Klub Kotów Niewidzących.. kicie do adopcji - s. 1..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 07, 2008 11:16

:ok:
dobrego życia,w nowym doku,koteczku
Legnica
 

Post » Nie gru 07, 2008 12:40

jej kocie ślepinki znajdują domki :D ; oby jak najwięcej :!:
0.40 24.12.2010 Justynko [*] Śpij Spokojnie Nasze Słoneczko Kochane


Obrazek

KarolinaS

 
Posty: 4085
Od: Pt kwi 06, 2007 18:02
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon gru 08, 2008 10:31

fili pisze:Chciałam się z Wami podzielić radosną nowiną, że Frodo - kocurek z zaćmą, o którym pisałam na stronie 14 tego wątku, od tygodnia jest w nowym domu :) Z pierwszych wieści wiem, że bardzo ładnie się zaaklimatyzował, dobrze sobie radzi i urządza już gonitwy z 4letnim kocurkiem rezydentem.

Domu nadal szuka bura koteczka Migotka. Bardzo łagodna kicia znaleziona z oczami zarośniętymi błoną, przeszła operację, widzi obecnie w bardzo niewielkim stopniu.
Obrazek


Trzymam kciuki za domki dla wszystkich"ślepaczków"!


oczywiście,że ślepaczki znajdują domy, bo to najweselsze -wbrew pozorom-koty na świecie i twozrą wyjątkowa więź z opiekunem :D
jesli domek Frodo jest na forum-zapraszamy :D
Panna Migotka wciaz poszukuje, zatem powinna być w pierwszym poście-abyśmy wiedzieli, że to "panna na wydaniu" :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 08, 2008 10:37

niestety, technicznie nie mam możliwosci zmian w poście aamms, jak poinformował mnie moderator, zatem jedynie mogę założyc nowy watek-zatem tak zrobimy i po kolei jescze raz niewidomki pzrzedstawimy, troche szkoda, bo tak mało stron i tyle wiadomości... :(

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon gru 08, 2008 11:00

alessandra pisze:niestety, technicznie nie mam możliwosci zmian w poście aamms, jak poinformował mnie moderator, zatem jedynie mogę założyc nowy watek-zatem tak zrobimy i po kolei jescze raz niewidomki pzrzedstawimy, troche szkoda, bo tak mało stron i tyle wiadomości... :(


NOWY WĄTEK
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=85511

Zapraszamy!
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Śro mar 11, 2009 16:35 Jurand z Wroclawia

Wima pisze:Gościłam przez jedna dobę Juranda, ślepego kocura ok. 2-letniego.
I byłam/jestem nim zachwycona: spokojny, odważny, ciekawski i tulący się do rąk.
Tercja swoim zwyczajem syczała na niego i prychała a Tymek...
Tymek był zaskoczony, bo Jurand w swoich perygrynacjach natknąl się na siedzącego na środku pokoju kocura i spokojnie zaczął go obwąchiwać. Tymek podniósł łapkę będącą obiektem zainteresowania Juranda, więc ten zaczął obwąchiwać drugą...
Tymek stał na tylnych łapkach, przednie podniósł i przytulił do siebie i unikając obwąchiwania lekko odchylał się w tył z zakłopotana miną.
Czekałam, aż odegnie się do tyłu jak Neo w Matrixie...
Ale, nie odepchnął natręta, nie prychnąl na niego, spoko :)


A ja adoptuje Juranda. Odbieram go za 2 dni;))
Super forum, duzo rzeczy sie dowiedzialam o niewidomych kotach, na pewno mi sie przyda.
pozdrawiam

Anatosia

 
Posty: 6
Od: Śro mar 11, 2009 16:33
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro mar 11, 2009 16:51

Bardzo się cieszę, że Jurand znajdzie swój dom.
A aktualny wątek kotów niewidomych i niedowidzących jest tu: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=85 ... idz%B1cych
Zapraszam :D

Bazyliszkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 29521
Od: Wto sty 31, 2006 15:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 28, 2009 13:59 Ślepaczki to najkochańsze kotki na świecie :)

Moją psotkę znalazłam na działkach z innymi małymi kotkami, nikt jej nie chciał bo miała oczka jak z horroru, nie trafiała do miseczki ... nie przezyłaby. Teraz jest wspaniałym kotkiem najukochańszym przytulakiem na świecie, nie widzi wogole ma jedno oczko normalnej wielkosci cale niebieskie drugie na skutek blednej wstepnej diagnozy niestety zanikło :( ale nie poddawałam sie szukałam specjalistów dla niej i sie udało. Jest radosna i radzi sobie wspaniale.

