klub kotow watrobowcow

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 13, 2019 22:20 Re: klub kotow watrobowcow

Nie mogę niestety rozczytac co wet wpisał w książeczce,ale od wczoraj ma jeść tylko suche kupione u weter. No i niestety po południu sporo wymiotowal czy przy zapaleniu pęcherza wymioty utrzymują się tak długo?sika raczej normalnie...nie chodzi często itd.
kasia0482

kasia0482

 
Posty: 89
Od: Śro mar 01, 2006 19:33
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt maja 03, 2019 9:20 Re: klub kotow watrobowcow

Witam,
okazało się, że moja kotka Yoko, 6 lat, ze sporą nadwagą (8,3kg) ma bardzo podwyższone parametry wątrobowe. Zaczęło się od obniżonego apetytu, ok 2-3 tygodnie temu. Po wykonaniu badań krwi i moczu wyszły problemy z wątrobą oraz złe wyniki badania moczu. Lekarz podał antybiotyk oraz dostaliśmy tabletki na wątrobę, chyba Hepatiale forte.
Oprócz tego podaję probiotyk oraz Hepato force. Po rozpoczęciu leczenia kotka przestała prawie jeść i zaczęła wymiotować. Dlatego co drugi dzień dostaje kroplówki podskórne. Raz dostała zastrzyk przeciwwymiotny i od 3 dni nie wymiotuje. W ciągu tygodnia tylko raz zrobiła kupkę. Teraz zaczęła sikać więcej, bo na początku tylko raz na dobę.
Jestem załamana i przerażona. Problematyczne jest zwłaszcza to, że Yoko u weterynarza dostaje szału i chce wszystkich zagryźć. Dlatego nie wykonano badania usg i do końca nie wiadomo z czym jest dokładnie problem.
Po tym zastrzyku przeciwwymiotnym 2 dni było trochę lepiej. Jadła więcej i chętniej. Od wczoraj znowu ledwo coś poliże. Tzn. chce jeść, prowadzi mnie do miski, ale jak nałożę karmę to odchodzi. Nie pije wcale. Wczoraj natomiast zakradła się do szafki z jedzeniem porwała saszetkę, w której były przysmaki z kurczaka, które kiedyś jej dawałam i uciekała z tym po całym domu, warcząc gdy ktoś jej chciał odebrać. Wiem, że nie powinna tego jeść, ale dałam jej 2 kawałeczki, bo już sama nie wiem czy lepiej, żeby zjadła cokolwiek czy się zagłodziła. Zjadła z wielkim smakiem i nie wymiotowała. Ale swojej karmy nie chce jeść. Nie mówiąc już o karmie typu hepatic, bo nie ma mowy, żeby nawet skosztowała. Dlatego próbuje podawać jej rożne karmy jak najlepszej jakości. Ale nie wiem, które są najbardziej wskazane. Nie chciałabym jej zaszkodzić.

Błagam o jakieś porady, wskazówki, bo boje się, ze to może się skończyć tragicznie. Nie wiem co robić. Czy zmienić weterynarza, czy karmić ją strzykawką(choć wydaje mi się to niewykonalne, ledwo jestem w stanie lekarstwo podać).

Podaję wyniki badań krwi:
ALT 4,63 norma 20-107
AST 248
AP 422 norma 23-107
Glukoza 97,81 norma 100,8 -131
Kreatynina 1.92 norma 1 - 1,8
Mocznik 28,31 norma 28,818 - 80,689
Albuminy, białko całkowite, bilirubina - w normie
MCH 1,13 norma 0,806 - 1,054
MCHC 21 norma 1860 - 2232
Pozostałe parametry w normie

Wyniki moczu:
Odczyn PH 6
Białko 100 (0,1)
Urobilinogen w normie
Glukoza nieobecna
bilirubina ++
leu c.a 500
ketony nieobecne
krew c.a 5-10
bardzo liczne bakterie i erytrocyty
kryształy struwitowe pojedyncze
kryształy bilirubiny

