Drapistruchy - jak je powstrzymać?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 17, 2006 9:14

Ja nie mam problemu z drapaniem :).
Kupiłam moim kotom fajny drapak z wiklinki i moje mądre koty tylko drapak drapią :).
Moja metoda jest taka: za kazdym razem jak kot drapał w nieodpowiednim miejscu, ro odpowiednią intonacją głosu okazywałam moje niezadowolenie i przenosiłam na drapak, a jak drapały drapak, to ZAWSZE je chwaliłam i dotąd chwalę :). Koty tak jak i my lubią być chwalone 8), więc drapią aż miło! Czasem jak Soyka coś zbroi i wie, że nie jestem z niej zadowolona, to spryciara leci do drapaka, bo wie, że wtedy będę ją chwalić :twisted:.
Dzięki takim działaniom nie mam problemu ze zniszczonymi meblami :).

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto sty 17, 2006 9:25

Tika pisze:Ja nie mam problemu z drapaniem :).
Kupiłam moim kotom fajny drapak z wiklinki i moje mądre koty tylko drapak drapią :).
Moja metoda jest taka: za kazdym razem jak kot drapał w nieodpowiednim miejscu, ro odpowiednią intonacją głosu okazywałam moje niezadowolenie i przenosiłam na drapak, a jak drapały drapak, to ZAWSZE je chwaliłam i dotąd chwalę :). Koty tak jak i my lubią być chwalone 8), więc drapią aż miło! Czasem jak Soyka coś zbroi i wie, że nie jestem z niej zadowolona, to spryciara leci do drapaka, bo wie, że wtedy będę ją chwalić :twisted:.
Dzięki takim działaniom nie mam problemu ze zniszczonymi meblami :).

Cały czas tak robiłam i robię. Z jakim efektem? Lilo nauczyła się drapać drapaczek - najczęściej robi to na naszych oczach i z zadowoloną miną czeka na oklaski. :wink: Nie zmienia to faktu, że jak myśli, że nie widzimy to meble też podrapuje. :twisted: Natomiast Leni zaparła się kopytami - drapak jest be i kłuje w łapki. :? I nie ma żadnej siły, aby zmusić ją do podrapania drapaka czy drewnianego pnia, który stoi w korytarzu. :?

Wawe

 
Posty: 9319
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto sty 17, 2006 9:33

Wawe pisze:
Tika pisze:Ja nie mam problemu z drapaniem :).
Kupiłam moim kotom fajny drapak z wiklinki i moje mądre koty tylko drapak drapią :).
Moja metoda jest taka: za kazdym razem jak kot drapał w nieodpowiednim miejscu, ro odpowiednią intonacją głosu okazywałam moje niezadowolenie i przenosiłam na drapak, a jak drapały drapak, to ZAWSZE je chwaliłam i dotąd chwalę :). Koty tak jak i my lubią być chwalone 8), więc drapią aż miło! Czasem jak Soyka coś zbroi i wie, że nie jestem z niej zadowolona, to spryciara leci do drapaka, bo wie, że wtedy będę ją chwalić :twisted:.
Dzięki takim działaniom nie mam problemu ze zniszczonymi meblami :).

Cały czas tak robiłam i robię. Z jakim efektem? Lilo nauczyła się drapać drapaczek - najczęściej robi to na naszych oczach i z zadowoloną miną czeka na oklaski. :wink: Nie zmienia to faktu, że jak myśli, że nie widzimy to meble też podrapuje. :twisted: Natomiast Leni zaparła się kopytami - drapak jest be i kłuje w łapki. :? I nie ma żadnej siły, aby zmusić ją do podrapania drapaka czy drewnianego pnia, który stoi w korytarzu. :?


Nawet nie wiedziałam, że chociaż pod tym względem (resztę przemilczę :roll:) mam takie grzeczne koty :D - człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrego.
Jak mam je tutaj chwalić, to dodam, że Toffu całe swoje wcześniejsze 4-letnie życie spędził w schronisku i od razu zrozumiał - obserwując Soykę - że drapak i tylko on służy do drapania :1luvu: .

