Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 03, 2007 15:28

Witaj na forum :)

Ja mojego G5 zmuszam do pisania po polsku, jakby co to pisz PW, mój TŻ na pewno coś poradzi w tej kwestii.

A co do planowanego zakocenia, to taka postawa jak Twoja jest rewelacyjna! Czytaj KOCIE ABC, tam są odpowiedzi na wiele pytań.

Ja dzięki forum mam trzy koty i sporą wiedzę o żywieniu, pielęgnacji i niestety tej ciemnej strony kociego świata - bezdomności. Dlatego bardzo się cieszę, źe chcesz uratować jakąś biedę :)

Pozdrawiam :)
Obrazek

Ayane

 
Posty: 1381
Od: Pon lis 27, 2006 20:14
Lokalizacja: Chorzów

Post » Wto lip 03, 2007 17:42

Ayane pisze:Witaj na forum :)

Ja mojego G5 zmuszam do pisania po polsku, jakby co to pisz PW, mój TŻ na pewno coś poradzi w tej kwestii.Pozdrawiam :)


To wątek sprzed 2 lat :wink:
Ale w sumie dobrze, że wypłynął, bo sama się między innymi na nim kształciłam.

anabell

 
Posty: 352
Od: Nie lut 18, 2007 20:49
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro lut 27, 2008 21:42

odswiezam watek, bo jestem pod wrazeniem swoich dokladnych wyliczen ile kosztuja moje koty ;) po raz pierwszy dzieki regularnym zakupom w animalii moglam to zestawic

i w sumie wyszlo, ze robimy zakupy co 28 dni i kosztuja nas 168 pln
w przeliczeniu na m-c utrzymanie 3 kotow kosztuje 180 pln,
czyli dziennie 2 pln na kota :lol:

wyliczenia sie za ostatnie pol roku
w podstawowej cenie 168/28 dni zawiera sie: karma lecznicza 5 kg Obesity, 3,5 kg Renala oraz 3 worki 5 l zwirku

ale ze zakupy w roznych m-cach sie wahaja (dajac srednia 180 pln/30dni/3 koty ), to do tego dochodza puszeczki Animondy, pasta odklaczajaca, kocie zabawki itp.


2 pln na kota na dzien brzmi niezle :lol: , a przeciez niczego im nie zalujemy :wink:
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Pon lip 13, 2009 12:43

hej hej, mi też wątek okazał się pomocny
póki co kotka jest od wczoraj
narazie mam chwilowy zastój gotówki więc kuwetę zrobiłam z ..... nieużywanej brytwanki do ciasta :lol: miesci sie do niej pół opakowania żwirku Hiltona. Żarełko dostałam od koleżanki bo jej zostało troszke. aczkolwiek wet dała próbkę RC Weaning i kazała to dawac (19pln/400g lub 77pln/2kg )
Kuwetkę kupię napewno z ramką, nie wiem czy totalnie krytą, ale napewno z ramką bo już widzę że kopaczkę mam pierwsza klasa.
Wczoraj wybuliłam 40pln na założenie książeczki, wizytę, środek na robaczki (Flubenol) , recepta na 3xAtecortin (ok 5pln/szt)
miseczki ceramiczne ostały mi się po innych zwierzakach (okazuje sie że chomikowanie rzeczy nie jest takie złe :wink: )

a spanie?
upodobała sobie mój antyczny kocyk i miskę z kuchni ;-)

neva123

 
Posty: 27
Od: Nie lip 12, 2009 2:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 02, 2009 11:19 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

koszt utrzymania kota faktycznie powinien być nie drogi :oops: pod warunkiem że nie dostanie się bzika na punkcie kota wydajesz dużo więcej niż 2 pln a okazuje się że koty z podwórka bardziej doceniają smak owych wiktuałów niż hrabia w domu :twisted:

leda

 
Posty: 101
Od: Pon lip 20, 2009 8:11
Lokalizacja: Świętochłowice

Post » Czw sie 19, 2010 11:43 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Witam.
Odświeżam wątek, bo zastanawiamy się z mężem nad adopcją dwóch z pięcu naszych tymczasowych kotków. I zastanawiam się czy ktoś ma jakieś bardziej aktualne wyliczenia? NIestety wątek jest dość wiekowy.
Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.