Oliwia35

 
Posty: 3
Od: Pt paź 20, 2017 9:44
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 26, 2019 7:28 Re: klub kotow watrobowcow

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Przedwczoraj odeszła moja ukochana koteczka. Nie mogę się z tym pogodzić. Na początku czerwca wyszły jej podwyższone próby wątrobowe= 400 i 100, wet zalecił usg, które wykazało zmiany zapalne przewlekłe. Wet zalecił hepatiale i nic więcej. W poniedziałek koteczka przestała jeść i pić, we wtorek u weta dostała kroplówkę i badania wykazały próby wątrobowe = 4500 i 3500. Tak tysiąca, nie ma tu pomyłki 3 wetów powiedziało, że nie widzieli takich wyników i zasugerowali zatrucie- kotka nie wychodząca, kwiatków brak. W środę o 6ej odeszła, wysiadły też nerki. Czy ktoś spotkał się z takimi wynikami??? Czy możliwe zeby w 1,5 miesiąca aż tak urosły te parametry skoro na usg nie wyszło ostre zapalenie??
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pt lip 16, 2021 14:50 Re: klub kotow watrobowcow

Goyka bardzo mi przykro:( dawno to pisałaś, ale wyniki faktycznie kotka miała bardzo wysokie, że aż dwa razy czytałam czy się nie pomyliłam. Wczoraj także dowiedziałam się, że moja kotka, staruszka 14 lat, ma chorą wątrobę. Wyniki wątrobowe trochę ponad 700. szukam info jak postępować z kotem chorym na wątrobę i tak trafiłam na ten wątek. Koty chorują milcząco niestety :(

ezynka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2382
Od: Pon sie 22, 2005 18:18
Lokalizacja: Świecie, kujawsko-pomorskie

Post » Czw gru 16, 2021 20:21 Re: klub kotow watrobowcow

Niestety, ja też zawitałam do tego wątku. Mam kotkę 16 letnią. Jakieś 8 tygodni temu zaczęła chudnąć. Początkowo byłam zadowolona , bo była otyła a ona po prostu przestała jeść suchą karmę a ostatnio zauważyłam, że gryzienie sprawia jej wyraźną trudność. Poszłam do weta i okazało sie, że jest problem z zębami i stan zapalny przyzębia. Przy okazji zrobiłam badania - jest WBC 62,3 G/l (norma 6,00-11,0) NEU 56,8 G/l (norma 3,00-11,0) Wyszły też problemy z wątrobą AP fosfataza alkaliczna - 369,0 U/l (norma 1,00-140,0) i AST(GOT) 354,9 U/l (norma 1,00-59,0) Jestem umówiona na jutro u weta na usuniecie zęba i ściągnęcie kamienia. Ta wątroba mnie martwi - lekarz mówił o zmianie diety ale czy to wystarczy?

Luda

Avatar użytkownika
 
Posty: 695
Od: Sob lip 16, 2005 10:22

Post » Pt gru 17, 2021 18:33 Re: klub kotow watrobowcow

Może warto byłoby zrobić usg jamy brzusznej, jeśli jeszcze nie było robione.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto paź 11, 2022 19:47 Re: klub kotow watrobowcow

Ja też się wpisuję. Latem robiłam kotom profilaktykę. U jednej kotek wyszły podwyższone wyniki wątrobowe. Dostawała Sylimarol, potem Hepaxan. 3 tygodnie temu ALT 519, AST 210. Dziś zrobiłam powtórkę badań. Odpowiednio 1600 i 400 :( USG w porządku, morfo i pozostała biochemia też. Dostała dodatkowo Dermipred. Szukam Ornipuralu. Może ktoś coś doradzić? Jakieś inne leki, dietę?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob gru 30, 2023 15:31 Re: klub kotow watrobowcow

