Ile zjada kot?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 23, 2005 10:58

ana pisze:
Emilka pisze:jak to mozliwe ze na miesiac dla 3 (no teraz 4) kotow i psa wydaje 150 gora 200zl :roll:
A jesteś pewna, że liczysz wszystko co skapnie do zwierzęcej miski? :lol:

a na serio: im więcej zwierza i im bardziej doświadczony (również w zakupach) i znający upodobania pupili człowiek, tym efektywniej wydaje pieniądze.


oczywiscie, na 4 kg suchej karmy wydaje miesiecznie ok 100 zl do tego od czasu do czasu miesko,pies je o wiele taniej,najmniej dziennie wydaje na niego 2 zl 8O bo taka paczuszka np. podrobow kosztuje z 4 zl a starcza na 2 dni, do tego makaron,ryz czy inne rzeczy,ktore zawsze sa w domu.
Mam tyle przed sobą
Mój Bóg odnalazł mnie
Lecz nie wiem naprawdę
Kim jest
Jeśli możesz mi pomóc
Nie odmawiaj, nie mów nie
Tak mi Ciebie brak
KOCIARNIA

Emilka

 
Posty: 2457
Od: Pt sty 10, 2003 20:42

Post » Wto sie 23, 2005 11:01

Emilka pisze: , do tego makaron,ryz czy inne rzeczy,ktore zawsze sa w domu.
:wink:
In Xanadu did Kubla Khan
Obrazek

ana

 
Posty: 19495
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto sie 23, 2005 11:14

Saminka zjada w miesiącu 3 kg suchego RC, plus 15 Gerberków, plus żwirek Benek 2 opakowania, co daje razem 130 zł + 40 zł + 60 zł = 230 zł
Arisek zjada w miesiącu 3kg suchego RC, plus 15 Gerberków 120 zł + 40 zł = 160 zł
Razem.... 8O 390 zł....nie sądziłam, że tyle... :roll: 8)

Nezia

 
Posty: 5238
Od: Śro wrz 22, 2004 23:42
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo

Post » Wto sie 23, 2005 11:39

2 koty/na miesiąc:
sucha Acana 4kg - 50zł
czasem mała paczuszka Royala dla Shilki, żeby pomieszkać z niedobrą Acaną :wink: - 13 zł
puszki ok 10 (wymiennie z mięskiem) - ok. 30zł
Benek 10l- 20zł
jakoś koło 100 oscyluje utrzymanie 2 kotów, pewnie troszkę ponad :wink:

piecho- sucha Acana 15 kg - 140 zł
kosteczki do żucia, uszy, itp. - 20 zł
razem około 150zł

2koty +1pies- około 300-350zł (w zależności czy zaciskamy pasa czy szalejemy 8) )
Jest jedno ale, oprócz rezydentów sa jeszcze dwie dodatkowe kocie wiecznie głodne paszcze... nawet nie liczę wszystkich razem.. biedny TZ muszę szybko iść do pracy 8O
Obrazek Obrazek
z nami także 4kocie ogony i jeden psi

Klaudia

 
Posty: 13579
Od: Wto cze 01, 2004 21:30
Lokalizacja: prawie 3miasto;)

Post » Sob paź 28, 2006 20:39

A u mnie jest tak:

(październik to ekstra wydatki: drapak (210zł), transporter (30zł), legowisko wiklinowe (30zł), budka do spania (30zł), kuweta zakryta (60zł), zabawki (ok. 40zł), akcesoria - smycz, obcęgi do pazurów, miski etc. (ok. 60zł) a do tego weterynarz i specyfiki, które zapisał - jakieś 400zł już poszło!)
1. Karma sucha - RC Babycat albo Kitten - ok. 20zł (30-40g czyli ok. 900g/m-c)
2. Karma mokra - Sheba (20 puszek po 1,20 80g) oraz Animonda (5 puszek 100g po 3,50) - ok. 40zł
3. Żwirek Cat's Best - 2x10l (Mąż nieekonomicznie się z nim obchodził, więc pewnie wyjdzie taniej w następnym miesiącu) - 60zł.
4. Bezopet - 23zł
5. Przysmaki (Gimpeta) - ok. 20zł.

