Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 03, 2014 16:24 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

margoth82 pisze:o to wpadnę zaraz do Lidla po pracy i zobaczę.

Powinny być w takich zielono-białych opakowaniach.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto cze 03, 2014 20:45 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

dzięki *anika* i Cat Angel :). Cat Angel, a jak montuje się moskitierę? Pisałaś o jakiś haczykach... Koty mogą ją pociąć pazurem, prawda? Jak ją skutecznie zamontować względem siatki kociej?

edit: rozważam jeszcze te kratki ochronne z zooplusa ( http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_siataki_preparaty/ochronne_kratki_kot/30843 ) kociaste i tak dostaną balkon, więc okna nie są im już tak do szczęścia potrzebne ;). Macie doświadczenie z tymi kratkami? W zooplusie ma dobre opinie, ale miauowiczom ufam najbardziej :ok:
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 04, 2014 10:33 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

*anika* pisze:
boniantos pisze:drewniane :). Czyli 1 sposób już mam :ok:. Czy taka rama nie niszczy się mocno od wkrętów?

Nie :)
Śrubki na których się trzyma są malutkie, ok. 1,5 cm długości, ok 2 mm średnicy (więcej powie na ten temat forumowy Damork, bo to on mi te ramki robił i montował ;) ).
Okno w żaden sposób nie ucierpiało, a codziennie na siatce w oknie uwiesza się kot ;)

To te moje okno (plus balkon):
https://plus.google.com/photos/10949878 ... banner=pwa

kątowników ze śrubkami jest po dwie sztuki na górze i dole oraz trzy sztuki po boku. Trzecia ścianka ramki (ta po lewej) jest nieprzymocowana, bo założenie było takie, że drugie skrzydło ma się otwierać, chociażby do mycia okna ;)


Ojej, ale masz śliczną surykatkę :1luvu:
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Śro cze 04, 2014 10:59 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

boniantos pisze:edit: rozważam jeszcze te kratki ochronne z zooplusa ( http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_siataki_preparaty/ochronne_kratki_kot/30843 ) kociaste i tak dostaną balkon, więc okna nie są im już tak do szczęścia potrzebne ;). Macie doświadczenie z tymi kratkami? W zooplusie ma dobre opinie, ale miauowiczom ufam najbardziej :ok:

O ile są metalowe (na takie wyglądają, ale nie widziałam tego w opisie) i o ile będą przykręcone śrubkami do okna, a nie przyklejone, to powinny być dobrym zabezpieczeniem.
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 04, 2014 11:02 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

*anika* pisze:
boniantos pisze:edit: rozważam jeszcze te kratki ochronne z zooplusa ( http://www.zooplus.pl/shop/koty/drzwi_siataki_preparaty/ochronne_kratki_kot/30843 ) kociaste i tak dostaną balkon, więc okna nie są im już tak do szczęścia potrzebne ;). Macie doświadczenie z tymi kratkami? W zooplusie ma dobre opinie, ale miauowiczom ufam najbardziej :ok:

O ile są metalowe (na takie wyglądają, ale nie widziałam tego w opisie) i o ile będą przykręcone śrubkami do okna, a nie przyklejone, to powinny być dobrym zabezpieczeniem.

Ja je widziałam w jednym z dsów - są metalowe i solidne. Nawet nie sądzę, żeby dało się je przykleić zamiast przykręcenia.
Spokojnie można je montować pod warunkiem, że okno nie jest za wysokie.
Przy zbyt wysokim oknie kratka będzie za krótka.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro cze 04, 2014 21:05 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Wyglądają na metalowe, nie znalazłam opisu :(. Zooplus pisze niby, że można na taśmę przykleić, ale tam jest taka mała powierzchnia tej blaszki, że chyba nie ma szans to trzymać. Ja na razie wymyśliłam sobie, żeby nie niszczyć ram okiennych śrubkami (które po jakimś czasie mogą się zresztą poluzować i powiększyć te otwory), to żeby przykręcić je do jakiejś listewki, a tę przykleić porządną taśmą do ramy okna.
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 04, 2014 21:18 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

OKI pisze:Ja je widziałam w jednym z dsów - są metalowe i solidne. Nawet nie sądzę, żeby dało się je przykleić zamiast przykręcenia.
Spokojnie można je montować pod warunkiem, że okno nie jest za wysokie.
Przy zbyt wysokim oknie kratka będzie za krótka.
na takie standardowe powinna pasować, prawda? Za wysokie, to np. balkonowe albo w kamienicy pewnie.
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 04, 2014 21:21 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

boniantos pisze:
OKI pisze:Ja je widziałam w jednym z dsów - są metalowe i solidne. Nawet nie sądzę, żeby dało się je przykleić zamiast przykręcenia.
Spokojnie można je montować pod warunkiem, że okno nie jest za wysokie.
Przy zbyt wysokim oknie kratka będzie za krótka.
na takie standardowe powinna pasować, prawda? Za wysokie, to np. balkonowe albo w kamienicy pewnie.