Yelonka

 
Posty: 2
Od: Pon sty 26, 2009 14:53

Post » Pon cze 13, 2011 19:17 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Podzielę się z Wami moimi wyliczeniami :-) Przez kilka miesięcy zapisywałam dokładnie co i w jakich ilościach zużywają/zjadają moje 2 koty <3,5 letni (5,3kg) i 9 miesięczny (3,2kg)>.
Tak wygląda to z bliska:
Jedzą suchą karmę Applaws na zmianę z Taste of the Wild. Zjadają jej ok. 80-90g/dzień. Karma dostępna non stop w miseczce. Mokra karma, którą podaję kotom to: Feline Porta 21, kartoniki Bozita. Mięso - wołowina, pierś z kurczaka/indyka i serduszka kurze lub indycze. Mięso i mokrą karmę podaję wymiennie. Dziennie oprócz zjadanej przez nie suchej karmy dostają kartonik 370g Bozity na spółę lub pół (200g) dużej puszki Feline Porta 21 na spółę.
Jeśli podaję im mięso - je je tylko starszy, Młody skusi się jedynie na gotowanego kurczaka.
Żwirek - używają Benek Compact Zapachowy wymiennie z drobnym żwirem Hilton o zapachu trawy. Zużywają w ciągu miesiąca ok. 25l. Hilton kosztuje mnie ok. 12,50 zł/5l, Benek Compact Zapachowy kosztuje mnie 22zł/10l. Łącznie daje to kwotę ok. 55-62 zł.

Jedzonko:
Worek 6,8kg karmy TOTW kosztuje ok. 110 zł (16zł/kg), worek 2kg karmy Applaws kosztuje ok. 60 zł (30 zł/kg), czasami kupuję w dwupaku 2x2kg i wtedy wychodzi 20zł/kg. Karmię na zmianę jedną i drugą. Koty zjadają jej od 2,2kg to 2,8kg miesięcznie. (Wychodzi to od 50zł do 65 zł). Puszki Feline Porta 21 kupuję z zgrzewkach 12x400g - kosztują ok. 100-120 zł w zależności od tego, czy natrafię na promocję. (Koszt 1 puszki to 8,50-10 zł). Kartoniki Bozita również kupuję w większych ilościach - wtedy koszt jednego kartonika wynosi ok. 4,20zł. Łatwo obliczyć, że dzienny koszt puszek to od 4,20zł do 5 zł).
Mięso - kupuję wołowinę w cenie 20-25zł/kg, pierś kurczaka/indyka: 17-19zł/kg, serduszka: 6-7zł/kg.
Koszt karmienia mięsem trochę niższy, jednak uważam, że nadal porównywalny do karmienia wymienionymi przeze mnie karmami mokrym.

Do wyżej wymienionych kosztów dochodzą koszty:
Nutralizator do kuwety Benek o zapachu lasu (4-5 paczek 250g na miesiąc) - daje to kwotę ok. 13-15 zł.
Tabletki drożdżowe EBI-Vet Hefe-Plus 80g/10-15 zł
Tabletki Gammolen 60kps/27 zł (poprawa kondycji skóry, pazurków).
Żel stomatologiczny Orozyme - starszy ma problem z narastającym kamieniem na ząbkach - 35zł/70g.
Tauryna w proszku - 200g/100 zł
Płyny do pielęgnacji oczu (OPTEX - 19 zł/100ml), uszu (15zł/70ml)
Twarożki, jogurty naturalne, biały ser - tego nie liczę, bo w skali miesiąca to naprawdę groszowe wydatki.

Drażetki drożdżowe, tabletki Gammolen, żel na kamień nazębny oraz tauryna starczają oczywiście na dłużej niż miesiąc, więc nie wliczam ich w miesięczne koszty utrzymania.

