Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 03, 2017 12:46 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Cześć!
Planuję zabezpieczyć spory kawałek ogrodu, mam już pewną koncepcję. Chciałabym przyczepić do siatki (tu jeszcze nie wiem jak to zrobić dokładnie) takie kątowniki. Niestety nigdzie nie mogę takich dostać. Szukałam też pod hasłem Płaskowniki, ale wtedy są niewygięte.
Szukam czegoś takiego:

http://miau.pl/zabezpieczenia/img/msc7.jpg
http://www.siatkidlakotow.pl/uploads/im ... rodzie.jpg

Aha, no i nie muszą być jakieś mega długie, moja kicia do tych sprawnych nie należy, obecnie nie przeskakuje nawet siatki 150 cm, ale może kiedyś przyjść ten dzień, że schudnie i się nauczy :-P
Myślałam też ewentualnie o czymś takim, ale nie jestem przekonana?

https://i.pinimg.com/736x/fa/80/0a/fa80 ... fences.jpg
https://pl.pinterest.com/pin/82753711881112934/
Z góry dziękuję za pomoc!

martaffe

 
Posty: 49
Od: Pon lut 22, 2016 14:36

Post » Pt wrz 29, 2017 1:57 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

martaffe pisze:[...]Szukałam też pod hasłem Płaskowniki, ale wtedy są niewygięte.
Szukam czegoś takiego:

http://miau.pl/zabezpieczenia/img/msc7.jpg
http://www.siatkidlakotow.pl/uploads/im ... rodzie.jpg[...]

taki płaskownik można łatwo wygiąć
obawiam się, że gotowego wygiętego nigdzie nie dostaniesz
---
:smokin:
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 02, 2017 15:37 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Obrazek a tutaj jak można zabezpieczyć taras ?

adusxd

 
Posty: 9
Od: Czw lis 02, 2017 10:51

Post » Śro mar 14, 2018 18:54 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Czy ktoś jest w stanie polecić solidną firmę siatkującą balkony siatką metalową na terenie Trójmiasta i okolic? Moje koty są z tych bardziej aktywnych, a mieszkam na 4-tym piętrze, więc zależy mi, żeby to było zrobione na 100% bezpiecznie.

Kottosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Pon sty 01, 2018 20:38

Post » Czw mar 15, 2018 11:37 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

adusxd pisze:Obrazek a tutaj jak można zabezpieczyć taras ?

może być trudno
nie ma do czego się podczepić
balkon powyżej jest za mały żeby zabezpieczyć cały taras
narysowałam, za dużo by opisać
wersja:
1. Obrazek
- najlepsza dla Was i kotów
- najdroższa
- może być duży problem z administratorem/architektem budynku
2. Obrazek
- trochę gorsza dla Was i kotów -> Wam i kotom zmniejsza powierzchnię użytkową
- trochę tasza
- również może być problem z administratorem/architektem budynku
3. Obrazek
- najlepsza dla Was, dla kotów taka sobie -> ale zawsze coś
- najtańsza
- również może być problem z administratorem/architektem budynku
---
wersję 3, czyli wydzielonej woliery, można by dowolnie modyfikować
np tak, aby koty miały dostęp do balustrady
---
we wszystkich wersjach należałoby również zabezpieczyć balustradę
---
trudna sprawa...
---
gdzie mieszkasz?
może inni coś poradzą
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 15, 2018 12:24 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Ja bym wybrała wersję pierwszą, ale z lekka zmodyfikowaną.
Do zewnętrznego rogu domocowałabym połączenie z rogiem balkonu na górze.
Do podpory kamiennej pośrodku (teraz tam nie ma pręta) dołożyłabym pręt, i na górze pręt łączący go z górnym balkonem. Powstałaby konstrukcja, na której można też rozpiąć siatkę-dach.
Cała konstrukcję zrobiłabym rozbieralną, tzn pręty pionowe po prostu wpuszczone u dziury w tych kamiennych słupkach, A na górze wsuwane w obejmy umocowane do spodu górnego balkonu.
Słyszałam, że jeśli konstrukcje jest rozbieralna. to nie trzeba pozwolenia (nie sprawdzałam tego).
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw mar 15, 2018 14:58 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kazia pisze:Ja bym wybrała wersję pierwszą, ale z lekka zmodyfikowaną.[...]

może i tak
ze zdjęcia trudno wywnioskować jaki kształt ma taras
Kazia pisze:[...]Słyszałam, że jeśli konstrukcje jest rozbieralna. to nie trzeba pozwolenia (nie sprawdzałam tego).

to byłoby ekstra
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt mar 16, 2018 21:04 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kottosia pisze:Czy ktoś jest w stanie polecić solidną firmę siatkującą balkony siatką metalową na terenie Trójmiasta i okolic? Moje koty są z tych bardziej aktywnych, a mieszkam na 4-tym piętrze, więc zależy mi, żeby to było zrobione na 100% bezpiecznie.

