Potrzebna rada i pom. jak wlaczyc ze SPOLDZIELNIA!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 22, 2005 6:55

zgodnie z art. 1 ust. z dn. 21.08.97 r. o ochronie zwierząt zwierze jako istota zyjąca zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą a człowiek jest mu winien poszanowanie,opiekę i ochronę. Standardy zachowań wobec zwierząt wolno zyjących wyznacza art 21 ustawy zgodnie z którym zwierzęta te stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnegobytu. Koty wolno zyjące stanowią stały element ekosystemu miejskiego.
Ustawa daję możliwość wszczęcia postępowania wobec osób podejrzanych o utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkjach bytowania oraz znęcanie się poprzez świadome zamykanie zwierząt w pomieszczeniach bez możliwości wydostania się,skazując je na śmiercm z powodu głodu i pragnienia.
Wszystkie działania podjęte przez zarządców nieruchomości jak też osoby opiekującesie dziko zyjącymi kotami winny spełniać standardy wyznaczone zasadami współzycia społeczengo.
Odpowiednie służby miejskie będą kontrolowały przestrzeganie prawa w
tej materii.
No własnie to mniej wiecej to co było dawno w kocich sprawach


To jest cytat z jednego z wątków z ABC na temat kratowania okienek. Jeśli chodzi o pisma i telefony w tej sprawie do spółdzielni, to możesz na mnie liczyć, chociaż sądzę, że największy wpływ mają na to mieszkańcy, być może po prosu mają za słabą siłę przebicia.
Masz jakiegoś zaprzyjaźnionego prawnika? Można byłoby zorganizować spotkanie mieszkańców z tym prawnikiem, żeby uświadomił im, jakie mają prawa i jak mogą walczyć ze spółdzielnią. Może jakieś ulotki na ten temat?
O, właśnie mi wpadło do głowy, że takie ulotki na temat praw zwierząt na osiedlach i niekratowania okien przydałyby się w całej Polsce. Nie wiecie, czy ktoś coś takiego przygotował i rozprowadzał?
Moja pierwsza kocia miłość
za TM
Obrazek Obrazek
Nie tworzysz świata, jest on zastany. Można tylko ruszyć tyłek i coś zmieniać. (Anda)

kota7

Avatar użytkownika
 
Posty: 12351
Od: Czw sty 27, 2005 20:19

Post » Śro cze 22, 2005 7:03

kota7 pisze:O, właśnie mi wpadło do głowy, że takie ulotki na temat praw zwierząt na osiedlach i niekratowania okien przydałyby się w całej Polsce. Nie wiecie, czy ktoś coś takiego przygotował i rozprowadzał?


tak, na naszej stronie sa http://www.miau.pl/ulotki/ulotki.php

zywo interesuje sie tematem, bo moja mama tez walczy, ale jest w trudniejszej sytuacji o tyle, ze ma zarowno administracje, jak i sasiadow nienawidzacych kotow przeciwko sobie :(
Ostatnio edytowano Śro cze 22, 2005 10:16 przez jojo, łącznie edytowano 1 raz
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Obrazek

jojo

 
Posty: 11799
Od: Pon kwi 26, 2004 19:52
Lokalizacja: Katowice

Post » Śro cze 22, 2005 9:55

No własnie- u nas tez sąsiedzi przeciwko :(
Ja mieszkam tam od niedawna, ale sąsiadka kociara mówiła mi,że koty mieszkały w piwnicach od lat. Aż wprowadziła się jakas paskudna baba i zaczęła skargi pisac i sie domagac,żeby kratowac okna , bo jej smierdzi nawet w mieszkaniu ( parter) No i się zaczęło.... :(
W administracji zresztą jest druga przeciwniczka kotów, wiec jak te dwie sie skumały, to już nie ma szans. Wiec pozostaje nam odginanie kratek :twisted:

azis

 
Posty: 1359
Od: Śro cze 01, 2005 7:26
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 372 gości