Ku przestrodze - ZNOWU ropomaczicze u młodziutkiej kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 12, 2006 7:57

To jakaś "epidemia"!
Druga moja pracowa kotka miała ropomacicze. Wczoraj zoperowana.
Ta kotka równiez b. młoda, nie ma roku. Nigdy nie dostawała hormonów. Nie spokrewniona z tą pierwszą, więc nie jest to jakaś tendendcja genetyczna. Ciągle mi chodzi po głowie, że to ta straszna zima. Kotki namarzałły, wywiązywał sie stan zapalny, który prowdziił do takiego stanu.

A ile jest takich przupadków , o kŧórych nie wiemy. Kotki umierają cierpiąć w samotności, bez ratunku. Okropne to wszystko.

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt maja 12, 2006 12:23

moja Punia w środę ciachnięta, nigdy nie brała hormonów, nie rodziła, 3 letnia i też już były zmiany na macicy i w jajnikach za rok albo dwa :strach:
Żegnaj Kocio
Żegnaj Puniu
ŻEGNAJ PIMPELUSIU

bbd2

 
Posty: 1711
Od: Śro lut 01, 2006 14:31
Lokalizacja: kraków/dopiero od kilkunastu lat:)

Post » Wto gru 09, 2008 19:21

witajcie ,czy brak ruji to oznaka ropnomacicza? Martwi mnie jedna kotka u mojej babci .Jest to czteroletnia kotka nigdy nie brała hormonów ale wiadomo miała rujki .Babci nie ma pieniędzy na sterylke ja postanowiłam kopić jej hormon u weta bo na tylko tyle mnie stać obiecałam sobie ,że w wakacje pójdę do pracy i uzbieram na tą sterylke tylko popełniłam błąd wet mi dobrze nie wytłumaczył kiedy podać hormon i podałam w rujce a dziś przeczytałam ,że to nie dozwolone :cry: I teraz ręce rozkładam bo nie wiem co dalej pomocy!!!Ale niestety babcia ma jeszcze jedna kotkę i ona ma 3 latka i jej nie dawałam hormonu ale z nią też jest coś nie tak bo ma rujkę i zapewne zostaje pokryta , ale po 9 tyg ja na to mówię pseudo poród są skurcze ból ,a kociąt nie ma ,tu też chyba coś nie tak z macicą jest.Ale przez ostatnie 4 miesiące nie zauważam nawet rujki :(

Aanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 382
Od: Pt sie 29, 2008 20:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 09, 2008 19:31

Aanka, z tą kotką w ciązy natychmiast do weta!!
Możliwe, że ona nie jest w stanie sama urodzić i cierpi!! Może się zamęczyć!!!
Ratuj ją..

A rujki są często kompletnie niezauważalne
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 09, 2008 19:33

Prakseda ,ja bym nie wiązała ropomacicza z zimnem i mrozami.Moja Tośka miała 6 miesięcy jak była sterylizowana z ropomaciczem.A w domu była już z 3 miesiące.To coraz częściej się zdaza u bardzo młodych kotek.Tak jak masa chorób u młodych ludzi ,a kiedyś występowaly tylko u starszych.

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Wto gru 09, 2008 20:09

U niej taki poród zdarzył się dwa razy już upłynęło 4 miesiące od tego momentu. Nie jestem w stanie z nią jechać do weta ona mieszka 50 km od Poznania (jak pisałam jest to wieś)teraz wygląda całkiem w porządku a rujki nie widzę.

Aanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 382
Od: Pt sie 29, 2008 20:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 09, 2008 20:49

Ale co z Dosiunią z tą kotką co źle hormon podałam :( ( to jest moje serce...)
hormon podłam już 3 miechy temu

Aanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 382
Od: Pt sie 29, 2008 20:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 09, 2008 20:55

Anka, powinnaś zabrać ją do weterynarza do Poznania (polecanego) i wysterylizować. Tak będzie dla niej najlepiej.
Potem przechować ją u siebie do zdjęcia szwów.
I za jakiś zabrać od Babci kolejną kotkę.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18678
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto gru 09, 2008 20:59

Prakseda pisze:No ale moja podopieczna w pracy nie dostawała hormonów. Budę styropianową ma, ale przecież nawet przy tych minus 30, jednak musiała z niej wychodzic od czasu do czasu.
Nie wiem. Wet też nie ma teorii co do przyczyny. Powiedział mi tylko, że nie rzadko to się zdarza u młodzieży.

Prakseda, wystarczy, że miała ruję czy dwie.
Romomacicze może mieć podłoże hormonalne (gdzieś na hodowlanym jest link do artykułu o tym, postaram się znaleźć).
Moja kotka nie dostawała żadnych tabletek, a dostała ropomacicza w wieku 10 miesięcy.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 09, 2008 21:21

Ja przeczytam dziś tyle że nie powinno się dawać hormonów podczas ruji no i wpadłam w szał... bo chciałam dobrze dla niej nie chciał żeby miała znów kolejne 8 kociąt (bo niestety tak produkuje) kupiłam jej hormon bo na tyle mnie obecnie było stać sama posiadam 2 fretki które kosztują kupę siana i kota też mam sama na nie zarabiam choć ma dopiero 16 na zarobki mam czas latem więc trudno mi będzie znaleźć te 500zł na dwie kicie a babci to ledwo na węgiel ma :cry: I chce wiedzieć czy takie złe podanie hormonu kończy się w najbliższym czasie ropnomaciczem. Bo do wakacji to sporo czasu jest...

Aanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 382
Od: Pt sie 29, 2008 20:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 09, 2008 21:52

Po podaniu hormonu w celu przerwania rui powinno się kotkę jak najszybciej wysterylizować. Podanie tabletek anty podczas rui dodatkowo wzmaga ryzyko wystąpienia ropomacicza, niestety :(

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 09, 2008 21:58

ona nie dostała tabletek tylko hormon

Aanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 382
Od: Pt sie 29, 2008 20:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 09, 2008 22:18

A w jakiej postaci byl ten hormon?

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 09, 2008 22:20

Nie wiem, czy cos nie pokrecilam, wydaje mi sie ze w Poznaniu byla akcja, ze schronisko sterylizowalo bezplatnie koty ?
A moze zwroc sie do jakiejs fundacji, w Poznaniu zdaje sie sa 2 ?

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 09, 2008 22:23

nie wiem jak się w tym wszystkim połapać i gdzie to szukać jestem kompletnie nie obeznana w tych sprawach może ktoś z Poznaniaków wie coś na ten temat :?:

Aanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 382
Od: Pt sie 29, 2008 20:06
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka, Silverblue, Szymkowa i 98 gości