porada dla przyszłej nowozakoconej - transporter

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 01, 2006 15:20

fruuu pisze:jako domek stacjonarny dla kociaka są super. można sięschować i ostrzyć na nim pazurki, gryźć i ładnie wygląda. ale jako transporter NIGDY WIĘCEJ. ciężkie, nieporęczne, zamknięcie niestabilne (trzeba uwaznie w sklepie przetestować wszytkie, ja wybrałam jeden z 20, który się nie otwierał sam :roll: ). Generalnie bardzo polecam jako budkę dla kociaka do odmu, ale absolutnie jako transporter właściwy się nie nadaje.

Ja uzywalam i z zamknieciem nie bylo problemu, ale na dwa koty za maly... teraz sobie po prostu stoi.

Chilli

 
Posty: 3020
Od: Wto mar 08, 2005 15:00
Lokalizacja: Deutschland:)

Post » Śro lut 01, 2006 15:41

ja mam taki http://animalia.pl/produkt.php?kat=50&id=3683 na 3 koty...
jest super wielki :D
koty sie swietnie mieszcze tylko jest jeden szkopuł:
Lulek - 5,5 kilo
Łacia - 3,5 kilo
Transporter - ok 2-3 kilo
RAZEM 11-12 kilo w jednej rece...

ale solidny jest jak nie wiem co :D
naprawde D
Nie robię już drapaków.
Sprzedaję chusty do noszenia dzieci

covu

 
Posty: 18247
Od: Nie sty 09, 2005 9:56
Lokalizacja: Józefosław (gdzieś między Warszawą a Piasecznem)

Post » Sob sie 26, 2006 17:41

Mam pytanie debiutantki (moze glupiutkie):

Jaki rozmiar transportera jest... odpowiedni? Przegladam i przegladam te masy ofert i az sie w tym wszystkim zaczynam gubic :?

Czy lepiej od razu kupowac wiekszy, biorac pod uwage rase koty?
W moim przypadku to bedzie bri - a kochane miski maja swoje rozmiary :wink: na razie to mikro kociak, ale przeciez urosnie :D

pe-na

 
Posty: 8
Od: Wto sie 08, 2006 11:50

Post » Sob sie 26, 2006 18:58

pe-na, mi w zupełności wystarcza transporter o wymiarach:

Szerokość - 32,5 cm
Długość - 48 cm
Wysokość - 29 cm
Zastosowanie: Transport kotów i małych zwierząt o wadze do 5kg

Sporty

 
Posty: 1373
Od: Czw paź 20, 2005 8:06
Lokalizacja: Mikołów

Post » Sob wrz 02, 2006 13:16

Też mam pytanie dotyczące odpowiedniego transportera. Mój kitek ma dopiero 3 miesiące i jak na razie mieściła się w koszyku wiklinowym, ale pora go zmienić. Nie wiem jakie kot będzie miał "wymiary" kiedy dorośnie, dlatego nie mogę się zorientować i wybrać odpowiedniego transportera.
Na oku mam >taki< i >taki. który radzicie wybrać? Powiem szczerze, że wzięłabym ten pierwszy, ale czy nie będzie on za duży dla kota ?

Pinezka

 
Posty: 12
Od: Śro cze 28, 2006 11:36

Post » Sob wrz 02, 2006 13:27

Mniejszy spokojnie wystarczy na jednego kota, jeśli będzie w nim transportowany na niezbyt długich odcinkach. Minusem transportera Trixie są plastikowe drzwiczki (metalowe są ponoć pewniejsze), choć spokojny kot nie powinien ich uszkodzić; plusem - możliwość przypięcia pasem w samochodzie, dokupienia paska oraz kółek.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lis 15, 2006 12:36

gosiak pisze: Minusem transportera Trixie są plastikowe drzwiczki (metalowe są ponoć pewniejsze), choć spokojny kot nie powinien ich uszkodzić

Te plastikowe drzwiczki są bardzo solidne, robią na mnie lepsze wrażenie niż metalowe w innych transporterach. I wydają mi się bezpieczniejsze dla kota, nie zahaczy pazurkiem o kratki, nie ma na nich żadnych ostrych krawędzi... 8)

Właśnie przymierzam się do zakupu, z trixie już miałam do czynienia i bardzo mi się podobał, więc taki kupię. Tylko ciągle się waham co do rozmiaru. Malizna ma pół roku, waży ok. 2,6 kg. Nie wiem ile jeszcze urośnie i nie wiem czy w "jedynce" będzie jej wygodnie :roll:
A z drugiej strony, czy duży transporter nie będzie "nieprzytulny"?
ObrazekObrazek

coztego

 
Posty: 642
Od: Czw cze 29, 2006 19:22

Post » Śro lis 15, 2006 14:33

Mam
Obrazek
Otwierany z gory, rozmiary 61cm x 40cm x 38cm, wchodza dwa duze koty - do 12 kilo mozna nosic. Do tego solidne stalowe drzwiczki, pojemniczek na jedzenie, mozliwosc przypiecia pasami w samochodzie, pojemnik na wode. Mozliwosc rowniez przykrecenia kolek.

