Zenek - mój "nieuleczalny"alergik

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 11, 2006 19:34

Pytam hipotetycznie (temat sie zmienił więc przypomnę, że pytałam o podawanie cyklosporyny kotu), bo niedawno u mojej wetki padła taka propozycja w przypadku mojego Zenka alergika. Widzę, że jego problemy z czasem się nasilają. Zaczęło się od wylizywania, potem przerabialiśmy wrzód na wardze, była też spuchnięta łapa (myślałam, że to może ugryzienie ale teraz już nie jestem pewna) a teraz jest rana na plecach. Oczywiście wylizywanie jest ciągle aktualne. Był leczony sterydami, psychotropami, podawałam zastrzyki działające antyhistaminowo i homeopatię (zupełnie bez wiary). Teraz znowu bierze minimalna dawkę encortonu ale zmiana na plecach wróciła znowu mimo leczenia. Wylizuje się ciągle. Chciałabym wiedzieć cokolwiek na temat cyklosporyny. Czytałam o skutkach ubocznych u ludzi i nie jest to zachęcające. Ostatnio na forum krakvetu doktor Orzeł sugerował leczenie cyklosporyną wrzodu odbytu u psa i tak mnie tknęło aby zapytać. Chyba wybiorę się na konsultację do innego lekarza.
Ostatnio edytowano Pt gru 01, 2006 11:05 przez Sylwka, łącznie edytowano 1 raz

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 01, 2006 11:03

Dalsze losy Zenka będą dalej opisywane w wątku Dongi i maluchów http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=46127&postdays=0&postorder=asc&start=630, bo mi nie wychodzi pisanie w dwóch wątkach na raz.

Sylwka

 
Posty: 6983
Od: Pt lut 11, 2005 10:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 01, 2006 11:17

Jako stała czytelniczka przygód i walki z alergią Zenka przenoszę się do wskazanego wątku ;)

Bożka

 
Posty: 200
Od: Śro lis 30, 2005 7:36
Lokalizacja: Oświęcim

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, Szymkowa i 279 gości