Alergia na koty

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 26, 2008 12:14

Po pierwsze witam serdecznie wszystkich.

Dawno temu miałam hodowle kotów syjamskich i orientalnych... potem pojawiła się na świecie moja córeczka która trzy razy wylądowała na ostrym dyżurze i w szpitalu ze względu na silną niewydolnością oddechową na tle alergicznym. Diagnoza - astma atopowa. Koty musiały niestety, ku mojej i córci rozpaczy (walka z alergią bez oddawania kotów trwała dwa lata) musiały odejść. Zostały zawiezione do rodziny więc kontakt z nimi był. Minęły lata, córa wyrosła (również z alergii) i tatuś zafundował jej 4 lata temu czerwonego syjama. Kot mieszkał z tatusiem i druga rodziną, gdzie moja córa często bywała. Objawów astmy czy alergii brak :)

A teraz wróćmy do mnie:
Po odejściu z naszego domu naszych trzech kotów (dwie kotki i kocur) nagle ja dostałam bardzo silnej alergii na koty. Gdzie przebywał kot tam ja dostawałam wszelkich objawów alergii: skórne - wysypka i swędzenie; oczy - łzawienie i swędzenie; wdechowe- wodnisty katar, ataki duszności, napady astmatyczne. Słowem full wypas czyli wszystko co tylko można na raz i to w bardzo krótkim czasie (często kilka minut) :roll: Był jeden kot na którego nie reagowałam - to właśnie był ów syjam mojej córki. Mogłam go miziać, tulić i bawić się z nim i nic mi nie było.
Po czterech latach, dwa tygodnie temu okazało się że tatuś mojego dziecka z różnych powodów (nie wnikam) chce kota oddać. Przygarnęłam kocura do nas, żeby młoda nie straciła kota no i ja w końcu tez strasznie chciałam, właśnie syjama.
I tu zaczął się problem. Kot mnie uczula :placz: Mam katar, oczy mam ochotę sobie wydrapać, duszności pojawiają się (choć przynajmniej na razie sporadycznie)
Kot jest przyzwyczajony do kąpieli, ale nie będę go przecież ciągle kąpać. I tu moje pytanie (dla tych co przebrnęli przez cały ten wywód ;) ) :
słyszałam że są szampony dla zwierząt alergików. Nie chodzi mi o zwierzęta ze skłonnością do alergii a o zwierzęta których opiekunami są alergicy. Niestety nie zapamiętałam nazwy tego szamponu i teraz nijak nie mogę go znaleźć. Może ktoś z tego forum będzie wiedział jaki to szampon?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich kociarzy i niecierpliwie czekam na jakąś radę bo póki co czuje się bardzo kiepsko a kota absolutnie nie chce oddawać.

Lita

 
Posty: 40
Od: Pt gru 26, 2008 11:54

Post » Nie gru 28, 2008 18:13

O szamponie niestety nic nie wiem.. :(

Ze swojej strony (zakoconej astmatyczki....) mogę polecić zakup oczyszczacza powietrza - w znacznym stopniu pozbawi powietrze pyłków, kurzu, itp - na roztocza kurzu domowego działa, na kocie alergeny też powinien (wybór jest spory).
Nie radzę też wpuszczać kotka do swojej sypialni. Jeśli w części mieszkania, gdzie jest kot będzie oczyszczacz, i kota nie będzie w sypialni to znacznie złagodzi dolegliwości.

Czytałam też, że możliwe jest odczulanie na kota - może w Twoim wypadku pomoże..

Trzymam kciuki :)

charm

Avatar użytkownika
 
Posty: 6644
Od: Nie paź 26, 2008 20:07
Lokalizacja: Orzesze

Post » Wto wrz 28, 2010 10:54 Re: Alergia na koty

Wszystko się da pokonać jak się chce ;) Ja mam astmę, alergię i… 3 koty. I tak sobie wszyscy żyjemy w zgodzie. Czasem nam ciężej, czasem lżej ale to normalne w takim poligamicznym związku. Zwłaszcza moje koty słabo dogadywały się na początku z moją alergią ;) Dodam że od lat na astmę biorę Monkastę (o nawet troszkę rym mi wyszedł) a lekarz do tego mi polecił Cezerę, to jest taki odpowiednik Zyrtecu trochę ulepszony, rozwiązuje to jak na razie wszystkie konflikty w ten naszej człowieczo-kocio-chorobowej rodzinie ;)
kot najlepszym przyjacielem człowieka <3

kociara76

 
Posty: 3
Od: Wto wrz 28, 2010 10:40

Post » Czw sty 19, 2012 21:08 Re: Alergia na koty

Dostałam nowe leki i poważnie myślę o odczulaniu. Aktualnie z trzema kotami jest czasem bardzo ciężko, lata już nie te i organizm co raz gorzej sobie z tym radzi. czas się wziąć za siebie bo szkoda by było się wykończyć ;)
Obrazek

Lita

 
Posty: 40
Od: Pt gru 26, 2008 11:54

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 143 gości