Czy nie wyjdzie przez okno ???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 09, 2006 23:42 Re: Naiwne pytanie

Może się zawiesić i udusić, może też wsadzić łapę i usiłując ją wyjąć- złamać lub poważnie zwichnąć. Uchylne okna są bardzo niebezpieczne.
Obrazek
tornado w Alabamie;P

Blond Tornado

 
Posty: 5322
Od: Pon cze 13, 2005 1:29
Lokalizacja: Poznań/ Birmingham

Post » Nie gru 10, 2006 0:03 Re: Naiwne pytanie

Blond Tornado pisze:Może się zawiesić i udusić, może też wsadzić łapę i usiłując ją wyjąć- złamać lub poważnie zwichnąć. Uchylne okna są bardzo niebezpieczne.

sąsiadki kot zawiesił się w ten sposób i tak zaklinował, że gdyby nie szybka pomoc to ...
moja trójka ObrazekObrazekObrazek

Punto [*] 03.08.2013.

dzioby125

 
Posty: 4028
Od: Pt paź 21, 2005 20:03
Lokalizacja: Dąbrówka/koło Poznania

Post » Pt sty 12, 2007 8:46

przynam sie bez bicia, ze nie przedarałm sie przez wszystkie wątki odnośnie zabiezpieczenia okien itp.

ale intereseuje mnie cos takiego, czy któreś z was mieszka na parterze?
ja mam doswiadczenia po Serafinie//jak był mały to wyszedł na zewnątrz i skoczył sobie na trawkę ;) ale szysbko schował sie do pierwszej piwnicy w bloku i miauczał....po tej akcji okno omijał z daleka.
a jak jest u was?
Obrazek

Anque

 
Posty: 44
Od: Śro sty 03, 2007 18:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 12, 2007 8:56

Uwaga na uchylne. Z doświadczenia mówię: takiego kociego wrzasku drugi raz bym nie chciała przeżyć - myślałam, że ma połamaną łapę, bo to na niej zawisła :( Kota też sie szparką nie interesowała: po prostu goniła muchę, podskoczyła, a opadając - :cry: Od tego czasu zero uchylanych okien, chyba że czatuje obok jak sęp.

EwKo

 
Posty: 7319
Od: Śro paź 19, 2005 21:52
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post » Sob lip 05, 2008 22:09

Temat stary, ale dorzuce swoje trzy grosze, bo może komuś się przyda kot zajrzy. W pokoju okno dwuczęściowe, wąska część plus szeroka z lufcikiem u góry, oba skrzydła otwierają się do środka i nie ma pomiędzy nimi łączenia, ponieważ otwieramy tylko wąską część (szeroką tylko do mycia, ale wtedy kot jest wyrzucany z pokoju:)) zamontowaliśmy siatkę za wąską częścią okna, o szerokości większej niż okno (lekko zachodzi na drugą stronę). Ramę zbudowaliśmy z listew 3x2, połączonych na kołki do drewna i klej, polakierowaliśmy to to i nabilismy na to od strony wewnetrznej w stosunku do mieszkania siatkę stalową o drobnych ośmiokątnych oczkach, siatka przybita tuckerem, bardzo długimi i mocnymi zszywkami (nie tanim badziewiem). Za oknem mamy od gory i z prawej strony "ścianę (beton) od dołu parapet metalowy na betonie (ot bloki), z lewej nic bo tam jest drugie skrzydło okna. Do parapetu i betonu u góry i z boku przymocowaliśmy kątowniki aluminiowe przy użyciu kołków do betonu (cięzkie reklamy się na nich trzymają to wyszliśmy z założenia, że i siatkę utrzyma). Łączenie siatki z ramą od wewnątrz po to bysmy widzieli czy się nic nie urywa, gdyby kota się powspinała, no i inaczej się siły rozkładają, (przy pchaniu nie wyciągnie to to zszywek pod wpływem ciężaru). Osiatkowaną ramę przymocowaliśmy do kątowników przy użyciu farmerów (wkrętów samowiertów) kątownik przymocowany jest tak by jedna część przylegałą do podłoża a druga była na wprost od okna tak że od środka widać obie jego strony. Na koniec całość sprawdziłam pchając bardzo mocno siatkę i używając dużej części masy mego skromnego 80 kilogramowego prawie ciała. No wytrzyma grubą babę to i chudego kota:).
Wybaczcie wypracowanie, ale ja miałam problem jak to wymyśleć i może komuś pomogę w ten sposób.

edycja: heh "kontownik"
Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą. Albert Schweitzer
Jeśli komuś zalegam z płatnością, bądź wysyłką proszę o pw.
Rózne różności.

hydra_pl

 
Posty: 3466
Od: Nie cze 08, 2008 8:16
Lokalizacja: to ja wiem że w Łodzi, ale na jakim morzu?

Post » Nie sty 11, 2009 20:10

A ja mam takie pytanie: czy ktoś wie, gdzie można kupić porządną siatkę stalową z małymi oczkami NA METRY? Bo np. w Leroy Merlin można kupić 10m siatki w rulonie i kosztuje to 144zł, dla mnie to spory wydatek, no i po co mi te pozostałe 8,5m siatki? ;) Może ktoś ostatnio kupował i wie, a może ktoś kupił taki rulon i ma zbyteczne parę metrów, odkupię kawałek (jakieś 1,5m)! Jutro bierzemy się z TŻ za budowanie ramki, no ale po co nam ramka bez siatki ;) Proszę o info :)

seidhee

 
Posty: 6995
Od: Czw sty 08, 2009 13:03
Lokalizacja: Warszawa Bródno

Post » Nie sty 18, 2009 18:33

Ja mam ten sam problem. W lutym przybywa do mnie kicia na DS (mam taką nadzieję :D ) I od 2 tygodni jeźdzę po mieście i szukam siatki. Znalazlam coś takiego jak "siatka przeciw owadom" 130 x 150 cm za 9,38, ale nie wiem czy to przy kocie zda egzamin ? Moze ktoś probował i zakladal moskitierę, chyba tak to się fachowo nazywa? Znalazlam też siatki do wolier , małe oczka hym.....może te się nadadzą :?:

mięta

 
Posty: 1131
Od: Pt sty 09, 2009 23:20
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 18, 2009 18:49

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... d=11647975 - próbowałyście tutaj?

Swoja kupowałam na metry właśnie na Allegro. Może nawet u tego sprzedającego? Nie wiem, nie pamiętam.

EwKo

 
Posty: 7319
Od: Śro paź 19, 2005 21:52
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post » Wto sty 20, 2009 15:24

EwKo -dzięki za linka :D . Szkoda, ze za przesyłkę chcą wiecej niż cena siatki wyjdzie hihi . Ale to i tak dużo taniej niż ze sklepu . Pozdrawiam.

mięta

 
Posty: 1131
Od: Pt sty 09, 2009 23:20
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz, włóczka i 198 gości