Ile zjada kot?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 15, 2011 22:39 Re: Ile zjada kot?

kwiat groszku pisze:każdy orze, jak może. :lol:


:-D

mhsa

 
Posty: 52
Od: Czw lip 10, 2008 1:27
Lokalizacja: Łódź / Toruń

Post » Nie sie 07, 2011 15:16 Re: Ile zjada kot?

mam 2 koty. jeden jest straszne gruby a drug to długi chudzielec :D . na około 3 tygodnie starcza im Whiskas za około 13-14 złotych. Dostają karmę 2 razy dziennie. Do tego od czasu do czasu kupuję im puszkę z mokrą karmą :kotek:

karola51218

 
Posty: 1
Od: Nie sie 07, 2011 15:10

Post » Sob sty 21, 2012 22:03 Re: Ile zjada kot?

Witajcie :kotek: Jestem nowa i pod wzgledem bycia na forum i z racji ze moj kot jest moim pierwszym:) Problem w tym, ze dostalam go jak mial 5mcy. Byl strasznie plochliwy, bal sie najmniejszego halasu,widac ze jego ogon byl zlamany(o ile to mozliwe), chowal sie po katach...Teraz juz mija 5mcy jak jest z nami i jest duzo lepiej, ale nie jest to taki kot ktory lubi byc glaskany, przytulany, a szkoda :( Moje pytanie brzmi- ile taki 10mczny kot powinien dostawac jesc??? Mam wrazenie ze jest caly czas glodny...Albo koty wlasnie takie sa?? Ma sucha karme przez aly dzien w misce i oprocz tego saszetke raz na dzien lub co 2 dni, do tego czasami tunczyk lub kocie kabanosy i przysmaki. Sama nie wiem, moze za malo dostaje, albo zle go dokarmiam?? Poradzcie cos ...

kocia_mysz

 
Posty: 2
Od: Sob sty 21, 2012 21:54
Lokalizacja: UK

Post » Sob sty 21, 2012 22:46 Re: Ile zjada kot?

kocia_mysz pisze:Witajcie :kotek: Jestem nowa i pod wzgledem bycia na forum i z racji ze moj kot jest moim pierwszym:) Problem w tym, ze dostalam go jak mial 5mcy. Byl strasznie plochliwy, bal sie najmniejszego halasu,widac ze jego ogon byl zlamany(o ile to mozliwe), chowal sie po katach...Teraz juz mija 5mcy jak jest z nami i jest duzo lepiej, ale nie jest to taki kot ktory lubi byc glaskany, przytulany, a szkoda :( Moje pytanie brzmi- ile taki 10mczny kot powinien dostawac jesc??? Mam wrazenie ze jest caly czas glodny...Albo koty wlasnie takie sa?? Ma sucha karme przez aly dzien w misce i oprocz tego saszetke raz na dzien lub co 2 dni, do tego czasami tunczyk lub kocie kabanosy i przysmaki. Sama nie wiem, moze za malo dostaje, albo zle go dokarmiam?? Poradzcie cos ...

jaką ma karmę?
ObrazekObrazekObrazek

Koszmaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 6233
Od: Pon lut 04, 2008 1:17
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sty 31, 2012 19:19 Re: Ile zjada kot?

Angielska-bo mieszkamy w UK, Purina Go-Cat complete i taka sama dla Indoor Cats (bo kot nie wychodzi z domu w ogole...)

I jest jeszcze jedno, co mnie nurtuje- Buzzz zjada moje kwiatki!!! :evil: Jak tego uniknac? Moze brak mu czegos-trawy? skoro nie wychodzi na dwor?? :evil:

Prosze o pomoc, porady :ok:

kocia_mysz

 
Posty: 2
Od: Sob sty 21, 2012 21:54
Lokalizacja: UK

Post » Pt mar 23, 2012 14:59 Re: Ile zjada kot?

kocia_mysz co prawda pisałaś już dość dawno, ale kup koniecznie swojemu kotkowi "kocią trawkę" są w sklepach zoologicznych bo koty lubią ją podjadać (ułatwia usuwanie kul włosowych z żołądka). Niektóre kwiatki mogą być trujące dla kota (poszukaj na forum/necie które) więc jeśli takie masz lepiej je komuś oddać.
Co do jedzenia - nie karm tylko suchą karmą, to może powodować w późniejszym czasie problemy z nerkami (koty mało piją z natury), dawaj chociaż 1-2 saszetki mokrego dziennie - ale najlepiej nie supermarketowego tylko trochę lepszego (co ma więcej niż 20% mięsa w składzie np. Applaws, Miamor, Iams - tacki lub saszetki) bo np Whiskas/Kitekat nie ma prawie w ogóle mięsa i kot jest ciągle głodny, a jest w wieku gdy jeszcze rośnie, więc siłą rzeczy je trochę więcej niż dorosły kot :kotek:

Powodzenia!
Obrazek podwójne czarne pluszowate szczęście Obrazek
Kocie oczy to okna, przez które można zajrzeć do innego świata..

