NIE LEKCEWAŻCIE OKIEN [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 19, 2006 14:44

W sobote żeniliśmy brata. W przerwie między hulankami klapneliśmy w hotelowej poczekalni ze znajomym, też miłośnikiem kotów. W zeszłym roku namawiałam go na sterylkę młodego kocurka - cięzko bylo, bo kocio nie znaczyl i nie chcieli go "okaleczać". Potem zaczął znaczyć i wykastrowali. Rozmawialiśmy o polowaniach na ptaszki i kolega wspomnial cos, ze jego kot umie ściągnąć ptaszka z parapetu okiennego.
Coś mnie tkneło - Ktore to piętro? - zapytałam.
- Szóste.
- Szóste i nie zabezpieczone okna???
- Tak, nasz kot jest ostrożny i przyzwyczajony.
Tłumaczyłam jeszcze przez chwilę, ze to tylko kwestia czasu i ze bardzo wiele kotów w tym roku spadło z niezabezpieczonych okien. Ze ulegają cieżkim urazom kręgosłupa, pękaja im kości i narządy wewnętrzne, ze to niewielki wydatek, siatka kilka wkrętów.

I chyba w złą godzinę to powiedziałam. Wczoraj dowiedziałam się od brata, ze po powrocie z wesela kolega zastal w drzwiach kartkę - kot leżał pod balkonem i ktoś litościwy zawiózł go do lecznicy.
Kota uśpiono.

nongie

 
Posty: 2164
Od: Nie wrz 26, 2004 14:39

Post » Sob lis 25, 2006 0:53

A ja często zostawiam uchylone okna :roll: nie widziałm nigdy zeby moje koty probowały sie przez nie przeciskać :? akurat upadek z parteru to raczej nie problem , ale że może sie zaklinować 8O dobrze wiedzieć , czas zamykac okna na czas nieobecnosci :roll:
Pusia [*] Bonus [*]

ko_da1

 
Posty: 4174
Od: Nie sie 13, 2006 13:48
Lokalizacja: Chorzów Batory

Post » Sob lis 25, 2006 3:20

Boże... biedny ;'(
[']
Dobrze, że ja mam siatki przeciw owadom.
ObrazekObrazek

Dobermania

Avatar użytkownika
 
Posty: 142
Od: Pt lis 17, 2006 3:55
Lokalizacja: Zagranica

Post » Sob lis 25, 2006 4:00

Siatki przeciwko owadom mogą nie pomóc.
Są za cieńkie.
Kot może doskonale z dużą szybkością startując przebić je na wylot..
Wiem, co mówię bo widziałam to...
Anna i tylko cztery koty :(

anna57

Avatar użytkownika
 
Posty: 13052
Od: Wto kwi 27, 2004 10:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lis 25, 2006 8:55 :(

Współczuję.
Boli tym bardziej, że byłaś świadoma zagrożenia .

Tosza - czy mogłabyś dać fotki z tym "Twoim" zabezpieczeniem okien? Gdzie je kupowałaś/zamawiałaś? a może to urzadzenie ma jakąś specjalną nazwę, ew. producenta? Bo ja myślałam już o czymś takim wcześniej, ale nie wiem, gdzie zdobyć.
PatrycjA
Obrazek
Bura 3-miesięczna kotka szuka domu!

GlorRriA

 
Posty: 291
Od: Pon gru 05, 2005 0:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Sob lis 25, 2006 11:35

moje po wymianie okien sa ciekawe i dlatego nigdy nie zostawiam ich uchylonych-nigdy jak wychodze, nigdy jak nie ma mnie w pokoju czy w kuchni, gdzie uchylone sa okna :!:
Kicia... 16.09.2016 (*)

mamba luna

 
Posty: 1509
Od: Pon gru 19, 2005 0:14
Lokalizacja: kielce

Post » Sob lis 25, 2006 14:48

:cry:
Kocie Hospicjum -1% - KRS 0000408882

'Pijcie swe niezaznane szczęście
chcąc nie być tym, kim jesteście'

Agn

Avatar użytkownika
 
Posty: 22355
Od: Pt paź 21, 2005 14:01
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 06, 2007 12:51 uchylne okno....