Z tych obliczeń wynika, że utrzymanie 2 kociaków kosztuje mnie 240-300zł na miesiąc + koszty suplementów, tauryny, żelu do zębów, płynów do oczu, uszu. Kociaki raz do roku mają robione profilaktyczne badania krwi i moczu, są szczepione i 2 x w roku są odrobaczane.

Dla porównania - moja mama ma również 2 futerka, jednak wychodzące - jeden kotek załatwia się na zewnątrz, kotka w kuwecie (zużywa żwirku za 20 zł miesięcznie), jedzą raczej suchą karmę. Nie tykają w ogóle puszek, saszetek, nie bardzo lubią mięso, ryby. Czasami skuszą się na wątróbkę lub mielone mięso indycze - średnio 3x w tyg. Średnio karma sucha jak i mięso kosztuje: 80 zł w skali miesiąca. Polują na myszy, nornice, więc nie ma potrzeby podawania dodatkowo tauryny, mają zdrową sierść, żęby i mocne pazury bez jakichkolwiek dodatków, witamin. Jedyny dodatkowy koszt to pasta odkłaczająca. Oczywiście również są regularnie badanie, szczepione, odrobaczane.

Jak widać na wielu przykładach trudno określić dokładny czy nawet mniej dokłady koszt utrzymania kota. Wszystko zależy od preferencji naszych kociastych, od ich stanu zdrowia i od stanu naszego portfela - na ile możemy sobie i kotom pozwolić.
Ja np. zrezygnowałam z drogiego żwirku sylikonowego i Golden Grey'a. Zrezygnowałam z puszek Applaws, wołowiny za 40 zł/kg, a ciągle wydaje mi się, że i tak wychodzi sporo :-(

mhsa

 
Posty: 52
Od: Czw lip 10, 2008 1:27
Lokalizacja: Łódź / Toruń

Post » Pt paź 05, 2012 10:13 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Minęło 7 lat od mego poprzedniego wpisu w tym wątku.
Nadal mam te same dwa koty, ale zmieniła im się dieta.
Przez ostatnie 22 miesiące, uśredniając, wszystkie wydatki na jednego kota wynosiły mnie ok. 125 zł miesięcznie. Daje to kwotę 3000 zł rocznie na dwa koty.

Ta kwota obejmuje: żywność, higienę i opiekę medyczną (opieka medyczna to wyłącznie profilaktyka, na szczęście w omawianym okresie nie było interwencyjnych wizyt u weterynarza).
Zwracam uwagę, że moje koty to niejadki: obie razem zjadają średnio ok. 40 g chrupek dziennie (średnio 20 g na 1 kota) i śladowe ilości pasztetu.

Wojtek

 
Posty: 27348
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Wto sie 27, 2013 16:52 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Odświeżam,mam nadzieję,że nikt nie będzie miał mi tego za złe.Ostatnio zaczęłam się zastanawiać ile wynosi utrzymanie kici (pozostałych zwierząt nie,bo chyba zawału bym dostała z wrażenia).No i tak sobie liczę.
-karma-różna staram się w miarę dobrą i w miarę nie drogą-ostatnio jest to brit premium sterile cat.1,5 kg wystarcza przy jednym kocie na miesiąc i kosztuje 21 zł.
-żwirek cat's best-jedno opakowanie,takie przeciętne,standardowe (nie pamiętam teraz dokładnej gramatury i nie mam możliwości sprawdzić,chyba jest tylko jeden rozmiar tego żwirku) coś koło 40 zł,zależnie gdzie kupujemy.Przy jednym kocie starcza na 2 miesiące.
-jakieś duperele-miłe,ale niekonieczne-typu puszeczki,saszetki,smakołyki,zabawki,mięsko kupuję od czasu do czasu by sprawić kotu (i pośrednio też sobie :lol:) przyjemność.Kosztują ok.10 zł na miesiąc.
Weta nie podliczam,bo kicia na razie zdrowa jak rydz (odpukać).
Podsumowując-na kota wydaję miesięcznie ok.70 zł.
Czy to dużo,czy mało to już każdy sobie sam odpowie na to pytanie.Oszczędzam na pewno na pielęgnacji-krótkowłosy dachowiec nie potrzebuje kąpieli,kosztownych akcesoriów czy kosmetyków, a i czesania wymaga tylko od czasu do czasu i wystarczy do tego celu zwykła,włosiana szczotka za parę złotych.Z własnego doświadczenia wiem natomiast,że nie warto oszczędzać na żwirku i karmie.

