Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 27, 2005 16:02

A ja namawiam Was do adopcji 2 kotow
Predzej czy pozniej zaczniecie sie pewnie nad tym zastanawiac, wiec dlaczego nie zrobic tego od razu


Absolutnie sie zgadzam. Niestety osobiście tak nie postąpiłam i drugi kotes pojawił się po 12 miesiącach...

I nie będę wyliczać, sporo juz tu tego :wink: .
Powiem tylko, że na początku też liczyłam aby nie dać się zwariować. Potem liczyć przestałam a teraz zdarza się, że wolę kupić kotom niż sobie :roll: Właściwie kupując kotom sprawiam sobie tym frajdę :)
Teraz chciałabym fontannę aby więcej piły 8)
Pozdrówka
www.agapeanimali.org

Jolek

 
Posty: 2144
Od: Śro gru 03, 2003 9:00
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 28, 2005 15:09

Jolek pisze:
A ja namawiam Was do adopcji 2 kotow
Predzej czy pozniej zaczniecie sie pewnie nad tym zastanawiac, wiec dlaczego nie zrobic tego od razu



Ja tez jak najbardziej namawiam na dwa.
Sama z niecierpliwością czekam na Inkę, ale tez mam obawy, jak przyjmie ją Ambrożek. Gdybyście wzieli od razu 2 to nie byłoby takiego kłopotu :)
Jeśli pracujecie tym bardziej powinniście taką opcję rozważyć, bo kotki miałyby siebie wzajemnie.Jak jest jeden, to sie serce kroi , jak bardzo stęskniony jest po kilkugodzinnej nieobecności w domu i smutnawy taki. :( Towarzystwo bardzo wskazane :)
Koszty, z tego co sie orientowałam wcale nie są wyższe aż 2 razy( no- może 1,5 :wink: ), a radości 2 razy więcej od początku :)
Pozdrawiam i czekam na wieści!

azis

 
Posty: 1359
Od: Śro cze 01, 2005 7:26
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 28, 2005 16:17

ja od jakiegoś czasu podliczam koty :wink:
tzn kilka miesiecy temu zaczęłam notować w zeszycie wszystkie kocie zakupy, tz puka sie w głowę, a ja tak z ciekawości
na trzy koty schodzi mi
żwirek cats best + 10l ok miesiąca (moze 5 tyg) za ok 30zł
sucha (RC, Hills, Iams to różnie) ok 1kg na tydzień powiedzmy że 20-30 zł ( to zależy co kupuję i gdzie, b jak jest promocja to za 14zł 800gr RC, to 1kg 16? a jak się znajdzie zprzyjażniony sklepik to z dużych worków na wagę można kupić taniej niz paczkowane, ja płacę ok 22zł za kg)
no i mokre, tego nie liczyłam, ile wychodzi na łba, ale jak mieliśmy poważny dołek to najtaniej wychodziła wątróbka, więc jadły 3- 4 razy w tygodniu, do mimo wszystko leprze to miż saszetki
ale policzę te swoje wydatki, to będzie poważnie
do tego jakiś wet
Obrazek

