serce wołowe

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 22, 2002 15:01

Z "surowizn", podaję moim kotom wołowinę przemrożoną, tak samo przemrożone serca drobiowe i wątróbki drobiowe. I bardzo rzadko (max. 2x w miesiącu jakąś rybkę). Puszek jedzą niewiele. Ew. Felixa, lub bardzo rzadko torebeczkę Whiskasa.
Proszę nie cytować moich postów.
Dziękuję.

Agni

 
Posty: 22294
Od: Wto mar 19, 2002 15:13
Lokalizacja: Kraków-Krowodrza

Post » Pt lis 22, 2002 15:16

Specjalisty chyba nie, ale w jakimś babskim szmatławcu czytałam, że wszystkie zanieczyszczenia i toksyny odkładają się właśnie w podrobach. Nie wiem, czy wchodzą w to serca, ale wątroby, żołądki i nerki na pewno.
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Sob lis 23, 2002 11:13

Padme byc moze masz racje ale zoladki, watroby i serca sa bardzo zdorwe tak wiec niech jedza wszytko tylko z rozsadkiem. Moze za podroby dalyby sie zabic. W zasadzie 80% zywienia to wlasnie surowe mieso i najczesciej podroby, wolowina.
Star & Tomi Obrazek , MaszaObrazek i Gabrysia Obrazek

star

 
Posty: 2059
Od: Śro sie 21, 2002 10:42
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lis 23, 2002 14:29

Tak przy okazji, moja 3-miesięczna kotka Zula je z kolei dosyć dziwnie. Miesiąc temu kiedy wzięliśmy ja ze schroniska nie jadła nic (tak było 2 tygodnie), jak po chorobie zaczęła jeść (2 tyg temu) to tylko gotowane filety z ryby (inne jedzenie pomijała ze wstrętem), od kilku dni je tylko serek wiejski (żaden inny), no powoli zaczyna jeść (za radą Kazi gdzieś wyczytałam) ugotowana nóżke z kurczaka z jarzynami. Ryż wyczyszczony zostawia. Wczoraj próbowałam dać jej surową wątróbkę kurzą - polizała i zostawiła, zresztą surowe wołowe też zignorowała. Tą samą watróbkę usmazoną lekko na oleju zjadła dzisiaj rano. Wszelkie saszetki, puszki z pokarmem dla kotów (niezaleznie od firmy i ceny) ignoruje całkowicie. Mleka w żadnej postaci nie. Poradzcie mi czy kot musi jeść te puszki, czy też nastawić się tylko na jakieś gotowane rzeczy? Zresztą według moich obliczeń wychodzi to o wiele taniej.

bunia

 
Posty: 83
Od: Pt paź 25, 2002 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lis 23, 2002 22:00

Moja Daisy je tylko suche, dzisiaj nawet wedzonym lososiem pogardzila :( Hodowca mowil, ze taki miot sie trafil - nie chce miesa, nie chce puszek. Przy okazji Rudego wyprobowalam wszystkie istniejace puszki - nic.... :roll:
Nie przejmuj sie....

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Sob lis 23, 2002 22:31

Agi pisze:
G.N. pisze:Ja daje surowe tylko przemrożone (wołowe lub końskie). Chcą się zabić jak pędzą do miski.

To dziwne, bo Fidelowi (Emirowi) jakos "w zeby wlazilo"... :lol:
Natomiast da sie zabic za... pasztet 8O 8O 8O

Podobno tylko krowa nie zmienia poglądów :wink:
A pasztet u mnie też uwielbiał
Obrazek

G.N.

 
Posty: 4042
Od: Nie lip 21, 2002 15:31
Lokalizacja: KrK

Post » Nie sty 15, 2023 0:22 Re: serce wołowe

Temat zapomniany, odświeżam :D
Moje kocisko "przybłąkane" we wrześniu trafiło do "dziwnego domu". Nie dość, że dwie psice, to jeszcze zwierza karmione surowym...
Kitek od pierwszego dnia u mnie jest na barfie i widać, że dieta mu służy :D
Serca drobiowe to dla niego przysmak, serca wołowe - superprzysmak. Wątróbki i żołądki wszelkie chętnie zjada, poza tym kot ma zęby i potrafi nimi ładnie chrupać kości (królik, kurczak, przepiórka)

szczurbobik

 
Posty: 48
Od: Pon maja 27, 2013 20:29

Post » Pon sty 16, 2023 23:48 Re: serce wołowe

Kiedyś wołowe nabyłam, jadły surowe jak najbardziej, ale moje i tak jedzą głównie surowe. Przestałam kupować tylko dlatego, ze kupić musiałam duze, a zamrożone i ciężko mi to było sensownie zużyć.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11239
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 538 gości