Moje sposoby na kota - kąpiel w wannie s. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 12, 2005 14:04

A o to mój sposób :
Jedna osoba trzyma kota(Jak komu wygodnie ) - druga osoba wrzuca do pyszczka tabletke i szybko zamyka pyszczek !!!!! Najważniejszy moment całej operacji polega na tym ze pyszczek cały czas trzymasz zamkniety podnosisz głowe kota do góry i masujesz przełyk dwoma palcami delikatnie!! -wskazującym i środkowym -( ten masaż jest bardzo istotny - powoduje wymuszenie przełykania a co za tym idzie połkniecia tabletki.!!
U mnie sprawdza sie tylko i wyłacznie ten sosób !!!
Próby przemycania w jedzeniu , robienia past z masła i inne konczyły sie niepowodzeniem .
Nie radze wlewac na siłe kotu tabletki rozpuszczonej w wodzie - to moze doprowadzic do zachłyśniecia a w rezultacie do ostrego zapalenia płuc.

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 13, 2005 12:49

Ja tabletkami faszeruję jedzeie i nie ma żadnego problemu- większe tnę na 4 części i do 4 kawałków wkładam.... Na pastę mam inny sposób- smaruję kotu przednią łapkę po trochu i one sobie same wylizują bo są czyścioszkami i nie pozwalają sobie zanieczyścić futra.... Czasami inne części ciała też im "zanieczyszczamy" a one same zlizują i nie uważają ego za podawanie leków :lol:

Slonko_Łódź

 
Posty: 5664
Od: Pt cze 10, 2005 7:36
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 14, 2005 0:39

Witam,
moja metoda na tabletke jest 100% skuteczna i bezstresowa :lol:
Tabletke dokladnie "obtaczam" w kropli Neospasminy - efekt to polknieta tabletka i wylizana dlon na ktorej lezala :D Koteczka wprost nie moze sie doczekac na taka tabletke.
Pazurki to sprawa nieco bardziej skomplikowana, ostatnio dobre wyniki daje metoda nastepujaca:
jedna osoba trzyma kota na kolanach (brzuchem do gory) i drapie go nieprzerwanie pod broda :) a druga w tym czasie blyskawicznie obcina.

Dodo

 
Posty: 1
Od: Pt paź 14, 2005 0:24

Post » Pt paź 14, 2005 6:32

A ja poprosze fotorelacje z czyszczenia uszu :?
Obrazek

villia

 
Posty: 510
Od: Pon wrz 12, 2005 20:56
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt paź 14, 2005 10:18 re sposoby na kota

Mam 7 letniego wieczne spiącego leniucha, który po prostu alergicznie reaguje jak ma wziąć tabletke. Więc opracowałam metode, brutalna bo brutalna - ale skuteczna. Jak Kubuś spi w najlepsze - czyli prawie zawsze- sadzam go sobie na kolanach podnosze pyszczek do góry, tabletka do środka, pyszczek zamykam i głaskam po gardełku - tabletka zostanie automatycznie połknięta a ja zostaje wrogiem publicznym nr 1 :D

Czarnykwiat

 
Posty: 20
Od: Czw paź 13, 2005 11:00
Lokalizacja: Radzionków

Post » Pt paź 14, 2005 11:36

ja mojemu kotkowi próbowałam podawać tabletki w jedzeniu... efekt był marny

Teraz robię to ineczej - tabletkę kruszę ,na nieduże kawałki ,ale też nie malutkie (!), daje na łyżeczke z ciepłą wodą i siup do pysia kociaka, trzymam chwile by nie wypluł i już...:)
nie wiem jak to się sprawdza pzy buntowniczych kotach bo mój znosi to dość dobrze i połyka ładnie:)

Nashka

 
Posty: 186
Od: Czw sie 25, 2005 13:33
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post » Wto lut 07, 2006 9:37

Ja wkońcu znalazłam sposób na obciecie pazurkow mojej niesfornej kici (jak juz wyzej pisalam nijak nie moglam sobie z nia poradzic):

1. Podczas rui kicia jest bardzo kochana i wystarczy ze jedna osoba ja glaska a druga moze spokojne poobcinac wszystkie pazurki, niestety po sterylizacji juz nie bedzie tak pieknie

2. Kiedy bylam u wta z innymi dolegliwościami to wspomnialam o problemie z obcinaniem pazurkow i dostalam tabletki oglupiajace :D

-nika-

 
Posty: 10
Od: Śro sty 04, 2006 13:36

Post » Wto lut 07, 2006 9:49

Dodo pisze:Witam,
moja metoda na tabletke jest 100% skuteczna i bezstresowa :lol:
Tabletke dokladnie "obtaczam" w kropli Neospasminy - efekt to polknieta tabletka i wylizana dlon na ktorej lezala :D Koteczka wprost nie moze sie doczekac na taka tabletke.