miłośniczka kociąt

 
Posty: 15
Od: Nie cze 03, 2012 9:13

Post » Wto lis 05, 2013 12:06 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Ja jestem dosc na swiezo z tematem...
moje blizniaki sa u nas od ok 1,5 mca siakos...i tak...

Przed zgarnieciem ich zakupilismy do domu:
1. Kuweta ok 110-130zl - nie ukrywam, ze zalezalo nam, zeby pasowala nam do mieszkania :P
przez pierwsze dni byla sama szuflada...pozniej gora bez drzwiczek..a jak juz sie oswoily to full montaz..i sa zadowolone ;)
Obrazek
Obrazek

2. Żwirek Cat's Best Eco Plus od 15-40zl za worek w zaleznosci gdzie kupujesz - styka na ok 1 mc
zalezalo nam na zwirku, ktory sie zbryla..po za tym kociaki nie chca wchodzic do zwirku silikonowego dlatego kupujemy ten i sa zadowolone ;)

3. Drapak ceny od 40zl-......
Teraz juz wiem, ze drapak ktory mamy jest mega super..ale blizniaki maja po ok 3mce i juz by sie przydal wiekszy..wiec juz teraz wiem, ze jak sie kupuje to na wyrost :D
Obrazek

4. Transporter ok 80zl mial byc dla jednego kotka..a sa 2 :D
na razie sie mieszcza ale mysle, ze jak skoncza 1 rok to bedzie trzeba zakupic wiekszy ;)
Obrazek

5. Miseczki my mamy takie za 5zl zwykle plastikowe na razie..
moze pod choinke dostana jakies wypasne ;)

6. Obcinaczka do pazurkow ok 10zl
nie gryza..nie bija..nie szarpia sie jak im obcinam pazurki..ale pewnie dlatego, ze od poczatku przyzwyczajalismy je do dotykania lapek..uszkow..brzuszka itp

7. Zabawki od 2zl...
ja zakupilam pakiet pilek grzechoczacych (5zl), 2 wedki z kocimietka(20zl)

8. Trawa dla malych kociakow 10zl

6. Karma sucha 2 pierwsze opakowania - Pro Plan Junior, Purina 1,5kg ok 40zl
Pozniej zamowilam male probki innych karm po 400g, zeby zobaczyc ktora sie zajadaja a ktora jedza bo musza, np.

Sanabelle Kitten - ok 47% mięsa
GranataPet Kitten [bez zbóż, wysoka zawartość pełnowartościowego mięsa z kurczaka i tauryny, zawiera cenny olej z łososia] - ok 43% mięsa
Iams Kitten & Junior - ok 26% mięsa
Purina ONE Junior - ok 15% mięsa
Animonda vom Feinsten Deluxe Kitten

7. Karma mokra od 1,40 - 4,30zl za 100g
Smilla Kitten, Iams, Grau Kitty, Animonda, Animonda Rafiné Soupé Kitten, Animonda Carny Kitten, Miamor Ragout Royale Kitten

Na poczatku kupowalam saszetki w zoologicznym i placilam 3-5zl za 100g
Teraz wyszukalam na necie i sa duzo lepsze ceny no i jakosciowo sa lepsze patrzac na sklad i opinie ;)

8. Przysmaki od 3-9zl
Whiskas Anti-Hairball, Mleko dla kotów itp

Jak juz wszystko bylo na swoim miejscu..maluchy trafily do nas to zaraz na drugi dzien

9. Weterynarz
1. Odrobaczenie 0,5 tabletka na 2 kotki - 10zl - po pol roku kolejna
2. Szczepienie nr1 - 40zl za 1 kotka = 80zl
3. Szczepienie nr2 po miesiacu - 40zl za kotka = 80zl

Schroniska przewaznie pokrywaja koszty odrobaczania i szczepien oraz sterylizacji/kastracji.

Mam nadzieje, ze chociaz troszke bedzie to pomocne i nikt sie nie wystraszy..bo..moze ceny na poczatku wydaja sie na spore..ale przy rozlozeniu kosztow w czasie..to na prawde nie duze pieniazki za dwa galopujace szczescia po mieszkaniu :)

Wiem, ze przed nami jeszcze blokowanie okien..bo balkonu nie mamy.

zapcia2

 
Posty: 12
Od: Pon lis 04, 2013 11:12
Lokalizacja: Płn

Post » Wto kwi 29, 2014 19:01 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Witam wszystkich,

pozwolę sobie odświeżyć temat, jako, że wraz z dziewczyną podjeliśmy decyzję i teraz nasza kolej na adopcję pierwszego Kociaka :)

Chciałbym Was zapytać o podstawowe 'zakupy' na start. Mam dość małe mieszkanko (50m2) oraz małego psa, który lubi koty. Stoję przed wyborem kuwety (w grę wchodzi tylko zamknięta, polecacie coś?), drapaka (również proszę o jakieś przykłady, najchętniej konkretne propozycje, bo po prostu się na tym nie znamy) a także innych rzeczy, jak np. żwirek.

Proszę Was o pomoc w wyborze, najchętniej uniknąłbym ogromnych kosztów np. drapaka za 300 pln tylko raczej coś tańszego, ale nie kiczowatego ;)

Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieje, że wkrótce również w moim domu uda się usłyszeć 'miau' :)

MatM

 
Posty: 4
Od: Wto kwi 29, 2014 18:12

Post » Wto kwi 29, 2014 19:29 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

MatM pisze:Witam wszystkich,

pozwolę sobie odświeżyć temat, jako, że wraz z dziewczyną podjeliśmy decyzję i teraz nasza kolej na adopcję pierwszego Kociaka :)

Chciałbym Was zapytać o podstawowe 'zakupy' na start. Mam dość małe mieszkanko (50m2) oraz małego psa, który lubi koty. Stoję przed wyborem kuwety (w grę wchodzi tylko zamknięta, polecacie coś?), drapaka (również proszę o jakieś przykłady, najchętniej konkretne propozycje, bo po prostu się na tym nie znamy) a także innych rzeczy, jak np. żwirek.

Proszę Was o pomoc w wyborze, najchętniej uniknąłbym ogromnych kosztów np. drapaka za 300 pln tylko raczej coś tańszego, ale nie kiczowatego ;)

Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieje, że wkrótce również w moim domu uda się usłyszeć 'miau' :)


Witaj :)

Mieszkam w podobnym mieszkanku co do metrażu (dokładnie 49,5) i mając 2 już dorosłe koty mogę śmiało stwierdzić, że mają na prawdę sporo miejsca, nawet do biegania i szaleństw :wink:
Co do kuwetki zamkniętej - nie doradzę, my mamy 2 otwarte.
Natomiast jeśli chodzi o żwirek to jak już pewnie wiesz, wybór jest ogromny... silikonowe, drewniane, zbrylające, drobne, grubsze itd itd. Zależy co kotek zaakceptuje i z czego zechce korzystać.
Jak przygarnęłam swojego pierwszego kota to na start kupiłam standardowy zbrylający Benek
http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota/benek/natural/335007
Sprawdzał się przez lata, ładnie się zbryla ( chociaż nie idealnie), jednak troszkę za bardzo pylił.
Teraz stosuję drobniutki Tigerino Nuggies, też zbrylający i jestem bardzo zadowolona. Z "siusiu" robią się zbite kuleczki, które łatwo posprzątać. Żwirek przyjemnie pachnie i pochłania nieładne zapachy.
Kocurki mało roznoszą go na łapkach, ale u mnie to był problem przez właśnie otwarte kuwetki.
To ten: http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota/zwirek_tigerino/tigerino_zbrylajacy/59227