Bąbel w tym miesiącu "zużył" jakieś 163zł. Wydatków jednorazowych ekstra nie licze, bo zakładam, że to taka wyprawka, którą każdy kot powinien mieć. W przyszłym miesiącu powinno być o 20zł mniej - bezopet starczy na 2-3m-ce. A mięsa nie liczę, ponieważ jak dawałam mu kurczaka, to po prostu zazwyczaj zamrażałam jakiś kawałek z tego, który kupiłam na obiad dla nas. Podobnie z wołowiną, rybą itp.
Obrazek
Obrazek

Beth

 
Posty: 100
Od: Pon paź 02, 2006 18:56
Lokalizacja: Wrocław/Gorzów

Post » Sob paź 28, 2006 20:58

jak wiecej kotow, to zamawia sie wieksze opakowania i jest taniej :wink:

ja mam 4 koty
na poczatku wrzesnia przyszlo do mnie zamowienie z Animalii na kwote 552 zl - suche, zwirek, baaardzo duze puszek
wiekszosc puszek zostala wydana dla kotow potrzebujacych z Forum :wink:
dokupilam dzisiaj troche mieska zamiast tych puszek, koszt 30 zl
mysle, ze calosc starczy nam przynajmniej do konca listopada - potem na pewno bedzie brakowalo zwirku, wiec zrobie przed swietami nowe zamowienie
czyli wychodzi, ze 4 koty na miesiac kosztuja mnie 184 zl, czyli jakies 63 zl na kota miesiecznie (albo mniej, bo puszki na pewno wiecej kosztowaly niz to miesko :wink:)
karmie Sanabelle w tej chwili - ale przy opakowaniach 10kg to nie ma az takiego duzego znaczenia :wink:

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Pt sty 12, 2007 23:42

tak sobie czytam i stwierdzam, ze... moje koty sa tanie w utrzymaniu :lol:

miesiecznie na obie kotki wychodzi:
filety z indyka-ok. 15 zl
4 jogurty naturalne-4,80 zl
sucha ppp-ok. 15 zl
pasta do zebow-10 zl
zwirek benek-10,90 zl
2 puszki tunczyka w sosie wlasnym-ok. 7 zl (od miesiaca, bo wczesniej byl zakaz ze wzgledu na Mambe)
trawki nie licze, bo nie daje calego opakowania tylko dziele najczesciej na 3-4 czesci, wiec to sa sprawy groszowe :wink:
razem=62 zl z groszami :lol: no niech bedzie 65 zl :D
w lecie karmilam rc i kupowalam w malych 2 kg opakowaniach, wiec 30 zl szlo na sucha, ale reszta j.w.

ale jak karmilam whiskasem :oops: wydawalam 150 zl 8) to i tak niezle, bo moje przeciez sa niajadki-tzn. Kicia byla kiedys, a Mamba jest caly czas 8) ale jakbym miala koty odkurzacze, to az strach sie bac :twisted:
Kicia... 16.09.2016 (*)

mamba luna

 
Posty: 1509
Od: Pon gru 19, 2005 0:14
Lokalizacja: kielce

Post » Sob sty 13, 2007 10:06

Mam dwa koty rasowe. Jeden roczny, drugi siedmiomiesięczny. Oto moje zakupy (produkty kupuję w sklepie internetowym animalia.pl- jest SPORO TANIEJ, przywożą towar do domu):
- karmienie puszkami: 2 puszki dziennie na 1 kota (puszki małe, Miamor, Feline Porta, Animonda Cuisine)= ok. 10 zł;
- sucha karma- je ja tylko jedna kotka, Bosh Sanbelle lub Hill's= 10 zł/na 2 tygodnie;
- jedzenie surowe: 3 piersi z kurczaka+ 500 g wołowiny+ ryż+ kukurydza= ok. 15 zł.- 18 zł. Starcza tej mieszanki na ok. 4 dni (daję im pełną miseczkę dwa razy dziennie)
- raz na miesiąc kupuję pastę odkłaczającą- 20 zł;
- czasami zdarzają mi się dodatki, np. śmietanka, ale to żaden wydatek, ok. 2 zł.
(PS. Żwir kupuję Cat's Best Eco + - jeden worek starcza na ok. miesiąc (25 zł). W tym samym czasie trzeba zużyć ze 3 opakowania Benka ((ok. 35 zł)! To się NIE OPŁACA!Tym bardziej, że Cat's BEst można wyżucać do toalety! Nie śmierdzi, nie zatyka odpływu.)

babsy

 
Posty: 201
Od: Czw lip 13, 2006 14:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 13, 2007 12:37