A co z niebezpiecznymi reakcjami pomiędzy lekami podawanymi a neospasminą?
ObrazekMaksioObrazekUtuli

Blues

 
Posty: 695
Od: Wto maja 25, 2004 12:15
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze

Post » Wto lut 07, 2006 9:59

AnetS pisze:Ja to jednak mam kociego fuksa :)
Moje kotulce pastą odkłaczającą dosłownie się "zażerają" :). Tabletki podaję w tacce animody (pasztecik) i jedzą bez zmrużenia okiem :).


Kocurro super pomysl z tymi zdjeciami - zwlaszcza dla poczatkujacych kociarzy (':D')
Ale dzieki i za rade z tabletka w jedzonku - bo wlasnie sie zastanawialam jak podac lacidofil.
[Na marginesie, Horacy tez mnie rozpieszcza - pasta jest przysmakiem za ktorym przepada.]

===
Patewka i Horacy (RUS)

Patewka

 
Posty: 51
Od: Wto sty 17, 2006 9:00
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Post » Pon lut 20, 2006 15:33

Kąpiel według mnie
Przygotowuję dwie miednice, szampon rozrobiony trochę z wodą w osobnym naczyniu i trzy duże ręczniki.
Kot ma 38,5 stopnia, więc staram się, żeby woda miała troszeczkę mniej (używam termometru).
Zamykam za sobą drzwi od łazienki (ganiając mokrego kota po mokrych panelach, wywinełam kiedyś oreła).
Chwytam kota jak persa na wystawie - jedną ręką zbieram przednie łapy, drugą tylne i wsadzam szybko do wody. Kot troche traci na pewności siebie, albo dostaje wściku i sprawa sie rypie (większośc kotów traci).
W tym czasie druga osoba polewa kota rozrobionym szamponem i przepiera. Nie ma sensu robić tego w pojedynkę, bo we dwoje jest sprawniej, co jest dla kota bardzo korzystne, bo kapiel jest krótsza.
Po wypraniu szybciutko przerzucam kota do drugiej miednicy w celu wypłukania, w razie potrzeby polewam jeszcze prysznicem, pamiętając o temperaturze wody.
Wyciskam w ręcznikach, zmieniając je co parę minut.
Wyrozumiałego kota można suszyc suszarką, ale nie mam na składzie wyrozumiałych kotów, więc albo zostawiam w ciepłej łazience do wyschnięcia, albo wypuszczam na ciepłe pokoje.
Po kąpieli dobrze jest podać pastę odkłaczającą, bo kot musi się wylizać ze smrodu szamponu.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Pon lut 20, 2006 15:42

ja też tabletkę pakuje dopyszcznie,na chama, ale potem zaraz daję strzykwą popić,bo boję się ze sie przylkei gdzieś do śluzówki , albo opaćkam w paście ,i obpaćkaną daję do pycha(żadko w sumie) ale fotki fantastyczne :lol:

zenia

Avatar użytkownika
 
Posty: 4643
Od: Wto sty 10, 2006 20:26
Lokalizacja: gdynia

Post » Pon lut 20, 2006 15:56

Kocurro,
jakbyś chciała pokazać na przykładzie - służę ochotnikiem - Marcela będę musiała wykąpać....
Zdjęcia mogę zrobić, o ile nie będzie kapać woda z sufitu... :wink:
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Wto lut 21, 2006 10:39

Ja gdzieś mam zjęcia, tylko muszę znaleźć, ale jak będziesz kąpać to też zrób, przydadzą się.

Ważne jest takie przygotowanie wszystkiego do kąpieli, żeby niczego nie przynosić, kiedy kot już mokry czeka i żeby wszystko przebiegło sprawnie.
Po stanannym odciśnieciu w trzech ręcznikach kot już jest mocno podsuszony.

Kocurro

 
Posty: 11393
Od: Nie sty 11, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Nie maja 14, 2006 1:23 HELP

Poradźcie mi, jak obciac pazurki kotce o usposobieniu wariatki. Przy normalnym obcowaniu jest cudowna, ale nie pozwala przy sobie zrobic żadnych zabiegów higienicznych, z wyjątkiem czesania. Nawet, gdy była usypiana do kastracji musiały ją trzymać 3 osoby. Nie jestem nowicjuszem, bo mam koty od 8 lat i nigdy nie było problemów. Puśka, Miśka i Mrówka sa przy pielęgnacji cudowne, ale Fiśka jest walnięta.

Michał P.

 
Posty: 1
Od: Nie maja 14, 2006 1:12

Post » Nie maja 14, 2006 9:53

Moja gburia-furia Kłopotynka do obcinania pazurków(niebagatelnych)jest szczelnie owijana kocykiem(sposób "na mumię") i sadowiona na kolanach naiwnego ochotnika.Kolejno wyciągam łapki i ruchem unikowym obcinam szponki.Nawet czasem odbywa się to bez specjalnego uszczerbku na mnie lub na ochotniku :lol: -chyba jest to zależne od ciśnienia atmosferycznego :lol: :lol: !?
Obrazek

gattara

Avatar użytkownika
 
Posty: 14955
Od: Czw kwi 20, 2006 7:03

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, wozniaq i 133 gości