Jeśli chodzi o drapaki to wybór jest ogromny i zawsze istnieje ryzyko, że kotek nie będą chciał się na nim bawić i ostrzyć pazurków, tak więc na początek warto kupić coś tańszego.
Ja polecałam już kilkakrotnie na start swój pierwszy drapak, który był rewelacyjnym zakupem:
http://allegro.pl/drapak-domek-dla-kota-102cm-producent-ani-life-i4166253649.html
Mój ma już prawie 4 lata i wygląda na prawdę świetnie a był używany ( i jest nadal) przez cały czas, najpierw przez starszego a teraz przez oba kotki.
Stabilny, materiał nigdzie się nie rozdarł pomimo na prawdę intensywnego użytkowania :wink:

Życzę szybkiego usłyszenia "miau" w Waszym domu :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek
Zapraszam na ubrankowo-butkowy bazarek <3 http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=164058
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Rilla07

Avatar użytkownika
 
Posty: 4223
Od: Wto lip 30, 2013 17:49
Lokalizacja: małopolska

Post » Wto kwi 29, 2014 21:07 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Piekielnie dziękuję Ci za odpowiedź, właśnie drapaka w tym stylu szukałem! :) Czy coś jeszcze jest potrzebne z rzeczy koniecznych w mieszkanku oprocz misek, karmy (ale to podejrzewam dowiem sie dopiero przy adopcji kotka), zwirku i kuwetki? :)

Przy okazji - jakeis namiary gdzie mozan w Warszawie adoptowac koty w wieku do 1 roku? :)

MatM

 
Posty: 4
Od: Wto kwi 29, 2014 18:12

Post » Wto kwi 29, 2014 21:50 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

Np. tu http://www.jokot.pl/kocieta-%28do-1-roku%29,78.html :)
Na pojedynczego ktoa zawsze sugeruję kota dorosłego, ok 2-3 lat lub starszego - przyzwyczai się do domu a znany jest już charakter no i okres destrukcji już za nim :wink:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto kwi 29, 2014 22:12 Re: Co i za ile zapewnic kotu - prosba o porade

MatM pisze:Piekielnie dziękuję Ci za odpowiedź, właśnie drapaka w tym stylu szukałem! :) Czy coś jeszcze jest potrzebne z rzeczy koniecznych w mieszkanku oprocz misek, karmy (ale to podejrzewam dowiem sie dopiero przy adopcji kotka), zwirku i kuwetki? :)

Przy okazji - jakeis namiary gdzie mozan w Warszawie adoptowac koty w wieku do 1 roku? :)


Cieszę się, że udało mi się coś doradzić :wink:

Ważne jest również zapewnienie kociakowi bezpieczeństwa w mieszkaniu, czyli zabezpieczenie okien siatkami lub moskitierami i balkonu oraz pozbycie się roślin, które mogą być trujące dla kotów.
Taki koteczek w wieku do 1 roku będzie zapewne pełny energii, wszędzie będzie próbował zaglądnąć, wskakiwać lub wyglądnąć - dlatego zabezpieczenie okien to bardzo ważna sprawa :!: Nawet dorosły kot potrafi wypaść.
Co do rzeczy do kupienia to wymieniłeś chyba wszystkie potrzebne na dobry początek, reszta na pewno wyjdzie "w praniu" :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek
Zapraszam na ubrankowo-butkowy bazarek <3 http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=164058
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Rilla07

Avatar użytkownika
 
Posty: 4223
Od: Wto lip 30, 2013 17:49
Lokalizacja: małopolska

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka, polalala, Szeska i 286 gości