żabcia Gery

yogusia

 
Posty: 2153
Od: Pt mar 20, 2009 15:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pon lip 19, 2010 15:38 Re: Klub Bezzębnych

sanna-ho pisze:Moja kotka będzie miała czyszczoną paszczę: usuwanie kamienia i pewnie większości zębów

jak się nią opiekować bezpośrednio po zabiegu, co jej dawać do jedzenia?
pewnie będzie miała obolałe dziąsła, więc co je najmniej podrażni?


Kot bezpośrednio po zabiegu nie może nic jeść, bo organizm musi dojść do siebie po narkozie. Dla takich kotów najlepiej sprawdza się mokre Recovery (jedzonko w formie pasztetu, które można podawać bezpośrednio za strzykawki). Dużo zdrowsze jest mięso, ale powinno być raczej zmiksowane na gęstą papkę.

Moja tymczaska Buka nie ma w 90% zębów. Te które zostały, nadają się już tylko do usunięcia. Strasznie niszczeją, dziąsła są w fatalnym stanie, ale mimo to, bez problemu jada zarówno suchą, jak i mokrą karmę - mięsa nie znosi.

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Kevinslema, Wojtek i 178 gości