Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 24, 2015 9:41 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Fuci pisze:
amyszka pisze:Popieram Lidkę , pomyśl o czymś takim :
https://www.pinterest.com/akotyszkowa/z ... ia-ogrody/



Mam podobne rozwiązanie ogrodzenia swojego ogrodu. Jest całkowicie skuteczne, koty go nie przechodzą. Lekka "przewieszka" u góry ogrodzenia stanowi dla nich barierę. Ja mam taką siatkę "z przewieszką" zamontowaną na ogrodzeniu drewnianym (oczywiście drewniana część ma sztachetki na tyle ciasno, że nawet kociątko się nie przeciśnie).

Czy przy płocie wys .130 zda egzamin?Na płocie jest siatka ,żeby koty nie przechodziły między prętami oczywiście.
Czy możesz wstawić fotkę tej przewieszki poproszę?
Obrazek[b]

becia_73

 
Posty: 6077
Od: Sob lis 28, 2009 8:31
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 24, 2015 10:44 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

U mnie ogrodzenie zasadnicze zbudowane z drewnianych balasek ma około 173 cm wysokości i do tego jest domontowana siatka pod kątem, która dodaje jeszcze około 52 cm wysokości. Siatka dodana nad ogrodzeniem, kawałek jest w pionie, a potem jest zagięta tak, aby powstała przewieszka. Być może w przypadku niższego ogrodzenia dałoby się domontować na nim siatkę, która byłaby wyższa, a więc wyższy byłby odcinek zamonotowany "w pionie", a sama góra siatki byłaby zagięta pod skosem. Wszystko zależy, czy uda się zdobyć odpowiednie elemementy konstrukcyjne (takie zakrzywione "paliki"), do których przyczepiona jest siatka. I sama siatka musi być z materiału, który daje się "zaginać".
Nie umiem zamieszczać zdjęć na forum, ale można mi podesłać na priv adres mailowy, to mogę wysłać zdjęcia na maila.

Fuci

 
Posty: 274
Od: Sob maja 31, 2014 12:45

Post » Śro mar 25, 2015 2:17 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

becia_73 pisze:
Fuci pisze:
amyszka pisze:Popieram Lidkę , pomyśl o czymś takim :
https://www.pinterest.com/akotyszkowa/z ... ia-ogrody/

Mam podobne rozwiązanie ogrodzenia swojego ogrodu. Jest całkowicie skuteczne, koty go nie przechodzą. Lekka "przewieszka" u góry ogrodzenia stanowi dla nich barierę. Ja mam taką siatkę "z przewieszką" zamontowaną na ogrodzeniu drewnianym (oczywiście drewniana część ma sztachetki na tyle ciasno, że nawet kociątko się nie przeciśnie).

Czy przy płocie wys .130 zda egzamin?Na płocie jest siatka ,żeby koty nie przechodziły między prętami oczywiście.
Czy możesz wstawić fotkę tej przewieszki poproszę?

Amyszka podała linka z takimi rozwiązaniami, tam obejrzyj foty.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 25, 2015 10:31 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

ja mam przewieszkę na siatce 150cm, działa
130 to ciut mało, na tyle to kot bez problemu wskoczy z ziemi
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Śro mar 25, 2015 11:37 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Mysza pisze:ja mam przewieszkę na siatce 150cm, działa
130 to ciut mało, na tyle to kot bez problemu wskoczy z ziemi


Jeśli 150 cm + przewieszka wystarcza, to nie powinno być problemu z zamontowaniem na ogrodzeniu dodatkowych 20-30cm siatki w pionie + ta część siatki która będzie pod kątem.

Fuci

 
Posty: 274
Od: Sob maja 31, 2014 12:45

Post » Śro mar 25, 2015 12:05 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Drugi post od góry, zdjęcia mojego ogrodzenia viewtopic.php?f=46&t=127277&start=1050
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Śro mar 25, 2015 14:35 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

ja się wzorowałam na tych zdjęciach
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


o to też ciekawe
Obrazek

trzeba w googlowe obrazki wpisać cat fence i jest peeełno zdjęć
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Pt kwi 24, 2015 6:23 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Hej,

mam taki ogrod:
https://drive.google.com/open?id=0B5p5QWQ6tj5UV3h1NXdQRjdpU0k&authuser=0

Od niedawna domownicy (choc ja bylem przeciwny) zaczeli do niego wypuszczac 2 nasze niespelna roczne siersciuchy.

Koty na razie nie wychodza poza ogrod. Jednak wczesniej koty z zewnatrz dostawaly sie do srodka od gory w dwoch miejscach gdzie zywoplot jest zadki (z linia zywoplotu jest poprowadzona ponad 2 metrowa siatka).

Potrzebuje rady jak zabezpieczyc te dwa miejsca i 3 drzewka, z ktorych koty moglyby chycnac na zewnatrz.

Drzewka myslalem na pewnej wysokosci oplesc czyms na podobienstwo drutu kolczastego.

Co do zywoplotu to nie mam koncepcji.

Odgorna siatka raczej nie wchodzi w gre ze wzgledow finansowych. Nie chce w to inwestowac, gdyz dom jest na sprzedaz.

