Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 21, 2014 18:42 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Ha, mamy prawie identycznie to rozwiązane, przynajmniej koncepcja podobna i nawet pręty (nogi) regałowe identyczne - potwierdzam że nadają się idealnie. Tylko u ciebie( ładniej ale za to u mnie na 2,40 ;)

https://plus.google.com/u/0/photos/1070 ... 0992677281

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Czw sie 21, 2014 19:03 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

A te 2,40 uzyskałaś z jednej nogi regałowej, czy łączyłaś?
Bo w Castoramie są nogi tylko 2 metry lub 1 metr.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14223
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw sie 21, 2014 19:08 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Ais

Avatar użytkownika
 
Posty: 2775
Od: Nie sty 08, 2006 10:45
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post » Czw sie 21, 2014 19:25 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Pewno byłoby stabilniej jednej nogi użyć, ale w moim przypadku te 2,40 to byłoby jeszcze za mało, żeby dach woliery był ponad drzwiami balkonowymi.
Potrzebuję minimum 2,50, więc będę sztukować.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14223
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sie 25, 2014 20:05 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Zapomniałam, że jest ten watek, PumaIM mi przypomniała :1luvu:
Czy podoba mi się Twoje rozwiązanie mimbla64, ale pytanie - czy masz kota debila, który rozpędza się usiłując sie huśtać na siatce? :twisted:
Bo zastanawiam się na ile to jest stabilne i czy wytrzyma taki koci atak?
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 25, 2014 21:10 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

casica pisze:Zapomniałam, że jest ten watek, PumaIM mi przypomniała :1luvu:
Czy podoba mi się Twoje rozwiązanie mimbla64, ale pytanie - czy masz kota debila, który rozpędza się usiłując sie huśtać na siatce? :twisted:
Bo zastanawiam się na ile to jest stabilne i czy wytrzyma taki koci atak?

Konstrukcja jest całkowicie stabilna.
Kotka wskakuje na balkonową barierkę i nic się nie dzieje.
Chyba tylko od siatki zależy, czy wytrzyma huśtanie.
Moja jest rozpięta tak, że ma luz, koty się po niej nie mogą wspinać.
Jedyny minus u mnie to dach woliery.
Po poprawkach będzie tak jak u Ais dochodził do ściany budynku, a brzeg będzie napięty przy pomocy sznurka.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14223
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon sie 25, 2014 23:09 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Pokażę Twoje zdjęcia mojemu mistrzowi, trzeba będzie coś wymyślić po termoizolacji bo wiem, że sąsiad z dołu juz się szykuje na ściganie ewentualnych kancer elewacji :twisted:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon wrz 08, 2014 12:19 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Hej,
zwracam się z prośbą o poradę w kwestii osiatkowania balkonu/tarasu dla kota.
Po przeprowadzce mieszkam na parterze, do dyspozycji mam taki balkon czy tarasik jak kto woli, jak widoczny na zdjęciu.
Mój kociak wcześniej miał do dyspozycji balkon 6x3, ale teraz z racji zmiany miejsca zamieszkania w ogóle nie wychodzi na dwór, a wiem, że mu tego brakuje.
W związku z czym planuję mu coś z tego wyczarować i jakoś to zaadaptować do jego potrzeb. Myślałam, aby wstępnie ogrodzić 1/3 całości, ale też musiała by być góra osiatkowana, aby nie zwiał.
A może jakaś klatka?
Macie jakieś pomysły?

Z góry będę bardzo wdzięczna za pomoc :)


Obrazek
"Kot wie, że to Ty jesteś kluczem do jego szczęścia, a Ty sądzisz, że to on jest kluczem do Twojego."

M :*

21kasia21

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Wto lip 03, 2012 9:56

Post » Pon wrz 08, 2014 12:23 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Proponuje woliere :-)

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto wrz 09, 2014 8:16 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

CatAngel pisze:Proponuje woliere :-)

To jest myśl, dziękuję :)
A polecasz tzw. samoróbkę czy najoptymalniej kupić w sklepie?
"Kot wie, że to Ty jesteś kluczem do jego szczęścia, a Ty sądzisz, że to on jest kluczem do Twojego."

M :*

21kasia21

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Wto lip 03, 2012 9:56

Post » Wto wrz 09, 2014 8:46 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

21kasia21 pisze:
CatAngel pisze:Proponuje woliere :-)

To jest myśl, dziękuję :)
A polecasz tzw. samoróbkę czy najoptymalniej kupić w sklepie?