Tika

 
Posty: 9694
Od: Pon sie 02, 2004 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto wrz 18, 2007 22:35

A ma ktoś może pomysł jak zachęcić małego kotka do drapania w drapak???Nie wiem w sumie czy nie jest jeszcze za mały( ma dopiero 6 tygodni) ale kiedy bryka po domu probuje juz drapać brzegi kanapy i mebli, czemu chcemy za wczasu zapobiec. Kupilismy 2 drapaki jeden do drapania na stojaco a drugi na leżąco :wink:. Niestety chyba nie bardzo mu sie podobają i nawet moje pokrzykiwania ze nie wolno i szybkie odnoszenie na drapak nie skutkuja. Kiedy tylko znajdzie sie na właściwym drapaku nagle mu sie odechciewa drapać. Bede baaardzo wdzieczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

yennefer83

 
Posty: 15
Od: Wto wrz 18, 2007 21:28
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 13, 2007 19:16

ja swojego Spajkiego wzielam do drapaka zlapalam za przednie lapki i zaczelam nimi hm trzec lekko o drapak i zalapal :P mebli nie drapie ale dywan na przedpokoju i owszem :P

JaEwka

 
Posty: 8795
Od: Wto gru 11, 2007 11:37
Lokalizacja: Wrocław/Lubin

Post » Śro lip 30, 2008 12:48

Ja zastanawiałam się żeby drapak popsikać kocimiętką w sprayu :twisted: Może kicia będzie chętniej drapać :?:
Kari125
 

Post » Czw lut 20, 2014 19:30 Re: Drapistruchy - jak je powstrzymać?

U mnie, do tej pory nie było większego problemu z drapaniem mebli..poza starym fotelem, który jest z materiału, nie wiem jakiego, ale idealny do drapania, lepszy niż drapak. Miał iść na śmietnik a został ze względu na kota.
Ale od kilku dni, moja kotka tydzień po sterylizacji jest, zaczęła drapać firankę..do tej pory nigdy tego nie robiła, zawsze ładnie siadała na parapecie i oglądała świat, firanka jej nie interesowała..trochę mi szkoda, bo chociaz to tylko 'głupia' rzecz to jednak sporo kosztowała i nie chciałabym ot tak dac jej na zniszczenie. Czy ktoś zna sposób jak zniechęcić jej do drapania firanki ?

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Czw lut 20, 2014 22:06 Re: Drapistruchy - jak je powstrzymać?

yennefer83 pisze:A ma ktoś może pomysł jak zachęcić małego kotka do drapania w drapak???Nie wiem w sumie czy nie jest jeszcze za mały( ma dopiero 6 tygodni) ale kiedy bryka po domu probuje juz drapać brzegi kanapy i mebli, czemu chcemy za wczasu zapobiec. Kupilismy 2 drapaki jeden do drapania na stojaco a drugi na leżąco . Niestety chyba nie bardzo mu sie podobają i nawet moje pokrzykiwania ze nie wolno i szybkie odnoszenie na drapak nie skutkuja. Kiedy tylko znajdzie sie na właściwym drapaku nagle mu sie odechciewa drapać. Bede baaardzo wdzieczna za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Ale masz maluszka w domu!
Mój 12tygodniowy kociak (chociaż w hodowli pięknie drapał) w domu kompletnie zapomniał jak się to robił.
Drapak znienawidził i omijał go szerokim łukiem. Teraz zamówiliśmy mu matę do drapania.
Może spróbuj brać jego łapki i próbować nimi drapać, no i ustaw drapak tak, aby kociak miał go po drodze do miski czy kuwety.

bebzol

 
Posty: 27
Od: Czw lut 13, 2014 14:49

Post » Czw lut 20, 2014 22:59 Re: Drapistruchy - jak je powstrzymać?

bebzol pisze:Ale masz maluszka w domu!

Bebzol, on był maluszkiem sześć lat temu! :roll:

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 516 gości