Jesli ktos ma jakies pomysly, prosze niech sie dzieli.

kubapiwo

 
Posty: 2
Od: Pon sie 18, 2014 9:55

Post » Pt kwi 24, 2015 8:18 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

za żywopłotem jest 2m siatka?? Bo nie widać.

co do wchodzących kotów, to wystarczy sprawdzić przed wypuszczeniem swoich czy nikogo nie ma. No i te wchodzące muszą mieć możliwość wyjścia. A jednoczesnie nie mogą mieć możliwości wyjścia Twoje.
Bez nakładów finansowych to tylko nie wypuszczanie...

niby drut kolczasty nic nie da, koty go obejdą. A wchodzą na te niby drzewka? Bo wyglądają tak mało stabilnie...
Obrazek
http://www.forastero.pl hodowla kotów brytyjskich

Mysza

Avatar użytkownika
 
Posty: 39656
Od: Pon cze 02, 2003 10:17
Lokalizacja: prawie Kraków

Post » Czw lut 25, 2016 16:43 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

kubapiwo pisze:Hej,

mam taki ogrod:
https://drive.google.com/open?id=0B5p5QWQ6tj5UV3h1NXdQRjdpU0k&authuser=0

Od niedawna domownicy (choc ja bylem przeciwny) zaczeli do niego wypuszczac 2 nasze niespelna roczne siersciuchy.

Koty na razie nie wychodza poza ogrod. Jednak wczesniej koty z zewnatrz dostawaly sie do srodka od gory w dwoch miejscach gdzie zywoplot jest zadki (z linia zywoplotu jest poprowadzona ponad 2 metrowa siatka).

Potrzebuje rady jak zabezpieczyc te dwa miejsca i 3 drzewka, z ktorych koty moglyby chycnac na zewnatrz.

Drzewka myslalem na pewnej wysokosci oplesc czyms na podobienstwo drutu kolczastego.

Co do zywoplotu to nie mam koncepcji.

Odgorna siatka raczej nie wchodzi w gre ze wzgledow finansowych. Nie chce w to inwestowac, gdyz dom jest na sprzedaz.

Jesli ktos ma jakies pomysly, prosze niech sie dzieli.


Mnie się wydaje, że od strony żywopłotu maja małe szanse się wydostać. Od strony płotu owszem jest stabilna siatka po której można się wspiąć. Po żywopłocie jednak nie bardzo. Jeśli chcesz zabezpieczyć drzewka to można pod korona zrobić nakładane koło z np. nawet niezbyt grubego plexi. Tak ochraniałam budki lęgowe dla ptaków.
A jeśli chcesz koniecznie na płocie zrobić zabezpieczenie to kupiłabym wąską siatkę w ogrodniczym i zrobiłabym tę przewieszkę jak na zdjęciach powyżej, tylko np. na drewnianych rozporach. (łatwiejsze w dostępie)

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt mar 11, 2016 17:10 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Nadszedł w końcu czas wymiany pseudozabezpieczeń okiennych, które zostały mi po poprzednich właścicielach mieszkania i założyć solidne, zwłaszcza że dokocenie tuż tuż :D
Do osiatkowania mam jedną stronę mieszkania, otwór okienny o wymiarach 230x130 cm i balkon francuski (kształt obróconego L): 250x140. Zapytałam panów z kociejsiatki (kociasiatka.pl) ile u nich będzie to kosztowało, wycenili na 650zł. Wydaje mi się to dobrą ceną, ale jako że nie mam rozeznania dopytam- szukać dalej czy zamawiać i się nie zastanawiać?

Dodam, że sama nie chcę kupować i montować siatek- chcę to komuś zlecić i mieć pewność że jest założona dobrze :)

Vombat

 
Posty: 431
Od: Wto gru 08, 2015 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 14, 2016 13:35 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Czy jest jakaś firma, która siatkuje balkony w rejonie Pomorza Środkowego? Konkretnie chodzi o Koszalin. Lub firma, która dojeżdża z innego miasta do klienta?
Fado [*] 27.02.2019 r., Rysiek [*] 15.10.2023 r.

Karena

 
Posty: 4729
Od: Czw wrz 20, 2007 20:09
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw kwi 21, 2016 21:59 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Witam wszystkich,
Stałem się właścicielem kotka i by było mu ze mną lepiej i dla jego bezpieczeństwa postanowiłem zabezpieczyć balkon (6m2) siatką.
Teraz istotne pytanie bo czytam o tych siatkach i oczopląsu dostaje.
Ktora jest mocna i nie spowoduje że będę czuł się jak w więzieniu, jakie kolory są bardziej widoczne czy jasne czy ciemne.
Generalnie myślę by zamontować tą siatkę:
http://kociasiatka.pl/sklep/siatka-wzmo ... -piaskowa/
Podobno jest mocniejsza od tej z metalową żyłką w środku (tak mi powiedzieli ludzie z kociasiatka.pl)
Prośba o radę lub o linka co jest najmocniejsze i najmniej widoczne zarazem :)
Z góry dziękuję za pomoc :)

veljarek

 
Posty: 10
Od: Nie lis 22, 2015 21:23

Post » Pt kwi 22, 2016 8:25 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Moje tą piaskową przegryzły w kilka sekund, w zależności od grubości splotu ;)
Mamy heksagonalna ocynkowana, ale myślę, że trixie z drucikiem też by się u nas sprawdziła. Na pewno sprawdza się u naszych przyjaciół na oknie (1sze piętro)
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9370
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt kwi 22, 2016 9:25 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Trixie z drucikiem też koty przegryzają bez większych problemów :?

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 154 gości