W necie znalazłam 2 firmy działające na terenie Trójmiasta. Kocia siatka- podobno w maju mają robić w Trójmieście, możesz się zapytać czy mają w ofercie siatki metalowe. Druga firma to siatkidlakotów. Robią normalnie w Trójmieście. Jak robią to nie wiem. I nie jest to reklama zaznaczam.

Ja jestem z Trójmiasta. Od początku wiedziałam, że z firmą może być krucho- głównie są w Wa-wie i na Śląsku. Co dla mnie jest nie do przyjęcia bo koszty dojazdu by przewyższyły montaż i zakup siatki.
Postanowiłam wykonać to własnoręcznie.
Mieszkam na 4tym ostatnim piętrze bez zadaszenia. Nie wiem jaki natomiast Ty masz balkon.
Na początku wychodziłam z kotem w szelkach. Ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę, szczególnie przy upałach.
Myślałam na początku by wiercić dziury w elewacji (docieplona), ale uznałam, że to ma być stabilne- jakoś nie mam zaufania do kołków. Skończyło się na 2 metrowych słupkach ogrodzeniowych z castoramy i siatce heksagonalnej zielonej.
Do wysokości 1m mam metalową barierkę ze szczebelkami. Tu mam zabezpieczenie w postaci siatki metalowej. Powyżej zamontowana jest siatka polietylenowa beżowa o oczkach 28x28mm. Jest zdejmowana na zimę (zimą kot się wietrzy tylko w zabezpieczonym oknie).

Teraz chcemy trochę zmodyfikować zabezpieczenie- podwyższyć do 2,5m powyżej futryn okiennych. Do tej pory było do 2m i to lekko po skosie.
Jeśli nie chcesz wiercić dziur w elewacji to polecam profile aluminiowe/ kątowniki /stelaże meblowe lub ramę z kantówek drewnianych. Ja akurat wybrałam słupki.
Myślałam też o pergoli- kratce angielskiej, żeby ustawić z dwóch boków i do tego zawiesić siatkę. Ale to trochę zasłaniałoby widok.

usia83

 
Posty: 115
Od: Sob cze 17, 2017 22:15

Post » Sob mar 17, 2018 14:38 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Usia83, dzięki. Jeszcze poza tymi dwoma znalazłam grupę B2, ale też nie mogę się doszukać jakichś opinii na ich temat. Balkon mam myślę, że dosyć łatwy, bo typu loggia, czyli są ściany i dach, do osiatkowania jest tyko przestrzeń pomiędzy sufitem i balustradą i ok. 10 cm szpara pod balustradą (sama balustrada to metalowa płyta z grubą szybą, bez szczebelków, lita powierzchnia). Ale kompletnie się nie znam na mocowaniach, więc się boję, że coś skopię i koty nie będą bezpieczne, a one na bank będą się po tym wspinać. A te słupki z Castoramy jak się przytwierdza do podłoża? Wierci się i jakoś przykręca?

Kottosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Pon sty 01, 2018 20:38

Post » Sob mar 17, 2018 17:11 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kottosia pisze:Usia83, dzięki. Jeszcze poza tymi dwoma znalazłam grupę B2, ale też nie mogę się doszukać jakichś opinii na ich temat. Balkon mam myślę, że dosyć łatwy, bo typu loggia, czyli są ściany i dach, do osiatkowania jest tyko przestrzeń pomiędzy sufitem i balustradą i ok. 10 cm szpara pod balustradą (sama balustrada to metalowa płyta z grubą szybą, bez szczebelków, lita powierzchnia). Ale kompletnie się nie znam na mocowaniach, więc się boję, że coś skopię i koty nie będą bezpieczne, a one na bank będą się po tym wspinać. A te słupki z Castoramy jak się przytwierdza do podłoża? Wierci się i jakoś przykręca?

