Jak to jest z odkłaczaniem kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sie 30, 2013 10:30 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

U nas nie było widać zakłaczenia kota.Tego to chyba w sumie jakoś specjalnie nie widać, ale jak kotka puściła pawia to kłaki zbite wielkości małego palca u ręki. Czyli coś jak na górnym zdjęciu.
Dostała paste i jest ok.
Ja wolę zainwestować pieniądze w pastę właśnie, niż w karmę która i tak nie pomogła :?

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw lip 17, 2014 18:12 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

A ja od kilku godzin przerabiam sobie kocie ABC i szukam rady - jak przemycacie pasty odkłaczające?? Malt soft extra jest dla moich futer po prostu okropna. O ile dwóm sztukom mogę ją przemycić przez smarowanie łapek, to trzeci kot (kocica ośmioletnia, która miała pierwszy bliższy kontakt z człowiekiem w wieku lat dwóch :roll: ) już na mój widok ucieka. Dzisiaj się okazało, że nawet odkłaczacz whiskasa wypaciany z malt softem do jadalnych nie należy... Jakieś pomysły???
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

makrejsza

 
Posty: 2032
Od: Czw lis 22, 2007 20:41
Lokalizacja: Chocianów

Post » Pt lip 18, 2014 7:31 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

A ja napiszę tak. Najlepszy sposób na odkłaczenie kota to TRAWA. Jak ją lubi to zje. Dawałam paste Prążkowi, wcale się nie odkłaczal :? Kotce owszem pomogła bo ona trawy nie lubi, więc u niej wyjścia nie było.
Kupiłam trawę w Castoramie,mozna też z Kauflandzie. Zjadł puścił pawia a tam trzy kłaki zbite wielkości kciuka :evil: Od tej pory tylko trawę podaję- koszt 10zł ale mam pewność, że pomaga.

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt lip 18, 2014 9:18 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

Ja moim kotom sieję pszenicę, bardzo ją lubią i na zakłaczenie pomaga.
Poza tym dodaję do karmy w okresie zmiany futra karmę odkłaczającą haiball.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt lip 18, 2014 14:56 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

Trawa jest, niestety, ignorowana, bo posianą mają ją ciągle :roll: :roll: Jakieś inne pomysły??
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

makrejsza

 
Posty: 2032
Od: Czw lis 22, 2007 20:41
Lokalizacja: Chocianów

Post » Wto wrz 30, 2014 10:59 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

pytanie - czy jest jakaś specjalna trawa dla kota czy mam kupić taką "zwykłą"?:)
FIGARO ObrazekObrazekSAFIRA

LivoniaUK

Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Od: Czw wrz 25, 2014 11:26

Post » Wto wrz 30, 2014 12:34 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

Sa takie w pojemniczkach.
Problem w tym, ze nie kazdy kot chce to jesc.
Pozostaja wiec pasty albo karmy typu hairball.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto wrz 30, 2014 12:55 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

Wiem widziałam te w pojemniczku ale wydają się niewielkie. Z drugiej strony nasiona trawy są w markecie Budowlanym w półkilowych+ pakietach. Chciałabym żeby coś naturalnego jednak jadł. Kupiłam mu na eBay 90 gr ziaren traw dla kota , zobaczymy.
Najwyżej pasty pozostaną jak odmówi trawy :kotek:
FIGARO ObrazekObrazekSAFIRA

LivoniaUK

Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Od: Czw wrz 25, 2014 11:26

Post » Wto wrz 30, 2014 13:10 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

Jeśli kot je mokre karmy to można dodać babkę płesznik (colon C light) albo babkę jajowatą (ispagul). Można zmielić w młynku do kawy siemię lniane (trzeba podawać świeżo zmielone) - i też powinno kłaki wymieść. O ile siemię lniane może mieć wyczuwalny zapach, tak wcześniej wspomniane babki nie. W tych wszystkich karmach typu hairball jest po prostu dodatkowy błonnik. Ja podaję colon C light regularnie do porannej porcji jedzenia, 2 większe szczypty :) Najlepiej dobrać sobie dawkę indywidualnie na kota :)
Moje akurat nie przepadały za trawą z pszenicy, bardziej wolą z jęczmienia - jest trochę twardsza.
Pasty odkłączające są dobre jeśli kot ma mocne zatwardzenie i chcemy szybko zadziałać, do regularnego stosowania nie polecam, mają w sobie oleje roślinne, których koty nie trawią, ale w tych olejach rozpuszczają się ważne witaminy.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Wto wrz 30, 2014 13:59 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

satirra - a ten colon c nie spowoduje u Figara rozwolnienia? on nie ma problemu z "dwójką" wcale a wcale:) zreszta tutaj gdzie mieszkamy (Walia) tego pewnie nie dostane poza polską apteką w sieci. Oby trawa podeszła królewiczowi:) :piwa:
FIGARO ObrazekObrazekSAFIRA

LivoniaUK

Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Od: Czw wrz 25, 2014 11:26

Post » Wto wrz 30, 2014 14:46 Re: Jak to jest z odkłaczaniem kota?

Zależy ile tego podasz, jeśli ma sporo sierści w jelitach to colon je wypchnie. Ale najlepiej kupić właśnie w wersji light, bo zwykły colon C ma probiotyki. Jeśli kot załatwia się regularnie, ma apetyt to na pewno nie ma problemów z kłakami.

Moje koty nie wymiotują, nawet po trawie. Kocurowi zdarzyło się na początku lata ze 3 pawiki puścić, ale kłaków tam było jak na lekarstwo. Za to tyłem wychodzi sporo zbitych kłaków i zdarzają się lekkie zatwardzenia.
Jeśli koty nie mają problemów z "dwójką" to tym bardziej nie podawałabym pasty, która działa mocno rozrzedzająco. Ja tak w zeszłym roku kocura załatwiłam...

Trawę można z dworu też pobrać, taka zazwyczaj cieszy się większym uznaniem niż nawet najlepsza wysiana w domu. Ale najlepiej kopać gdzieś poza miastem :)
Perz jest najchętniej jedzoną trawą przez koty :)

Moje jeszcze lubią owies, tak mi się przypomniało. Teraz im wysadziłam mieszankę owsa z jęczmieniem, ale nie ma jak wyrosnąć, bo mam małą "kosiarkę" w domu( ona zadowolona, kocur nie wie co traci ;) )

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 484 gości