Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 10, 2016 19:45 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Kontaktuj sie z forumową ryśką.
profile.php?u=268
albo przez pw.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 01, 2017 19:56 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

neron pisze:Ja dzisiaj zaczynam terapię - 2 agresywnych rezydentów i jedna dokocona mała kotka, bojaźliwa, prychliwa ale i trochę zadziorna. ... Co będzie dalej... trzymajcie kciuki ;)

Neron, możesz napisać, jak Ci poszło?
U mnie jest tylko jeden rezydent, teraz doszła do niego młoda kotka - oba koty są wobec mnie cacy i mizi, ale wobec siebie... Młoda właśnie nieco zadziorna, a starszy lubi polować... Dlatego wczytuje sie w wątek i widzę, że niedawno miałaś podobne doświadczenia, dlatego pytam.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11224
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 01, 2017 20:42 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

U mnie krople nic nie pomogły. Na początku było jakby ciut lepiej ale koty i tak prędzej czy później próbowały atakować małą. Tutaj było ewidentne niedopasowanie charakterów kotów. Teraz jest u mnie kotka ragdoll, spokojniejsza i bardziej uległa, koty ją zaakceptowały momentalnie, praktycznie bez żadnych zabaw w izolacje itd. Są jeszcze jakieś tam drobne pacania łapami ale to kocia norma. Ten wcześniejszy przypadek był od początku masakryczny i podświadomie czułam, że i tak nic z tego nie wyjdzie.
ObrazekObrazek
Obrazek

neron

 
Posty: 1184
Od: Wto maja 29, 2012 14:06
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post » Pon sty 02, 2017 8:35 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Nul, nie poddawaj się. Koty różnie reaguja na siebie , znaczy na jednego źle, a na drugiego takiego samego [wiek, wygląd..] dobrze. Jeśli nie biją się agresywnie do krwi - próbuj przeczekać. Krople też różnie działają na rózne osobniki i w różnym czasie.
Behawiorysta może?
Ryśka od kropli , albo czarno-czarni z forum: http://bandatrojga.pl/
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 02, 2017 16:58 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Dzięki,neron i morelowa :) Właśnie sobie zaglądam do postów ryski, tzn. na razie tak wstępnie, na wszelki wypadek. Też znam osobiście koty, które po dokoceniu przeszły to bardzo łatwo i szybko (przynajniej tak Dest mi to opowiadane), a tu tak prosti nie jest, ale chya widze postępy. Oj, cierpliwość potrzebna jak nie wiem co! :)

Pozdrawiamy
Bajka, Feliks i Nul
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11224
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sie 23, 2018 9:43 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Wyżej pisaliście o Pani Wandzie. Co to za Pani i czy mogę prosić o namiary?

marta-k8

 
Posty: 1
Od: Pt sie 17, 2018 13:42

Post » Pt lis 16, 2018 0:12 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Znalazłam stronę Pani Wandy:
http://natura-medica.prv.pl/
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 16, 2018 8:22 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Na tej stronie nie ma nic o tej pani i strona jest chyba nieaktualizowana. To tak ogólnie. Jakoś nie budzi mojego zaufania. Ale to można przedyskutować :mrgreen:
Z ekstraktami Bacha jest ten problem, że są drogie - to raz, dwa, że są trudno dostępne - nie można ich dostać stacjonarnie w każdym mieście [akurat we Wro jest apteka, która sprowadzi i zawsze coś tam ma - jedna apteka].
Można przez internet - jedna strona, której bym ufała. Doliczając przesyłkę... :roll: I bez konsultacji.
Więc w dalszym ciągu polecam ryśkę w razie co...
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 16, 2018 10:31 Re: Krople dr Bacha - czyli o tym jak pomóc kociej psychice

Ja używałam kropi Bacha od Pani Wandy, ale chyba za krótko, bo nie zaobserwowałam specjalnych efektów poza jednym - jak kiedyś pomyliłam krople i agresorce (mojej domowej Pusi) dałam krople "na odwagę" to rzeczywiście zrobiła się bardziej bojowa. :D Jednak tak jak piszesz - było to drogie i nie mogłam tyle wydać, a potem chyba tymczas się wyadoptował i już nie potrzebowałam kropli.

Na stronie Pani Wandy, którą znalazłam wczoraj w necie jest mail i telefon, można próbować kontaktu. Nasza forumowa Ryśka też ostatnio na forum nie bywa, ale pisze stale na swoim blogu, więc kontakt przez jej stronę na pewno jest aktualny.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AhmedCoend, Goldberg, kasiek1510 i 425 gości