Chciałabym mieć taki balkon do osiatkowania... :D
Co do słupków to u Ciebie chyba nie zdadzą egzaminu.
Mocowalismy je z mężem właśnie do balustrady i pionowych szczebelkow za pomocą obejm samorobionych, coś w rodzaju opasek metalowych tylko, że z blachy (coś a'la duże zaciski do linki).
Jeśli chcesz metalową siatkę to najlepiej rozpietą na drewnianym lub metalowym stelazu- ramie. Z drewna tzw kantowki skręcone w formie ramy z boków i góry przykrecone do ścian i sufitu balkonu.
Wariant nr2 też rama drewniana, ale zrobione na wycisk bez luzu.
Zamiast drewnianych kantowek stalowe kątowniki jak do ogrodzeń, przytwierdzone do ścian. I na tym rozpieta siatka.
Możesz też wykorzystać szyny z systemu montażu szaf (leroy merlin).
Parę postów wyżej jest link do metalowych katownikow, coś podobnego jest/było w castoramie- nie wiem jak z wysokością.
Tak czy siak wiercenie Ciebie nie ominie jak chcesz robić samodzielnie.
Firma pewnie też by robiła na drewnianym/ metalowym stelazu, ze względu na przyczepienie metalowej siatki. I cena za stelaż i metalową siatkę byłaby wieksza.
Poprawcie mnie proszę, jeśli się w tym mylę.

Aha a co do dziury-listwa drewniana odpowiedniej szerokości, oczywiście przymocowana. :)

Gdzieś w necie na stronach zabezpieczeń balkonów (firmy) było coś takiego. W galeriach chyba?
Poza tym chyba w tym wątku też

Były też podane wcześniej strony jak samodzielnie zabezpieczyć balkon/ okna.
Niestety nie pamiętam ich.

Jak się boisz robić samodzielnie to niestety zostaje tylko specjalistyczną firmą. Niestety są to koszta, o wiele większe niż jak się robi samodzielnie.

usia83

 
Posty: 115
Od: Sob cze 17, 2017 22:15

Post » Sob mar 17, 2018 20:33 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

W piątek B2 zakłada u mnie siatkę, to się wypowiem. Opinie są na Facebooku i na Google +, dobre opinie.
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Nie mar 18, 2018 10:11 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kottosia pisze:Czy ktoś jest w stanie polecić solidną firmę siatkującą balkony siatką metalową na terenie Trójmiasta i okolic? Moje koty są z tych bardziej aktywnych, a mieszkam na 4-tym piętrze, więc zależy mi, żeby to było zrobione na 100% bezpiecznie.


Grupa B2. U mnie siatkowali metalowa ocynkowana
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9370
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 20, 2018 18:47 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Dziękuję za wskazówki i opinie. :)

Z ramą na wcisk raczej słabo, bo balkon długi na ponad 3 metry, czyli też by trzeba było wiercić, żeby jakoś to umocować. Póki co napisałam do B2 o wycenę, zobaczę, czy mnie zetnie z nóg...

Kottosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Pon sty 01, 2018 20:38

Post » Wto mar 20, 2018 19:22 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kottosia pisze:Czy ktoś jest w stanie polecić solidną firmę siatkującą balkony siatką metalową na terenie Trójmiasta i okolic? Moje koty są z tych bardziej aktywnych, a mieszkam na 4-tym piętrze, więc zależy mi, żeby to było zrobione na 100% bezpiecznie.

Chyba Nick poker74 jakoś tak, zapytaj forumowej jaaana
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro mar 21, 2018 10:20 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kottosia pisze:Dziękuję za wskazówki i opinie. :)

Z ramą na wcisk raczej słabo, bo balkon długi na ponad 3 metry, czyli też by trzeba było wiercić, żeby jakoś to umocować. Póki co napisałam do B2 o wycenę, zobaczę, czy mnie zetnie z nóg...

Ja mam balkon prawie 6 metrów i ceny są gdzieś od 500 do 1600, zależnie od rodzaju siatki, to jest cała tabela cen :P Oczywiście za cały balkon. Tylko do mnie jeszcze dochodzi koszt dojazdu, bo nie mieszkam w dużym mieście, gdzie działają. Wybraliśmy siatkę wzmacnianą, która ma kosztować 820 zł.
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 206 gości