Wszystko kolo 100 zlotych kosztuje w niemieckim eBay

Chilli

 
Posty: 3020
Od: Wto mar 08, 2005 15:00
Lokalizacja: Deutschland:)

Post » Czw sie 02, 2007 12:38

Planuje zakup torby transportowej dla kota.
Co myślicie o tej torbie ??
Czy jest wytrzymała ??

http://psiraj.pl/sklep/product_info.php ... ts_id=1689

Etiopia

 
Posty: 5708
Od: Pt gru 09, 2005 11:26

Post » Czw gru 20, 2007 8:05

Dziewczyny gdzie moge dostac kolka do Capri 1...

szukalam i nigdzie nie moge ich znalesc :?

Kasia_1991

Uwaga
 
Posty: 5929
Od: Nie mar 18, 2007 12:58

Post » Czw mar 27, 2008 15:55

Planuję wreszcie zakup transportera. Będzie używany tylko do wyjść do weta. Mam kilka pytań.
1) czy na 5 kg kota "jedynka (48/32/29)" nie jest za mała? Mam wrażenie, że zamknę jej drzwiczki na nosie, a bocznymi dziurkami będzie wystawało futro :D
2) chciałam taki otwierany z góry jakby kot nie chciał wyjść po normalnemu, ale czy górna kratka nie wygnie się pod takim ciężarem? Może w przypadku grubasków lepszy jest tradycyjny, bo "góra" jest wytrzymalsza?
3) czy do Ferplastów można przypiąć pasek?
moje serducho:)
Obrazek Obrazek

seattle

 
Posty: 104
Od: Pon lut 28, 2005 14:15
Lokalizacja: Ślesin

Post » Wto maja 13, 2008 21:54

No właśnie, ja też podpisuję się pod tymi pytaniami. Z tym że moja Kicia waży chyba coś ok. 6 kg :roll: . Czy "jedynka" Capri albo "10" Atlas nie będzie za mała? Czy utrzyma ciężar? I ewentualnie który wybrać?

Yenna

 
Posty: 120
Od: Śro kwi 30, 2008 22:27

Post » Nie maja 18, 2008 12:54

witam!
zastanawiam się nad kupnem transportera i mam ogromny dylemat co do wielkości... dołączam się do pytania przedmówczyni :-)))
Obrazek

vanilka

 
Posty: 15
Od: Śro kwi 23, 2008 23:50
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Śro kwi 01, 2009 15:58

Mam plecak transportowy firmy Trixie, kupiony na Allegro. Ma otwierane z dwóch stron boki z siatki i również siatkę na górze, zatem jest dobrze wentylowany, a dodatkowe pasy utrzymują dno w położeniu poziomym. Ma usztywnione dno i ściankę przylegającą do pleców "nosiciela", ponadto jest moim zdaniem o tyle lepszy od torby że bagaż na plecach jest stabilniejszy i kocio wewnątrz nie obija się tak jak w torbie. Poza tym jest cały zamknięty, nie ma wystającej gowy. Jest pasek do wpięcia szelek. Nie posiadam samochodu i taki plecak okazał się idealnym rozwiązaniem na "loty" do weta. Oczywiście nie nadaje się na długi transport.
Nie wklejam linku bo na Alle i tak za chwile będzie nieaktualny, ale niezmotoryzowanym kociarzom polecam takie rozwiązanie.
Obrazek

kinga w.

 
Posty: 22593
Od: Sob sty 31, 2009 17:41
Lokalizacja: Keadby

Post » Śro kwi 01, 2009 16:15

Happy pisze:Nie kupuj SAVICa (np. takiego: http://animalia.pl/produkt.php?kat=50&id=3536). Rozlozyl mi sie zanim weszlam do domu, przed klatka, na podworku, pod ciezarem zaledwie 4-kilogramowego kota. Tzn. ugial sie na tyle, ze wypadla kratka. Prawie zeszlam na zawal. Skonczylo sie szczesliwie, ale moglo gorzej - patrz watek Gracjana :( (A moje 2 SAVICi sprzedalam dziewczynom do noszenia krolika i fretki).

Sporo czasu mieło od postu Happy a ja dopiszę - nie kupujcie SAVICa - moja nieduża kotka na szczęście w domu wypchnęła głową kratkę i uciekła.
Ostrzegała mnie przed nim pani w kolejce do weta - że dla maluchów ok ale przy większym kocie może się rozlecieć.

ewung

 
Posty: 9960
Od: Pon lis 13, 2006 13:04
Lokalizacja: Wrocław :-)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot], nfd, Zeeni i 524 gości