Neela

 
Posty: 85
Od: Czw sie 20, 2009 15:03
Lokalizacja: Holandia

Post » Czw lis 28, 2013 16:17 Re: Ile zjada kot?

Witajcie kochani!
to mój pierwszy post :) i dotyczy własnie ilości jedzenia. Mam wrażenie ze przekarmiam mojego Grafita. A jemu w to graj. Kota wazy juz 5,2 kg (jest dachowcem) i tak jak kiedyś dostawał 1 saszetkę na dzień (wtedy jeszcze whiskas - niechlubne koty początki) i miseczkę (pewnie ok 50 g) suchego (tez whiskasa), tak teraz zajada do 2 puszek (2x85-95g) Schesira/Cosmy/Porta 21 plus suche ok 30g (Applaws/Porta21/GranataPet) Postanowiłam go wiec odchudzić, bo jak na razie to jego obecna dieta odchudza mój portfel a ślubny co miesiąc krzyczy ze wydaje za dużo na kote i niestety muszę się z nim zgodzić (ale o tym ciiiicho :wink: ), a i kocie to wyjdzie na zdrowie.

Grafit musi definitywnie zejść do 4kg. Poza nadwaga kota jest zdrowy i dość żwawy. Jest kotem niewychodzącym. Ponieważ mam spory zapas jedzenia na najbliższe 2 miesiące, póki co chciałabym jedynie zmniejszyć dawkę jedzenia. Kota jest nauczony dostawać 4 posiłki dziennie o konkretnych godzinach. Czy ilosc 85-95 g mokrej karmy (podzielone na 3 porcje) + 20 g suchej nie będzie przesada na diecie :roll: ? Grafit lubi zarówno sucha jak i mokra karmę, z zastrzeżeniem ze musi to być karma rybna lub z dodatkiem ryby. Z przysmaków dostaje 2 poduszeczki Maltbits i 2 poduszeczki Zahnies z Beapharu dziennie. Zastanawiam się tez nad całkowitym przejściem na sucha karmę, najchętniej Applaws rybny (wychodzi taniej). Jeśli chodzi o BARF - próbowałam, nie wchodzi. Kot zdechnie przy pełnej misce.

Maorissa

 
Posty: 1
Od: Czw lis 28, 2013 15:51

Post » Pt lis 29, 2013 13:12 Re: Ile zjada kot?

Maorissa, tak jak pisałam wcześniej i tak jak sporo osób na tym forum i innych pisze, karmienie tylko suchym jedzeniem w dłuższej perspektywie czasu nie jest dobre dla kota (kłopoty z nerkami) może jest tańsze dla właściciela, ale czy warto ryzykować zdrowie Twojego kota???
Ja daję moim kotom kilka-kilkanaście chrupek w ramach przysmaku, poza tym 3x dziennie dostają dobre jakościowo mokre (po pół puszki). Te karmy które podajesz są karmami uzupełniającymi tzn. są to głownie filety w wodzie ale są ubogie w witaminy i mikroelementy, spróbuj dawać może grau, catz lub granata pet one są bardziej zbilansowane. Dawaj mniejsze porcje i obserwuj wagę kota, przy czym odchudzanie kota to proces długotrwały i efekty widać dopiero po wielu tygodniach.
Może bardziej doświadczone forumowiczki dadzą Ci bardziej szczegółowe rady.
Obrazek podwójne czarne pluszowate szczęście Obrazek
Kocie oczy to okna, przez które można zajrzeć do innego świata..

Neela

 
Posty: 85
Od: Czw sie 20, 2009 15:03
Lokalizacja: Holandia

Post » Pt lis 29, 2013 13:33 Re: Ile zjada kot?

Ja ryzykuję zdrowiem moich kotów, dostają suche karmy - albo TOTW, albo Bento kronen.
Po łyżce stołowej dwa razy dziennie. Dla zachowania szczupłości. Jak dotychczas - są zdrowe i szczupłe.
Odchudzałam na karmie bytowej, tej co zawsze, zmniejszając porcje. Z dużym sukcesem. Tylko trzeba się nastawić na długotrwały proces - pół roku, rok.
Maorissa, suche nie powinno stać cały dzień. Zabierz kocicy jedną puszkę, drugą podziel na dwie porcje i zważ za miesiąc. Zobaczysz, w którą stronę idziecie.

BTW - moje koty jedzą po pół takiej puszeczki na posiłek przy dwóch posiłkach dziennie. Z tego np. Roll waży 5,5 kilo w swej szczupłości.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pon kwi 28, 2014 13:24 Re: Ile zjada kot?