No to ja dopiszę do listy Feliksa. Nastolatek, z pogarszającymi się wynikami wątróbki i stanem zapalnym w jelitach. Apetyt ogromny (czyli w normie), zachowanie jak zwykle, poza jedną zmianą - więcej pije. To podobno możliwe przy chorej wątrobie.
Dostawał Hepatogen (pastę), ale średnio to pomogło. Inna sprawa, że bardzo źle się to podaje i jie wiem, ile razy udało mu się wypluć (chociaż to pasta).
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 04, 2024 16:19 Re: klub kotow watrobowcow

Kolejne badanie i znów gorzej. W kosmosie alt, ast i gldh. Stan zapalny jelit był leczony prednikortonem, ale pani wetka nie podejrzewa, by to mu tak pogarszało parametry. Na wątróbkę dostawał hepatiale. Idziemy na usg i zobaczymy.
Apetyt ma za ośmioro, co na drodze to do zjedzenia. Bardzo ruchliwy nie jest, no ale to starszy pan z brzuszkiem.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 04, 2024 22:58 Re: klub kotow watrobowcow

Nul, moze to glupio zabrzmi, moze i zbieg okolicznosci, a moze nie.
Mamy kota dosc ciezkiego zdrowotnie, na cito sprowadzalismy hepatiale z Pl, bo ladnie sie sprawdzal, nie bylo problemow z podaniem.
Wczesniejsza partia skonczyla nam sie w lutym, po podaniu paru dawek, na koncu waznosci i nie bylo problemow.
Za to w piatek podalismy z nowej partii, kot powolutku sie stabilizowal, chcialam pomoc watrobce. No i poczul sie ewidentnie zle.
Nie wiazalam faktow, w sobote druga dawka i kot sie zrobil do niczego, obolaly, cerenia nic nie dala, dopiero opioid wyciszyl. Bez hepatiale jest lepiej z jedzeniem, nie jest taki obolaly.
Moze preparat cos ruszyl w drogach zlociowych, watrobie, trzustce, a moze cos z partia leku?
Moze warto rzucic na to okiem?

FuterNiemyty

 
Posty: 3470
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon mar 04, 2024 23:16 Re: klub kotow watrobowcow

Może po leku było gorzej coś ruszyło
Ale wiemy jak jest z lekami
Miałam Semintra nie dopuszczona a ludzkich tez trochę
Ocenia się ze lek coś nie pomaga a przyczyny mogą być złej produkcji

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto mar 05, 2024 8:49 Re: klub kotow watrobowcow

FuterNiemyty pisze:Nul, moze to glupio zabrzmi, moze i zbieg okolicznosci, a moze nie.
Mamy kota dosc ciezkiego zdrowotnie, na cito sprowadzalismy hepatiale z Pl, bo ladnie sie sprawdzal, nie bylo problemow z podaniem.
Wczesniejsza partia skonczyla nam sie w lutym, po podaniu paru dawek, na koncu waznosci i nie bylo problemow.
Za to w piatek podalismy z nowej partii, kot powolutku sie stabilizowal, chcialam pomoc watrobce. No i poczul sie ewidentnie zle.
Nie wiazalam faktow, w sobote druga dawka i kot sie zrobil do niczego, obolaly, cerenia nic nie dala, dopiero opioid wyciszyl. Bez hepatiale jest lepiej z jedzeniem, nie jest taki obolaly.
Moze preparat cos ruszyl w drogach zlociowych, watrobie, trzustce, a moze cos z partia leku?
Moze warto rzucic na to okiem?

Ha, może tak jest?
Dziękuję. Faktycznie nie ma poprawy, enzymy idą w górę, nie ma poprawy. Teraz akurat otworzyliśmy nowe opakowanie, stare chyba jeszcze mam, to poszukam numeru serii. A zgodnie z sugestią zuzy (w innym wątku mi napisała) spróbuję nabyć hepatiale advanced, może to pomoże?

anka1515 pisze:Może po leku było gorzej coś ruszyło
Ale wiemy jak jest z lekami
Miałam Semintra nie dopuszczona a ludzkich tez trochę
Ocenia się ze lek coś nie pomaga a przyczyny mogą być złej produkcji

Oj mogą.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11123
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości