Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 13, 2006 10:50

podrzucam :P

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Pon lut 13, 2006 10:59

"Pierwsze efekty u Soni widziałam już po 4 dawkach, czyli po pierwszym dniu - wyszła z koszyczka. Otis po pierwszym tygodniu - musiał przerwać na tydzień kurację, bo jego agresja dawała się Soni we znaki ze zdwojoną siłą. Przełom nastąpił po miesiącu, a całkowita poprawa dwa tygodnie później. To homeopatia, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jeśli chodzi o działanie na ludzi, to już kilka osób wypowiadało się w tym wątku, że stosowały i, że działa . W mojej rodzinie kuracje są w toku, będę się wypowiadała, jak je zakończymy, wierzę, że z sukcesem tak jak w przypadku Soni i Otisa"

jak już mówiłam zwierzętom tych kropelek nie podawałam, ale na ludziach działają długo, acz powoli :) takie przełomowe rezultaty to widać po miesiącu, dwóch.
a jeżeli chodzi o ścisłą ścisłość, to krople dr Bacha nie mają zbyt wiele wspólnego z homeopatią. to poprostu esencje roślinne... działają na zupełnie innych zasadach niż homeopatia. ale to chyba bez znaczenia! ważne że Sonia i Otis mają szansę na przyjaźń..
ps. czy ja kiedyś nauczę się cytować??? :)
Agata & Kreska & Jeż
Obrazek Obrazek

agacior_ek

 
Posty: 3023
Od: Pon wrz 05, 2005 9:23
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 13, 2006 11:09

Szybkość działania terapii wynika prawdopodobnie z dwóch przyczyn, kocia psychika jest nieco mniej skomplikowana od ludzkiej :D , po drugie, u nas Sonia zdecydowanie chciała się leczyć (sama wybrała miseczkę z kroplami dla niej i od razu wypiła) a Otis zdecydowanie "przeczuwał", że coś może stracić i bronił się ( po podaniu dwóch miseczek - z esencjami dla niego i w drugiej dla Soni, powąchał i mimo, że chciało mu się pić ostetnacyjnie usiadł pół metra dalej i czekał aż podam coś innego).

Jeśli chodzi o cytaty, to ja korzystam z funkcji "cytuj" i się samo robi, tylko później wycinam część z całej wypowiedzi zostawiając nawiasy kwadratowe na początku i na końcu :D

Myślę, że homeopatię należy w tym wypadku pojmować bardzo szeroko, ale zgadzam się, że to akurat, jak nazwiemy tę kurację ma małe znaczenie wobec faktu, że moje kociska się polubiły :D na co z utęsknieniem czekałam długie 5 miesięcy :!:

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Pon lut 13, 2006 16:12

Najświeższe foty, z dzisiejszego poranka

CZEKAMY NA ŚNIADANKO

Obrazek


WSPÓLNE ODKRYCIA W POKOJU DZIEWCZYN

Obrazek

TROCHĘ SIĘ JESZCZE WSTYDZIMY APARATU ALE TO JEST WŁAŚNIE CAŁUSEK

Obrazek

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Wto lut 14, 2006 21:44

:D

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Wto lut 14, 2006 21:50

:D

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lut 15, 2006 8:35

Przepraszam, jeśli czegoś nie doczytałam - gdzie się te krople kupuje? Mam 5 kotów, wszystko jest OK tylko moja Sonia (seniorka 9 lat) która z trudem przyjmowala kolejnych domowników i chyba strasznie boi się utraty pozycji dominanta (nie zagrożonej zresztą) od kilku misięcy wylizuje futerko na brzuchu do gołej skóry. Tzw. łysienie psychogenne. Czy te krople mogłyby rozwiązać jej problem?
Obrazek

Amica

Avatar użytkownika
 
Posty: 10099
Od: Śro lut 11, 2004 9:11
Lokalizacja: Konstancin

Post » Śro lut 15, 2006 10:35

Myślę, że możesz jej pomóc. W pierwszym poście znajdziesz linkę do strony www na temat kropli z kontaktem do farmaceutki, która może przygotować zestaw dla twojej kotki. Napisz jej o problemie i przedyskutujecie wszystko zanim podejmiesz decyzję o kuracji.

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lut 15, 2006 10:38

Słuchajcie, a ja napisałam maila, ale wrócił do mnie "adresat nieznany"
Wy jak się kontaktowaliście?
I jak cenowo to wygląda?
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Śro lut 15, 2006 10:44

ja dawałam
nie podziałało

poza tym słyszałam o dwóch rodzajach dawkowania.
Mniej kropel, ale bardzo długo trzeba dawać
lub więcej kropel i tylko długo wwsyarczy dawać ;)

Butelczyna jest malusia i nie tania
za drogi interes jak dla mnie, mimo, że kupowac mozna co jakiś czas więc cena sie rozkłada na poszczególne miesiące
za mało kropel w stosunku do ceny jak dla mnie, a efekt... żaden
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Śro lut 15, 2006 10:51

Mysza: Może są różni dystrybutorzy, ja dostałam butelkę, podaję po 3 krople 4 razy dziennie i podaję dwa miesiące i mam jeszcze zapas. A ile załaciłaś za swoją porcję?

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lut 15, 2006 10:53

izaA pisze:Mysza: Może są różni dystrybutorzy, ja dostałam butelkę, podaję po 3 krople 4 razy dziennie i podaję dwa miesiące i mam jeszcze zapas. A ile załaciłaś za swoją porcję?
z przesyłką chyba 36zł
a buteleczk najmniejsza jaką w zyciu widziałam :wink:
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Śro lut 15, 2006 11:03

No to raczej przepłaciłaś, poza tym nie wiem dlaczego piszesz o dobieraniu co jakiś czas różnych esencji. W moim przypadku skomponowano mieszankę dla Soni 5-ciu dla Otisa 7-dmiu esencji w jednej buteleczce i miałam taką gotową mieszankę podawać jak napisałam. I u nas zadziałało, chociaż sceptycy powiedzą, że koty i tak po 5-ciu miesiącach by się w końcu dogadały. Teraz mam nareszcie dwa koty ze sobą i żaden z nich nie pragnie dominować, ogonki do góry, wspólne zabawy i wspólne odpoczywanie, nawet się garną do jedzenia z jednej miski, po tym, co przeszłam - nie wierzę, że bez pomocy osiągnęłyby taki stan.

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Post » Śro lut 15, 2006 22:00

Przy kroplach dr bacha ważni są producenci, podobnie jak przy olejkach aromatycznych. Być może też twoje krople, Mysza, nie były trafione - wtedy rzeczywiście nie ma efektów.
Obrazek Bis, Ami i Księżniczka ['] Obrazek

Siean

 
Posty: 4867
Od: Pon paź 25, 2004 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lut 16, 2006 13:52

W naszym wypadku dobór esencji był zarówno dla kotów jak i dla ludzi poprzedzony szczegółowym wywiadem. W przypadku ludzi, ankieta była "męcząco" szczegółowa, ale myślę, że gwarantuje to jak najtrafniejszy dobór zestawu. Nie interesowałam się, kto był producentem esencji :oops:

izaA

 
Posty: 11381
Od: Nie wrz 25, 2005 14:09
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], grubysnake i 177 gości