Witam . nie wiem czy tutaj mogę to napisać :)
znalazłam - tak myślę dwie fajne stronki odnoście żywienia naszych kotów- może komuś się przyda :
http://zpsem.com/Kot-Wybitny-mi%C4%99so%C5%BCerca.html
i jeszcze tu kilka info:
http://www.wiz.pl/8,115.html
pozdrawiamy
(oczekując na naszą Melę ) :D

kacperboss

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Śro mar 26, 2014 16:07
Lokalizacja: Olkusz

Post » Pon cze 30, 2014 19:41 Re: Ile zjada kot?

Mela ma mieszankę karm suchych applawsa, animondy, boscha - mam plan przejść na naturalne bez zbóż karmy bo Mela i tak je mało i woli suche niż mokre ( no mięsko samo rozmrożone zje z radością ale gotowe to tylko saszetki applawsa bo samo prawie mięsko lub rybka) dziś adoptowaliśmy Arizzę - podobno je więcej więc się okaże jak to działa u kotków :ryk:

kacperboss

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Śro mar 26, 2014 16:07
Lokalizacja: Olkusz

Post » Wto sie 05, 2014 10:03 Re: Ile zjada kot?

Hmmm mam dwie dorastające kicie ponad 4 msc i jedzą baaardzo różnie .
przede wszystkim przeszłam na suchą bez zbożową całkowicie Applaws daję 2/3 (najlepszy skład w przystępnej cenie) ,1/3 to mieszanka: taste of de wild, i nowego purizona ,
przedtem miałam Hillsa do tego - mieszam 3 rożne smaki zawsze wg zaleceń Pani z Hodowli . Dziewczyny ładnie je zjadają - mam miarkę i sypię im całą ale rano dostają mokre i tu zaczynam kombinować ponieważ o ile Ari zje wszystko tak Mela nadal tylko applawsa saszetki mięsne kupione mam jeszcze Royal Canin i wrzucam troszkę go do miseczek, dodaje ciut wody- rozdrabniam widelcem i daję applawsa mięsko - wtedy obie pięknie zjadają i trochę sosiku mają wiec i mokre więcej jest :lol: czasem daję surowe przemrożone wątróbki, serduszka czy drób - zbieram się zrobić mieszankę swoja ( czas :oops: )
Moje koty saszetkę mają na dwa dni ! rano zjedzą mokre i na cały dzień mają suche - potem jakieś mokre lub serka ciut lub żółteczko ugotowane na twardo ( surowe jest be)
uważam, ze każdy kot zjada inaczej i nie ma co się zastanawiać- bierzemy kota do domu, do serca, karmimy i tyle :201461
jeśli jest jakiś problem - nasz weterynarz powinien nam w tym pomóc :)
buziole :1luvu:

kacperboss

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Śro mar 26, 2014 16:07
Lokalizacja: Olkusz

Post » Nie paź 19, 2014 10:26 Re: Ile zjada kot?

Witam ;) Chciałam się poradzić - mam nadzieję, że nie pytam się w jakimś nieodpowiednim wątku ;). W połowie listopada będę miała ok. miesięcznego kocurka - Franka. Czytam nt. żwirków, karm suchych i mokrych no i już sama nie wiem co kupować (będę raczej zamawiać na zooplus, chyba, że jest jakiś lepszy sklep internetowy - to mój pierwszy zwierzak, nie znam się). Po zebraniu informacji z różnych stron, forów, profili na FB i czego tam jeszcze wytypowałam takie karmy: sucha - Smilla kitten oraz mokra Animonda carny albo Miamor - wersje dla kociaków (oraz żwirek, choć to nie do tego wątku - Benek Compact). Nie chcę kupować karm typu whiskas, bo czytałam, że to zło wcielone, ale też niekoniecznie taką karmę, która mnie zrujnuje finansowo ;). Czy możecie mi poradzić czy te karmy (i żwirek) są ok czy szukać dalej.

Asia

PS. Po takim pierwszym rozglądnięciu się na forum nie wiedziałam czy mogłabym założyć swój własny "Frankowy" wątek z prośbami o porady ;).

Asiaaa

 
Posty: 5
Od: Nie paź 19, 2014 10:16

Post » Nie paź 19, 2014 12:00 Re: Ile zjada kot?

jeżeli kociak dopiero się urodził (lub ma sie urodzić) dopilnuj, żeby jak najdłużej był z matką - minimum dwa miesiące. Mleko matki jest najbardziej potrzebne miesięcznemu kociątku. Jeśli nie ma matki, ale przebywa w grupie kotów, to też warto poczekać. Niech się obycia od innych kotów nauczy.


Najbardziej rujnują tanie karmy.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Nie paź 19, 2014 15:13 Re: Ile zjada kot?

Kot jest urodzony 9 października a ja mam go odebrać 15 listopada ;).

Asiaaa

 
Posty: 5
Od: Nie paź 19, 2014 10:16

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: DonaldBob, misiulka i 300 gości