pivonka2

 
Posty: 895
Od: Pt lis 26, 2004 17:10
Lokalizacja: Wawa Tójkąt Bermudzki

Post » Wto cze 28, 2005 19:58

Niitaka, w duzym stopniu koszty utrzymania kota ( albo kotow ) zaleza od Was. Osobiscie nie oszczedzam na karmie ( Hills leczniczy ), kosmetykach ( mam kota dlugowlosego wiec uzywam pudru firmy Kw, za okolo 60 zlotych 250 gram, starcza na szczescie na dlugo ). Nie oszczedzam rowniez na szczepieniach, odrobaczaniu i pastach odklaczajacych ( pasta odklaczajaca firmy Diafram - 30 zlotych za 50 ml ). Poniewaz jednak kota czesze czesto, nie uzywam jej 3 razy dziennie tylko 2 ( napisali 2 albo 3 razy dziennie, do wyboru ).
Oszczedzam natomiast na zwirku - kupuje 40 litrow za okolo 30 zlotych, starcza na pare miesiecy. I tak mu czesto zmieniam ten zwirek wiec nie ma sensu kupowac czegos za 100 zlotych.
Plyny do przemywania oczu i uszu dunskiej firmy Leo sa drogie, ale starczaja mi na dlugo.
W sumie utrzymanie kota nie jest takie drogie. Jesli nawet kupi sie produkty do pielegnacji drozszej firmy i oszczednie sie ich uzywa to na dlugo starczaja. Na tych podstawowych rzeczach czyli jedzenie, odrobaczanie, szczepienia i ewentualna pielegnacja futra raczej lepiej jest nie oszczedzac, a wszystko inne zalezy juz od nas, kot nie musi miec przeciez drapaka za 700 zlotych.
Serdecznie pozdrawiam :) :)

Kulfon

 
Posty: 706
Od: Nie maja 01, 2005 8:33

Post » Wto cze 28, 2005 20:38

Kulfon pisze:(...) pasta odklaczajaca firmy Diafram (...) napisali 2 albo 3 razy dziennie, do wyboru

Poważnie?
Gimpet i Beaphar (nie wiem, czy dobrze napisałem) zalecają raz dziennie po ok. 5cm.

Wojtek

 
Posty: 27340
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Wto cze 28, 2005 20:49

Ja daje bezopet raz na tydzien :roll: i dostaje tylko jedna - ta coma najdluzsze wlosy, pozostale nie potrzebuja wcale.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84858
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto cze 28, 2005 21:29

A tu napisali ( po dunsku ale 3 razy czytalam zeby sie upewnic ) ze po 2 cm podawac 2 albo 3 razy dziennie, miedzy posilkami ten diafram mu trzeba serwowac. Wiec w sumie wychodzi na to samo. A wogole to ten kraj jest zdominowany przez produkty firmy Kw i Leo ( obie firmy oczywiscie dunskie ) i mam maly w sumie wybor. Kw jest nawet dobry, ma mnostwo szamponow, odzywek, a dzisiaj to nawet tu widzialam specjalna masc tejze firmy z wyciagiem olejku z drzewa herbacianego na ranki i stany zapalne skory. Ta firma Kw to wszystko tu produkuje ( od szamponow i odzywek po kremy lecznicze wlacznie ). Nie pokusilam sie na kremik, pokusilam sie natomiast na masc Kw do lap, bo psy sa aktywne i biegaja po sciezkach wiec im juz lapy tym specyfikiem wysmarowalam ( ponoc jakies bakterie ta masc zwalcza i zabezpiecza lapy przed obrazeniami ). Miski fontanny tutaj juz nigdzie nie widze wiec zamowilam w animalii. Tak samo ze smycza do roweru, tutaj to dla olbrzymow sprzedaja i cena prawie 200 zlotych, a w animalii podobna smycz kosztuje 54 zlote z groszami, ponoc sprawdzili i dla malych psow sie nadaje, jest wystarczajaco dluga. Na tutejszej smyczy do rowerow to chyba by Sinda wisiala w powietrzu jakbym ja przyczepila i zaczela sobie wolniutko jechac. Dobrze ze mam Polske, i wybor wiekszy dzieki temu.

Kulfon

 
Posty: 706
Od: Nie maja 01, 2005 8:33

Post » Nie paź 23, 2005 16:41

Witajcie!
Pod koniec lipca przygarnęłam kocurka.To moja pierwsza przygoda z kociakiem.Jeśli chodzi o koszt wyżywienia kota to ok.2.50 a w wchodzi w tę cenę puszka karmy dla juniora ,mleko i karma sucha.Jeśli chodzi o opiekę medyczną to szczepienia kosztowały mnie 110 zł, a kastracja,którą planuję w niedalekiej przyszłości to koszt 60 zł(sterylizacja kotki u nas to ok. 85 zł).Do tego kojec(już drugi,gdyż w pierwszy się już nie mieści to następny koszt ok.100 zł), kuweta 20 zł i żwirek miesięcznie ok.25 zł.Do tego witaminki i inne łakocie.Pazurki obcinam sama po uprzedniej konsultacji z lekarzem.Jednak żadne pieniądze nie mają znaczenia w momencie,gdy nasz pupil obdarzy nas miłością i zaufaniem.Życzę miłych chwil z kocurkami i kociczkami.
Jagoda
Jagoda

Jagoda

 
Posty: 8
Od: Pon kwi 14, 2003 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 26, 2006 12:59 NOWOZAKOCENI :)

Witaj!
Od dwóch tygodni jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch kociąt i możemy podzielić się z Tobą naszym doświadczeniem.
Zanim pojechaliśmy po Rudzie (z Gdańska do Makowa Podhalańskiego, bo ruda kotka :wink: ) kupiliśmy szeleczki (ok.15 złotych- ale warto, bo przydaja się m.in. u weta), transporter (65 zeta dla małego kota), miseczki (powinny być osobne na jedzonko i wodę, zeby kotek chcąc się napić nie sięgał za często po jedzonko) za około 6 złotych, oczywiscie kuwetka (14 złotych w promocji :) oraz piasek za około 10 zeta. Z piaskiem jest różnie, nie kazdy ma zaszczyt zostac nasiąknięty moczem, za to obdrapany owszem :lol: ) Z takich gadżetów na "stałe" to chyba wszystko...
Jeśli chodzi o jedzenie, to polecam zajrzeć do sklepu zoologicznego i poprosić próbki karm (powinny być w kazdym sklepie ale nie wszędzie chcą dać :? ) W ten sposób przekonasz się, jaka karma pasuje Twojemu kociakowi najbardziej. Na stronie Whiskasa możesz zamówić "Paczuszkę dla maluszka", którą przyślą Ci za darmo, ale nie polecam tej karmy. Lepiej kupować Royale lub Eukanuby; wychodzi drożej ale kotek żyje dłużej i jest znacznie zdrowszy (eko na weta). Daję też mleczko bezlaktozowe, które kosztuje 2 złote i starcza na dwa dni, ale dorosłym kotom juz się tego nie podaje. Cukierki dla kociaka na umilenie życia około 5-10 złotych, ale bardzo wydajne. My nie podajemu wogóle puszek ze względu na małą zawartość mięska. Najlepsza jest spażona pierś drobiowa lub ugotowana rybka (oczywiście bez żadnych przypraw!!). Rano podaję moim kotkom jogurt z żywymi kulturami bakterii, który osłania ich przewód pokarmowy na cały dzień- koszt złotówki na dwa dni (na dwa kotki). Czasem, ale nie za często zjadają surowe żółtko jajeczka, a więc koszt nie jest wielki. Koty po sterylce lub kastracji są znacznie łatwiejsze do wyżywienia.
Piasku nie polecam. Lepszy jest żwirek silikonowy (ok. 20 zeta) lub drewniane pałeczki, które można spuścić do klopa :) (koszt około 30 zeta). Są droższe ale starczają na dłużej i się nie "noszą".
Szczepienie około 50 złotych, trzeba powtórzyć drugi raz po miesiącu. Wcześniej odrobaczanie raz za 10 złotych. Załozenie książeczki bezpłatne.
Za posłanko nie płaciliśmy bo koty upatrzyły sobie moją poduszkę (czemu nie męża?? :roll:

Koszty zniszczeń zalezne od temperamentu kota :twisted: żartuję :)

MRUCZENIE KOTA- BEZCENNE. ZA RESZTE ZAPłACISZ KARTA MASTERCARD
:wink:
Ala ma kota bo sierotka Marysia<br>
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Aleetzya

