Kot a mrówki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 04, 2006 22:30 Kot a mrówki

WItam,

potrzebuję porady. Od stycznia jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch kotek i niestety od ok. 2 tygodni również posiadaczką ... mrówek :( Jak jeszcze nie miałam kotków, to kupowałam kratkę lub spray przeciw owadom, ale teraz boję się, że to mogłoby zaszkodzić kitkom. Czy ktoś miał juz mróweczki i jakoś sobie z nimi poradził? Bo ja już mam ich dość :x
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

ankotka

 
Posty: 3
Od: Nie paź 16, 2005 11:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 05, 2006 2:03

Z tego co wiem, owadobójcze działanie ma ekstrakt z czosnku, nie wiem jednak, czy obecnie na rynku są jakieś środki ze specjalnie spreparowanym czosnkiem, musiałabyś zapytać w jakimś sklepie ogrodniczym. Nie wiem też, czy czosnek działa na mrówki, ale skoro działa na komary i w rolnictwie też używa się go do zwalczania owadów, to na mrówki powinien działać. Oprócz działania owadobójczego ma też działanie odstraszające, więc może spróbuj na własną rękę zrobić miazgę z czosnku, rozcieńczyć ją nieco wodą i wlać to do wejścia do gniazda mrówek. Jeśli ich nie wytłucze, to może przegoni. Takie coś kotu na pewno nie zaszkodzi :wink: (ale jak pisałam - nie znam działania czosnku konkretnie na mrówki, więc rezultat nie musi być zadowalający).
Z kolei w domu mojej mamy zalęgały się mrówki faraona - walczono z nimi wlewając do gniazd wrzącą wodę.
Nie iwme, czy mieszkasz w bloku, czy w domku - jeśli w domku to bez problemu możesz spróbować każdej z tych metod, jeśli w bloku, to wlanie wrzątku do gniazda mrówek raczej się nie uda, zaś polanie miejsc, gdize chodzą mrówki spowoduje intensywny zapach w domu.
W przypadku mieszkania w bloku przychodzą mi do głowy niestety tylko środki chemiczne. Można zastosować np. taki środek
:arrow: http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_61&products_id=1697
- przeznaczony jest również do legowisk zwierzęcych, więc myślę, że nie powinien stwarzać zagrożenie dla kota, jesli tylko postąpisz zgodnie z zaleceniami na etykiecie (niestety tu też nie wiem, jakie substancje aktywne zawarte w środku działają na mrówki).
Obrazek

galla

 
Posty: 10369
Od: Wto wrz 20, 2005 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 07, 2006 11:27

Bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź :D Jeszcze nic nie wypróbowałam, bo mrówki, tak jakkby wiedziały, że się na nie szykuję i ... się wyniosły :lol: lecz jeśli tylko wrócą, na pewno zastosuję którąś z metod i dam znać czy działa :)

Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam

ankotka

 
Posty: 3
Od: Nie paź 16, 2005 11:16
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie maja 07, 2006 21:12

ja mialam okezję gościć u siebie dwa gatunki mrówek: faraonki i mrówy podwórkowe czarne:)
Faraonki wyginęły kiedy znależliśmy przypadkowo ich gniazdo w szafce u naszej córci: półka z bielizną, zniknęły na dobre dwa lata temu.
Mrówy z trawnika gościmy zwykle latem kiedy skubańce wchodzą do nas po murze na pierwsze piętro. Psikamy płynem do mycia szyb ich trase do mieszkania, ściane wokół drzwi balkonowych( wiem że to dziwny środek ale jakoś przypadkiem raz psiknelismy i juz nie wróciły, żadne inne środki na mrówy nie pomagały:)
Koty na ten czas są w domu przez cały dzień, tak na wszelki wypadek.

Zelka

 
Posty: 133
Od: Śro gru 15, 2004 22:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lis 09, 2022 9:24 Re: Kot a mrówki

A jak się pozbyliście faraonek?

banka

 
Posty: 44
Od: Czw lip 24, 2014 10:20

Post » Śro lis 09, 2022 13:19 Re: Kot a mrówki

Minionego lata u nas w mieszkaniu również się pojawiły. Obawialiśmy się, że gniazdo zrobiły pod naszymi panelami. Sprzątnęliśmy wszystko, obserwowaliśmy ich drogę. Partner zakleił wszelkie luki gorącym klejem, w niektórych miejscach wysypał sól, kilka razy użył preparat w sprayu na mrówki.

Niestety to nie pomoglo tak więc musielismy skorzystać z usług firmy, która zajmuje się dezynsekcją. Raz nas odwiedzili i był spokój. Polecam kontakt z firmą z Warszawy https://dezstop.pl/

nadina

 
Posty: 33
Od: Pon lut 04, 2013 16:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 159 gości