ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 23, 2007 23:07

A ja mam takie pytanie: czy długi ludzki włos może być równie niebezpieczny jak nitka ?
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 18, 2007 18:00

w związku ze zbliżajacymi się swiętami - przypominam
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 25, 2008 9:21

u mojego kotka 3 dni temu zauważyłam wystającą z odbytu białą kulkę, nie są to raczej robaki, kot się bawi i ma apetyt, bawił się sizalową myszą? czy to może być sznurek? poradzcie co robić :cry:

malinad

 
Posty: 6
Od: Śro mar 19, 2008 8:20

Post » Pon gru 22, 2008 10:19

Podnoszę z okazji Świąt! Bardzo ważny wątek. :(
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pon sty 19, 2009 22:24

niestety nie wszyscy zauważyli :(
mieliśmy jednego kota z Miau, nitki po roladach - owinięte u podstawy języka - zagłębiły się w tkance, niewidoczne przy oględzinach jamy ustnej, potem przez przełyk, żołądek, kilkadziesiąt centymetrów jelita cienkiego

-> resekcja ok 10cm jelita, 2 nacięcia jelita , kilka miejsc do szycia gdzie nitka nacięła ścianę, nacięcie żołądka

Kitek jest twardy, dzisiaj zdjęte szwy, ale nauczka na całe życie [dla właściciela, nie kota niestety bo jak znowu jakaś pachnąca nitka się znajdzie...].
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Nie gru 13, 2009 23:28 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

To już ten czas...
Uważajmy :(

EwKo

 
Posty: 7319
Od: Śro paź 19, 2005 21:52
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post » Pon gru 14, 2009 19:27 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

Znam ten wątek, ale nie czytałam wszystkich postów, bo na wszelkie folie, włosy, anielskie włosy, nitki, sznurki - jestem "uczulona" od baaaardzo dawna, choć, muszę zaznaczyć, nigdy nie przytrafiło się z ich powodu nic złego żadnemu z moich kotów.

Niebezpieczeństwo ze strony w/w "zabawek" wyczułam intuicyjnie i zdroworozsądkowo ...dziesiąt lat temu. - Chowam od razu: papierki od cukierków, folie np. zdjęte z opakowania herbaty, z leków, resztki nici do szycia, etc. - Miałam kota, który potrafił błyskawicznie zwinąć mi spod ręki jakiś kawałek folii i czasem musiałam go gonić i wyciągać z pycha z lekka rozmemłany "łup" - ale byłam czujna i nigdy nie doszło do "konsumpcji". Na szczęście!

A więc OSTRZEGAM raz jeszcze tych, którzy być może są "zakoceni" od niedawna - bo jaki może skutek..... odsyłam do pierwszych stron tematu oraz postu bluerat na tej stronie.

UWAŻAJCIE, tu chodzi o życie Waszego kota!
Nie ma takiego głupstwa i nikczemności, które, byle stale powtarzane, nie zostały wreszcie przyjęte i przestały razić jako głupstwo i nikczemność.
Sławomir Mrożek

marikita

 
Posty: 1601
Od: Śro kwi 08, 2009 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 15, 2009 1:06 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

markitka, też mam takiego głodomora :( Wszelkiej maści folijki i papierki połyka w mgnieniu oka.
Jakiś czas temu było niefajnie gdy w kuwecie znalazłam fragmenty folii. Okazało się, że kocur odgryzł i pożarł uszy z foliowej reklamówki.
Uczulam też na cienkie kabelki od lampek choinkowych, sznureczki od bombek, dla wielu kotów to przysmak!
Obrazek

15pietro

 
Posty: 2379
Od: Śro kwi 23, 2008 20:51
Lokalizacja: NYC

Post » Wto gru 15, 2009 12:30 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

Włosy anielskie i nitki w czasie świąt są wykluczone ja jeszcze ostrzegam przed kwiatem zwanym gwiazdą betlejemską.

persiak1

 
Posty: 1469
Od: Sob paź 17, 2009 17:04

Post » Wto gru 15, 2009 15:19 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

i jeszcze nić dentystyczna.

Mój kocurek zjadł kawałek, nieopatrznie odłożony w zasięgu jego łapek.
Nic się nie stało ale od tej pory bardzo uważam

piccolo

Avatar użytkownika
 
Posty: 5627
Od: Czw kwi 03, 2008 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 15, 2009 15:27 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

Ja się zdecydowałam na zakup choinki światłowodowej. A wszystko dzięki wizycie w agencji PKO :ryk: .

O, takiej :
http://www.allegro.pl/item840333384_cud ... ki_bg.html

I żadnych bombek, włosów anielsko-diabelskich i innych.

Wsadza się do kontaktu (znaczy wtyczkę) i świeci :D:D

aglo

 
Posty: 2930
Od: Wto gru 02, 2008 7:42
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Wto gru 15, 2009 15:36 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

śliczna, właśnie szukam alternatywy dla zwykłej choinki, która pełniła rolę małpiego gaju a nie ozdoby świątecznej :(
ale czy te nasze głupiutkie zwierzaki nie potraktowałyby tych igiełek jako kociej trawki? Już widzę jak coś takiego obgryzają.
Obrazek

15pietro

 
Posty: 2379
Od: Śro kwi 23, 2008 20:51
Lokalizacja: NYC

Post » Wto gru 15, 2009 15:50 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

Też się zastanawiałam nad tym. Doszłam do wniosku, że lepsza taka bez ozdób niż podobna do obgryzania z ozdobami...

Zawsze można użyć jakiegoś odstraszacza...Jeśli zadziała :D

aglo

 
Posty: 2930
Od: Wto gru 02, 2008 7:42
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Wto gru 15, 2009 16:40 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

U nas jest żywa choinka ale z plastykowymi bąbkami i kokardami. Włosów nie ma ani szkła. Moje kocury są leniwe strasznie i drzewko nie robi na nich wrażenia.
To bardziej pudle mamy są bardziej zainteresowane zwłaszcza gdy coś pod nią jest.

persiak1

 
Posty: 1469
Od: Sob paź 17, 2009 17:04

Post » Śro gru 16, 2009 20:10 Re: ZAWIODŁAM-UWAŻAJCIE NA NITKI I WŁOSY ANIELSKIE!!!

Chcę w tym roku kupić kotom choinkę prawdziwą i wobec tego mam pytanie czy kotom choina może zaszkodzić? czy mogą próbować jeść igiełki? co do ozdób to mam świadomość jakich nie wieszać, ale czy sama choinka nie będzie dla nich niebezpieczna? W tamtym roku jak sąsiad przyniósł drzewko i zostawił jakiś czas na klatce to moje kociaste były zafascynowane choinką, no istną naradę zrobiły i nie bardzo mogłam je zagonić do domu....
Obrazek

biamila

 
Posty: 10434
Od: Czw gru 14, 2006 21:03
Lokalizacja: Gdansk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 246 gości