Moja kotka 6- mcy na razie "jedzie" wyłącznie na suchej karmie ( tak zalecił weterynarz) i na jogurcie lub serku białym. W mięsko sie jeszcze nie bawilam, ale pewnie zacznę, raczej wołowinkę niz kuraka będe podawać.
Sucha karma to: Royal Canin kitten oraz Purina dla kociąt. Dziennie dostaje ok. 60-70 g tej karmy, miesięcznie wyjdzie to jakieś 2 kg.
Tak więc w zalezności, jakie opakowanie kupisz, wyniesie to: Purina - w sklepie 26 zł za 2 kg, Royal canin - 2 kg kosztują 54 zł.
Razem 80 zł za 4 kg suchej karmy, a poniewaz kitka potrzebuje 2 kg/m-c, to będzie 40 zł/ mc jedzenie + jogurciki.
Do tego żwirek - kupuje Hiltona na razie drogo po 15 zł za 5 l, ale wiem, że mozna taniej przez internet dostac.

Transporter kupilam przez internet za 48 zł wraz z przesyłka.

Margott32

 
Posty: 439
Od: Pt gru 29, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 13, 2007 14:28

babsy pisze:Żwir kupuję Cat's Best Eco + - jeden worek starcza na ok. miesiąc (25 zł). W tym samym czasie trzeba zużyć ze 3 opakowania Benka ((ok. 35 zł)! To się NIE OPŁACA!Tym bardziej, że Cat's BEst można wyżucać do toalety! Nie śmierdzi, nie zatyka odpływu.)

no to powiem Ci, ze ja kupuje 10 l benka i tez starcza na miesiac, ale daje za niego 11 zl-czyli Cat's Best Eco + jak dla mnie sie nie oplaca-w dodatku tez nie smierdzi-jedyny minus, to nie mozna wrzucac do toalety :lol:
a tak w ogole to strasznie duzo wydajesz na te swoje kociaste :wink:

zapomnialam dopisac paste odklaczajaca, ktora kupialm jakies 2 miesiace temu (bezo-pet 40 zl), ale daje i jednej i drugiej 2 razy w tygodniu po pol cm, wiec pewnie straczy mi na rok, 2 moze 3?? :)
Kicia... 16.09.2016 (*)

mamba luna

 
Posty: 1509
Od: Pon gru 19, 2005 0:14
Lokalizacja: kielce

Post » Sob sty 13, 2007 14:55

mamba luna pisze:
babsy pisze:Żwir kupuję Cat's Best Eco + - jeden worek starcza na ok. miesiąc (25 zł). W tym samym czasie trzeba zużyć ze 3 opakowania Benka ((ok. 35 zł)! To się NIE OPŁACA!Tym bardziej, że Cat's BEst można wyżucać do toalety! Nie śmierdzi, nie zatyka odpływu.)

no to powiem Ci, ze ja kupuje 10 l benka i tez starcza na miesiac, ale daje za niego 11 zl-czyli Cat's Best Eco + jak dla mnie sie nie oplaca-w dodatku tez nie smierdzi-jedyny minus, to nie mozna wrzucac do toalety :lol:
a tak w ogole to strasznie duzo wydajesz na te swoje kociaste :wink:

zapomnialam dopisac paste odklaczajaca, ktora kupialm jakies 2 miesiace temu (bezo-pet 40 zl), ale daje i jednej i drugiej 2 razy w tygodniu po pol cm, wiec pewnie straczy mi na rok, 2 moze 3?? :)


Mi Benek śmierdzi :wink: Ale Ty mamba jakoś bardzo mało wydajesz :wink: Ja sobie założyłam, żeby było na jedzenie ok.5-7zł dziennie na dwa koty i tego się trzymam. Muszę im dawać więcej mokrego (finansowo - niestety), bo za mało piją. Tak mniej więcej mi wychodzi, do tego CBE+ - dla mnie jedyny możliwy, choć tak jak go kocham, tak go nienawidzę, za to roznoszenie. Wrrr. U mnie CBE+ starcza na miesiąc, ale na dwa koty.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sty 13, 2007 14:56

mamba luna pisze:
babsy pisze:Żwir kupuję Cat's Best Eco + - jeden worek starcza na ok. miesiąc (25 zł). W tym samym czasie trzeba zużyć ze 3 opakowania Benka ((ok. 35 zł)! To się NIE OPŁACA!Tym bardziej, że Cat's BEst można wyżucać do toalety! Nie śmierdzi, nie zatyka odpływu.)