 
Posty: 22
Od: Pt sty 27, 2006 11:53

Post » Pt maja 26, 2006 13:11

Wyliczeń już się pojawiło całkiem sporo, więc ja dodam tylko, że warto sopędzić też troszkę czasu na przeglądaniu sklepów internetowych.Większość z nich ma zniżki dla stałych klientów, mają dużo promocji. Żeby zaoszczędzić na kosztach przesyłki warto robić na raz większe zakupy. Do tego oczywiście polecam kocie ABC. Nie polecam natomiast zbytniego oszczędzania na wetach. Oczywiście niekoniecznie tańszy znaczy gorszy, ale znaleźć dobrego weta na początek jest trudno. Polecam więc "wetów polecanych" ;)
Kot składa się z materii, antymaterii i fanaberii.
Moje koty
Obrazek

sheanan

 
Posty: 572
Od: Pon paź 27, 2003 14:39
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro maja 31, 2006 10:49

Jak już wszyscy w tym wątku są tak świetnie zorientowani co i za ile to może dołączę się z pytaniem.
Otóż muszę pilnie kupić transporterek dla kotka i nie chciałabym przy tym zbankrutować. Może ktoś z Was wie gdzie mogę takowy zanabyć (miasto stołeczne) ;) Czy w sklepikach internetowych naprawdę jest najtaniej czy może gdzieś "w realu" da się wyszukać coś po równie atrakcyjnej cenie ?
Dzięki za wszystkie wskazówki

Brandia

 
Posty: 32
Od: Wto lut 14, 2006 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro maja 31, 2006 10:57

Z mojego doswiadczenia w necie najtaniej. Ale nie mam pojecia gdzie w Polsce... poszukaj w kocim ABC -- tam maja sporo info. Moze jest o transporterkach... ostatnio sporo tematow takich bylo

Chilli

 
Posty: 3020
Od: Wto mar 08, 2005 15:00
Lokalizacja: Deutschland:)

Post » Śro maja 31, 2006 13:48

Nie orientuję sie w warszawksich cenach, ale chyba nie należą do najninższych :wink: Mysle, że powinnas kupić w necie, bo tam jest naprawdę najtaniej. Jak sie wybrałam się do lublińskiego zoologa to mnie troche zatkało, bo mają przynajmniej 5, a nawet 10 lub 12zł nadwyżki porównując do sklepów netowych 8O Moze większa frajde sprawia krązenie miedzy pólkami i wybór najlepszych produktów, jednakże dla portfela nie jest to najmilsza wycieczka. Ja tak kombinowałam, szukałam w zwykłych zoologach taniej niż w necie i znlazłam jedynie drożej. Z dośc tanich a dobrych transporterów polecam "Guliwery", ja mam 3 za którą dałam 75zł i sprawdza się b. dobrze, mogłaby byc wieksza jedynie. Jedynka z Guliwerów kosztuje ok. 40zł (nazywa sie Capri, a nie Guliwer ale to chyba jest ta sama firma)

DamaKier

 
Posty: 898
Od: Pon gru 26, 2005 23:02
Lokalizacja: ze schroniska

Post » Sob sie 26, 2006 17:19

Witajcie,

w oczekiwaniu na cudna liliowa Brytyjke drobiazgowo studiuje kocie forum i jestem zachwycona! Znalazlam tu odpowiedzi na wszystkie pytania klebiace sie w mojej glowie (i na te niezadane rowniez :wink: )

Naprawde jestescie wspaniala grupa wsparcia. :D
Watek z wyliczeniami kosztow upewnil mnie, ze nie bedzie problemow z dopieciem miesiecznego budzetu, mimo ze kicia bedzie dostawac to, co najlepsze. :)

Wracam zatem do czytania nowozakoconych watkow i planowania zakupow 8)

Pozdrawiam serdecznie

pe-na

 
Posty: 8
Od: Wto sie 08, 2006 11:50

Post » Wto lip 03, 2007 15:17

ja dzięki wam też się zdecydowałem na wzięcie 2 kotów :)

szyszunia

 
Posty: 169
Od: Pt cze 29, 2007 12:57
Lokalizacja: dolnyśląsk (świeradów)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bells, elmas, ewar, Majestic-12 [Bot], Zeeni, zjawka i 107 gości