Samemu robić jest lepiej :) bo to większa satysfakcja jest potem :mrgreen:
Mój Tż robił chyba nawet taką wolierę. Rurki i taka siatka druciana(oczka chyba 1/1 albo 2/2) do kupienia w Castoramie.
Teraz też robi coś jakby taką małą wolierkę na zamówienie

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro wrz 10, 2014 7:26 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

CatAngel pisze:
21kasia21 pisze:
CatAngel pisze:Proponuje woliere :-)

To jest myśl, dziękuję :)
A polecasz tzw. samoróbkę czy najoptymalniej kupić w sklepie?

Samemu robić jest lepiej :) bo to większa satysfakcja jest potem :mrgreen:
Mój Tż robił chyba nawet taką wolierę. Rurki i taka siatka druciana(oczka chyba 1/1 albo 2/2) do kupienia w Castoramie.
Teraz też robi coś jakby taką małą wolierkę na zamówienie

Dziękuję :) Z tego, co patrzyłam na ceny gotowych, to przyprawiają o zawrót głowy, więc zostaje zrobienie tego samemu.
Muszę przemyśleć temat, zorientować się jaki kształt, co najlepiej zrobić i zabrać się do dzieła :)
Dzięki za pomoc :)
"Kot wie, że to Ty jesteś kluczem do jego szczęścia, a Ty sądzisz, że to on jest kluczem do Twojego."

M :*

21kasia21

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Wto lip 03, 2012 9:56

Post » Śro wrz 10, 2014 13:52 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

A jaki duży jest ten taras?
Bo tam można by i trochę roślin ozdobnych i jakaś trawkę w skrzyniach dać.
Duże pole do popisu.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro wrz 10, 2014 15:23 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Mi szkoda byłoby robić wolierę na takim tarasie - chyba że chodzi o taką obejmującą cały taras.
Zrobiłabym tak: przedłużyłabym w górę siatkę, zaginając ją na szczycie do środka.
Na wszelki, absolutnie wszelki wypadek można by górą dodatkowo puścić elektrycznego pastucha - ale to przy kotach naprawdę sprawnych i zdeterminowanych do wydostania się.
Można by też tuż pod zagięciem siatki puścić pas grubej folii lub plexi.
Zazwyczaj dobrze zrobione zakończenie siatki u góry w zupełności wystarcza.
Potrzeba by do tego było pewnie ślusarza by porobił stalowe słupki i zamocował do nich porządnie i estetycznie siatkę - ale myślę że koszt tego nie byłby jakiś zaporowy a i estetycznie nie wyglądałoby to źle.
Koty i Ty mielibyście dostęp do całego tarasu, można by go ładnie zagospodarować - pilnując by obok siatki nie stało coś co umożliwiałoby kotu skok na górę ogrodzenia.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw wrz 11, 2014 7:39 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Lidka pisze:A jaki duży jest ten taras?
Bo tam można by i trochę roślin ozdobnych i jakaś trawkę w skrzyniach dać.
Duże pole do popisu.

Oficjalnie taras nie jest do zagospodarowania, ponieważ nie jest wliczony do czynszu, obejmuje jeszcze sąsiada obok, a pod spodem znajduje się sklep, więc praktycznie wychodzę im na dach ;) Można owszem tam wywiesić pranie, wziąć sobie krzesło i posiedzieć na chwilkę. Dlatego też nie chcę nic montować na stałe, bo niestety nie wiem czy nie będę musiała tego składać, jak spółdzielnia się o tym dowie.

Chcę zrobić cokolwiek, aby kociak mógł wyjść, tym bardziej, że wcześniej miał do dyspozycji cały balkon... więc pomysł woliery wydaje mi się najbardziej trafiony do tej sytuacji.
Wstępnie myślałam, aby zrobić coś na wysokość tej poręczy i w kształcenie prostokąta.
W jakimś sklepie zakupić siatkę i jakieś paliki i to ogrodzić z każdej strony, z dołu także najlepiej.
Nie wiem, na razie głośno myślę...


Ps. Mam jednego kota ;)
"Kot wie, że to Ty jesteś kluczem do jego szczęścia, a Ty sądzisz, że to on jest kluczem do Twojego."

M :*

21kasia21

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Wto lip 03, 2012 9:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 143 gości