Standardowe są różne, zmierz dla pewności - długość kratki jest podana, montuje się ją nie od samego dołu, tylko tam, gdzie się szczelina zaczyna.
No i jeśli od góry okna jest duży odstęp do nadproża, to warto też tę górną założyć.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 07, 2014 8:18 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

masz rację OKI, trzeba będzie sprawdzić.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi :). Przypomnę jeszcze jeden temat, który mi pozostał: moskitierę. Czy ktoś ma i kocią siatkę i moskitierę jednocześnie?
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 25, 2014 12:28 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Szukam osoby w Łodzi, która siatkuje balkony. Help :ok:
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro cze 25, 2014 13:46 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

boniantos pisze:masz rację OKI, trzeba będzie sprawdzić.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi :). Przypomnę jeszcze jeden temat, który mi pozostał: moskitierę. Czy ktoś ma i kocią siatkę i moskitierę jednocześnie?

Ja tak mam na balkonie, bo nie lubię, jak mi cos po mieszkaniu lata. Trochę to widać z zewnątrz, ale w ogóle wygoda ogromna.
A te kratki z zooplusa ma np. Jola Dworcowa, swietnie się sprawdzają. Są metalowe i trwałe.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60393
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 25, 2014 13:51 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

wistra pisze:Szukam osoby w Łodzi, która siatkuje balkony. Help :ok:

Masz pw z nr tel. pana Wieska, męża szaszej forumowiczki. Mnie siatkował balkon.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60393
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 25, 2014 17:15 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

jolabuk5 pisze:
boniantos pisze:masz rację OKI, trzeba będzie sprawdzić.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi :). Przypomnę jeszcze jeden temat, który mi pozostał: moskitierę. Czy ktoś ma i kocią siatkę i moskitierę jednocześnie?

Ja tak mam na balkonie, bo nie lubię, jak mi cos po mieszkaniu lata. Trochę to widać z zewnątrz, ale w ogóle wygoda ogromna.
A te kratki z zooplusa ma np. Jola Dworcowa, swietnie się sprawdzają. Są metalowe i trwałe.

dzięki Jolu :1luvu:
Obrazek
Obrazek Obrazek

boniantos

Avatar użytkownika
 
Posty: 4648
Od: Śro lut 18, 2009 15:16
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 25, 2014 17:54 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Próbowałam zamówić wkład do okna z dziurą na wejście przez okienko. Kupiłam już takie drzwiczki do montowania w szybie.

No niestety chyba nic z tego nie będzie. Zawinszowali sobie 4 krotnie wyższą cenę za taki wkład. Normalnie taki wkład do mojego okna kosztowałby 150zł a oni chcą 600zł plus 100 za wymianę.

Czy ktoś może zamawiał sobie takie okno z tworem na kocie drzwiczki?

Nie bardzo mogę z takiego rozwiązania zrezygnować.
Okno wychodzi do woliery i koty potrzebują wyjść. Tylko, że to strasznie uciążliwe, zwłaszcza kiedy jest zimno na dworze tak jak np. teraz.
Poza tym to jednak strach zostawiać na parterze otwarte okno. Niby od podwórka ale jednak.
Czy ktoś ma może jakiś pomysł jak to zrobić?

Mam jeszcze wkład okienny z zepsutego okna ale szklarz mi mówił, że po rozszczelnieniu szyba będzie jakaś zaparowana albo jeszcze coś tam, no w każdym razie będzie niedobrze.
Może chociaż ktoś mi podpowie jak wygląda taka szyba?

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw cze 26, 2014 10:48 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

27kolorów Zaprasza na Magia ręcznie robionego biżu :D nowości, nowości

viewtopic.php?f=27&t=150515&start=570




A tak przy okazji - odnośnie boczków jak ktoś chce zabudować to polecam takie cosik http://www.castorama.pl/drzwiczki-azuro ... 94-mm.html

Ile to ja się naszukałam czegoś czym można by właśnie boki na balkonie zrobić :( Łaziłam po dziale ogrodowym w każdym sklepie nic nie pasowało, albo za duże, albo za małe albo koty się przecisną itp. Aż nagle zauważyłam w jednym bloku na balkonie takie coś z siatką dla kotów :D to pomaszerowałam do owych państwa i mam drzwiczki ażurowe :twisted: :mrgreen: Które można kupić na dziale meblowym w Castoramie i Leroy Merlin, ale w tym pierwszym jest ogromny wybór.
Oczywiście siedziałam cztery dni :twisted: i malowałam tym :arrow: http://drewnochron.pl/ żeby się nie zepsuły od deszczu itp. I w następnym tyg Tż działa z zakładaniem siatki :D

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], magnificent tree i 509 gości