no to powiem Ci, ze ja kupuje 10 l benka i tez starcza na miesiac, ale daje za niego 11 zl-czyli Cat's Best Eco + jak dla mnie sie nie oplaca-w dodatku tez nie smierdzi-jedyny minus, to nie mozna wrzucac do toalety :lol:
a tak w ogole to strasznie duzo wydajesz na te swoje kociaste :wink:

zapomnialam dopisac paste odklaczajaca, ktora kupialm jakies 2 miesiace temu (bezo-pet 40 zl), ale daje i jednej i drugiej 2 razy w tygodniu po pol cm, wiec pewnie straczy mi na rok, 2 moze 3?? :)


Mi Benek śmierdzi :wink: Ale Ty mamba jakoś bardzo mało wydajesz :wink: Ja sobie założyłam, żeby było na jedzenie ok.5-7zł dziennie na dwa koty i tego się trzymam. Muszę im dawać więcej mokrego (finansowo - niestety), bo za mało piją. Tak mniej więcej mi wychodzi, do tego CBE+ - dla mnie jedyny możliwy, choć tak jak go kocham, tak go nienawidzę, za to roznoszenie. Wrrr. U mnie CBE+ starcza na miesiąc, ale na dwa koty.

gosiak

 
Posty: 2832
Od: Nie kwi 03, 2005 13:25
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob sty 13, 2007 15:06

Wyżywienie moich kotów znacznie potaniało, od kiedy jedzą karmę leczniczą.
Kupuję worek 4 kg chrupek Renal za 105 PLN.
Od pewnego czasu notuję, na jak długo on wystarcza: od 69 do 81 dni. Daje to dzienny koszt wyżywienia dwóch kotów od 1,30 do 1,52 PLN.

Wojtek

 
Posty: 24713
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob sty 13, 2007 15:07

gosiak pisze:Mi Benek śmierdzi :wink: Ale Ty mamba jakoś bardzo mało wydajesz :wink: Ja sobie założyłam, żeby było na jedzenie ok.5-7zł dziennie na dwa koty i tego się trzymam. Muszę im dawać więcej mokrego (finansowo - niestety), bo za mało piją. Tak mniej więcej mi wychodzi, do tego CBE+ - dla mnie jedyny możliwy, choć tak jak go kocham, tak go nienawidzę, za to roznoszenie. Wrrr. U mnie CBE+ starcza na miesiąc, ale na dwa koty.

kazdy ma wlasny upoatrzony zwirek :) zawsze uzywalam zapachowego benka i baaardzo mi pachnial, teraz pojawil sie benek z ciemnymi granulkami i jest tani, wiec go kupuje-no i tez starcza na miesiac na 2 koty, a przeciez codziennie sprzatam kuwete z kupaskow i siuskow :twisted:
moje tak malo jedza i dlatego malo wydaje-zwlaszcza Mamba-50-60 g suchego maja na dobe, wiecej nie zjedza, do tego daje kazdej surowego fileta na spodeczku raz dziennie, a i tak czasem Mamba mi nie zjada wszystkiego, z mokrego dostaja jogurt naturalny 2-3 razy w tyg.-wode pija, czasem duzo, czasem mniej, ale sa zdrowe, siersc maja ladna, waza odpowiednio-a nawet ciut za duzo :wink:
puchy sa drogie dlatego ich nie daje, poza tym po ostatnich historiach z Mamba tez sie boje, ale nastepnym razem kupie kilka puszek albo saszetek w necie-niech maja robaczki raz na tydzien radoche :lol: :lol:
Kicia... 16.09.2016 (*)

mamba luna

 
Posty: 1509
Od: Pon gru 19, 2005 0:14
Lokalizacja: kielce

Post » Sob sty 13, 2007 17:05 koty

ja natomiast na piasek wydaje miesiecznie30zl.kupuje sylikonowy.a ze kotka duzo sika kupuje2 paczki piasku,a nie jeden.na opakowaniu napisane jest,ze 1paczka 4litry starcza na 1kota,lecz w praktyce jest inaczej.na jedzenie to;20 opakowan sheba po8dkg wylacznie same piersi w galaretce.10opakown animondy,oraz10skrzydelek z kurczaka ugotowanych.daje to razem za jedzenie100zl.sheba jest po3zl animonda tez po3zl no i te skrzydelka.czyli piaseczek i karma130 do tego 2paczki RC KITTEN to daje30zl.w sumie160zl.

sisunia

 
Posty: 34
Od: Czw gru 14, 2006 23:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ana12345, Anna2016, Google [Bot], kaarolina1, Lamblia, Vi i 51 gości