przepraszam ze tak znikąd przychodzę, itaki post od razu, ale...
j ateż byłam świadoma zagrożenia... :oops: w maju kiedy Nefti i Izi się sprowadziły uważaliśmy mocno, do tej pory tak było... jak byliśmy w domu i były uchylone nic sie niedziało, ale wczoraj wyszłam i zostawiłam balkon uchylnie.... nawet nie myśłałam o tym że to nie wporządku, bo pszecież nigdy nic... :oops: jak wróciłam Nefti była jeszce ciepla, więc to musiało byc niedawno... :cry: Izi za to chyba nieżle to znosi - albo jeszcze nie zauważyła różnicy.. i tak się zastanawiam - czy skoro Izi całe życie miała drugą kotę ze sobą, to czy organizować jej towarzystwo teras? wzięliśmy 2 kotki wogóle, bliźniaczki, bo często cały dzień nas w domu nie ma więc mają...... miały... siebie. jak myślicie?

drobina

 
Posty: 63
Od: Wto mar 06, 2007 12:29
Lokalizacja: łódź

Post » Wto mar 06, 2007 12:55

[']

Taka śmierć kota jest straszna. Każda śmierć jest straszna, ale to cierpienie...

Koniecznie zabezpiecz okna, balkon.
I weź towarzysza kociego dla Izi. Jak już Twój dom będzie bezpieczny.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Śro mar 07, 2007 12:14 towarzysz dla IZi

dzięki... sytuacja wydaje się pilna - Izi z dnia na dzień sowieje, nie wchodzi na najwyższe półki, szuka... :cry: czuję że towarzystwo n adniach trzeba jej znależć... i tu pojawia się pytanie - jeśli ona ma rok i nie jest sterylizowana na razie, to kotke czy kota i w jakim wieku?? nie planujemy rozmnażania..

drobina

 
Posty: 63
Od: Wto mar 06, 2007 12:29
Lokalizacja: łódź

Post » Śro mar 07, 2007 12:20

[']
Przykro mi... Najpierw koniecznie zabezpiecz okna, w kocim ABC i na głównej stronie masz linki jak to zrobić.
viewtopic.php?f=1&t=93727 koty z Platynowej

seniorita

 
Posty: 3202
Od: Pt kwi 01, 2005 22:18
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Post » Wto kwi 17, 2007 21:03

krok pierwszy wykonany - wszystkie okna posiadają już ograniczniki :) Izik bezpieczny :) krok drugi - siatki - w fazie planowania :)

drobina

 
Posty: 63
Od: Wto mar 06, 2007 12:29
Lokalizacja: łódź

Post » Wto kwi 17, 2007 21:44

och, żal kociego życia :cry: współczuję

poszukaj jej koteczki, jeśli do tej pory była z koteczką; niesterylizowana kotka nie może mieć towarzystwa niesterylizowanego kocura, bo nieszczęście gotowe w mig.

ef-ka

 
Posty: 950
Od: Nie gru 19, 2004 14:46

Post » Śro kwi 18, 2007 7:33

drobina - ja Ci chcę pogratulować tego zabezpieczenia :D

Dobrze, że zaczęłaś jakieś działania, żeby Twojej kotce (kotom ewentualnie :) ) bezpieczniej się żyło. To jest dobra decyzja - tak trzymać :ok:

mahob

Avatar użytkownika
 
Posty: 12523
Od: Czw lut 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 10, 2007 12:43

mahob - dzięki, zawsze lepiej późno niz wcale...
ef-ka - Izik już miesiąc po sterylce, ma się dobrze, tylko więcej miauczy :)a za 3 dni dobieramy nowego kociaka - najprawdopodobniej dziewczynkę, bo chłopak (jedyny z miotu) jest taki jak ś.p. Neftik, a to podobno niedobrze wróży na dogadanie się z Izikiem.
a wiecie może gdzie można kupic sieć rybacką? kiedyś widziałam namiary na niejakiego pana Rozmiarka pod Poznaniem, ale ich nie mam...
any idea?

drobina

 
Posty: 63
Od: Wto mar 06, 2007 12:29
Lokalizacja: łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, migAwaib i 510 gości