Chętnie odpowiem na pytania badz pomoge :)

Mieszkam w Warszawie.
Pozdrawiam wszytkich tych którzy jak ja kochaja takie wlaśnie wyjatkowe kotki :)

0psotka0

 
Posty: 3
Od: Wto lip 28, 2009 13:25

Post » Wto lip 28, 2009 14:08

0psotka0 kotki niewidzace i niedowidzace maja nowy watek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=97132&start=75

Pisz tam.
Obrazek

marcjannakape

 
Posty: 6643
Od: Pon cze 18, 2007 9:26
Lokalizacja: i znów Wrocław

Post » Sob lut 22, 2014 10:27 Re: Klub Kotów Niewidzących.. kicie do adopcji - s. 1..

Dzień dobry
znalazłem to forum i wątek poprzez wujka guglaka

Mamy prawie 20 letnią kotkę która z nie do końca poznanych powodów straciła wzrok.
Jakiś czas temu byliśmy u weterynarza z powodu problemów z pęcherzem (jakieś zapalenie)
Badania krwi - słabe... wygląda na to że kocisko "kończy" się :(

Już nie chcę wozić jej i narażać na stres - rozmawiałem wczoraj z weterynarzem i stawia niestety na to że po prostu starość ją dopadła bardzo mocno.
Pokarmu z "lekiem" poprawiajacym działanie układu nerwowego nie chce zjeść (chyba zapach)

Problem jest duży bo kocisko sobie nie radzi kompletnie
Wręcz gubi się w mieszkaniu i "woła" w dość charakterystyczny sposób - jak tylko ktoś się odezwie - od razu zmienia sposób miauczenia
Niestety - wygląda na to że nie umie "kierować" się po dźwięku - nawet jak przez dłuższy czas wołamy z jednego miejsca żeby przyszła do nas.
Zaczeła też nie wiem dlaczego nocować na dywaniku w przedpokoju, pomimo tego że jej "sypialnia" to łóżko naszego syna albo nasze.

Może ktos podpowie jak kotu pomóc - bo to miauczenie/wołanie o jakiś abstrakcyjnych porach nocy - to jest spory problem
Dziś po raz pierwszy załatwiła się na podłogę - nie wiem czy odnaleźć kuwety nie mogła... ?

MarcinKry

 
Posty: 6
Od: Sob lut 22, 2014 10:15

Post » Sob lut 22, 2014 10:51 Re: Klub Kotów Niewidzących.. kicie do adopcji - s. 1..

witaj, z racji,że to wątek wygasły, zapraszam na najnowszy, a ja przekopiuję Twój post - i juz odpowiadamy jak poradzić sobie z problemami

zapraszam tutaj :
viewtopic.php?f=1&t=158408

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 15, 2016 14:58 Re: Klub Kotów Niewidzących.. kicie do adopcji - s. 1..

Kochani, jak socjalizować kota niewidomego z widzącym? Od maja br mam w domu niewidoma kotke, zaadoptowałam z łódzkiego schroniska. Tydzień temu odnalazła sie moja kotka, widząca, która wyszła na 4 miesięczny spacer.Na szczęście dobrzy ludzie z osiedla ja dokarmiali nawet wzięli do domu.Kotkana razie jest u nich bo atakowała slepaczke itatptalnoe wycofała sie z życia. Mizerniala ze stresu, nosiłam ja do kuwety i karmiłam ręka. Jak tylko odnaleziony kot wyprowadził sie do nowej rodziny to slepaczek wraca do życia. Tylko, ze tamten kot traktuje mnie jak matkę i mie będę ukrywać,ze ja tez za nim bardzo tęsknie. Jak te kocie dziewczyny pogodzić?

Kasia. K3

 
Posty: 2
Od: Pon sie 15, 2016 14:19

Post » Wto sie 16, 2016 7:36 Re: Klub Kotów Niewidzących.. kicie do adopcji - s. 1..

Ten wątek już wygasł. Nikt tu już nic nie pisze. Tu masz link do obecnego wątku. Napisz tam.
viewtopic.php?f=1&t=172271
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto sie 16, 2016 9:36 Re: Klub Kotów Niewidzących.. kicie do adopcji - s. 1..

W takim wypadku ,najlepsza jest izolacja ,czyli koty poznają się przez drzwi ,to może troszkę potrwać ale na ogół działa.
można wypróbować również obróżki feromonowe ,ponoć łagodzą obyczaje :ok:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43915
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lip 11, 2018 9:14 Re: Klub Kotów Niewidzących.. kicie do adopcji - s. 1..

Widzę że wątek troche zamarł a to pierwsze miejsce na któe trafiłam.

W pn znajoma z pracy podeszła że pojawiła się u nich kotka. Wg nich nie widzi. Jak zobaczyłam zdjęcie to od razu po nia pojechałam, choć probelem wydawał mi się początkowo inny. Kotka ewidentnie nie widzi. Jest dużą czarną kotuchą w dodatku z fiv. Trochę mnie przeraża to bo jest u mnie obecnie 13 kotów....
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: gjakubowska, imatotachi, jolabuk5, Silverblue, włóczka i 286 gości