Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 29, 2018 18:19 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Surowe kości nie są szkodliwe.

Tylko gotowane! Absolutny zakaz karmienia gotowanymi kośćmi.
ser_Kociątko
 

Post » Czw lis 29, 2018 18:38 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

To może spróbuję z surowym skrzydełkiem (surowym oczywiście), ale nie spuszczę kociaka z oczu jak będzie pałaszował.

A co z czarnymi dziąsełkami u kotka?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw lis 29, 2018 18:41 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Bestol pisze:To może spróbuję z surowym skrzydełkiem, ale nie spuszczę kociaka z oczu jak będzie pałaszował.

A co z czarnymi dziąsełkami u kotka?


Taka jego uroda :) . Niektóre koty mają czarne dziąsła, niektóre różowe a niektóre łaciate. :P
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7978
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw lis 29, 2018 18:43 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Mój jest chyba z tych łaciatych, bo nad kiełkami ma różowe. Ale nad przednimi, tymi malutkimi ząbkami ma czarne dziąsełka. Na dole też, ale tam pół czarne pół różowe. Zaczerwienionego nie widzę w jego pyszczku ani kawałka dziąsła. Różowe i to czarne widzę.
Jak znam siebie, zaraz będę sprawdzać, czy to różowe przypadkiem nie jest zaczerwienione :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw lis 29, 2018 18:45 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Czyli wszystko jest w porządku. Spróbuj ze skrzydełkiem, albo szyjką kurzą. :)
ser_Kociątko
 

Post » Czw lis 29, 2018 18:46 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Jutro kupię, sama jestem bardzo ciekawa jak mój kot surowe mięsko powita. Ale szyjkę i skrzydełko bez skórki mu podawać?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw lis 29, 2018 18:47 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

ze skórką! Skórka to tłuszczyk, niezbędny kotu. Szyjki ze skórką nigdy nie widziałam, więc daję bez, ale skrzydło ze skórą.

Spróbuj z serduchem drobiowym, żołądkiem, wołowiną, zobaczysz, co mu zasmakuje najbardziej :)
ser_Kociątko
 

Post » Czw lis 29, 2018 18:49 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Maciek też ma miejscami czarne. Wet mu oglądał i wskazywał na zaczerwienienie w tych różowych obszarach. W czarnych miejscach zaczerwienienia nie widać ale stan zapalny na pewno jest. Nie minie go jednak czyszczenie :(
Z kawałkiem mięsa większym od ziarnka fasoli to moje nie wiedzą co zrobić. Ale dla ciekawości może kupię jakąś szyjkę i zobaczę co Nowaki na to :twisted: Serduszka kurczęce też kroję a wołowinę mielę :evil:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7978
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw lis 29, 2018 18:52 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Ja jutro podjadę do mięsnego w Bydgoszczy. Nie mam zaufania do surowych mięs z marketówek, chociaż sama takie wcinam, to kotu bym nie podała. Jutro zrobię małe zakupy na pierwszy raz :) Dam znać, jak mój kotto przyjął mięsko :) Na bank nie zasnę jutro, jak Bilowi to podam :) Ale decyzję już podjęłam. Jutro marsz do mięsnego :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw lis 29, 2018 18:53 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Dlaczego nie chcesz spać w nocy?
ser_Kociątko
 

Post » Czw lis 29, 2018 18:55 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Bo ja jestem totalna panikara i na bank będę się bać, że po tym surowym mięsku coś się Bilowi stanie. Ser Kociątko - ja jestem niereformowalny przypadek w tym względzie :(
Panikara to moje drugie imię :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw lis 29, 2018 18:55 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Ale Ty się wykończysz, tak nie można.

Co ma mu się stać?
ser_Kociątko
 

Post » Czw lis 29, 2018 18:56 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

No to, jeśli Bil nigdy nie jadł mięsa, zaczęłabym raczej od wołowiny lub indyka. Mój Drops czasami pozwoli w siebie wepchnąć znikome ilości właśnie indyka. A surowa wołowina to najłatwiej trawione mięsko na świecie. Nawet ludzie jedzą na surowo jako tatar. :P
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7978
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw lis 29, 2018 18:58 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Bestol - jak masz się, za przeproszeniem, obsrać ze strachu, to zacznij od surowej wołowiny :lol: Takiej poprzerastanej najlepiej, a nie od polędwicy ;) Daj w kawałku, takim, bo ja wiem, jak pudełko od zapałek? Jak nie zakapuje, że to się gryzie, to pokroisz.

ewkkrem - pisałam razem z Tobą.
Żrąc kanapkę z tatarem...
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Czw lis 29, 2018 19:00 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Vi pisze:Bestol - jak masz się, za przeproszeniem, obsrać ze strachu, to zacznij od surowej wołowiny :lol: Takiej poprzerastanej najlepiej, a nie od polędwicy ;) Daj w kawałku, takim, bo ja wiem, jak pudełko od zapałek? Jak nie zakapuje, że to się gryzie, to pokroisz.

ewkkrem - pisałam razem z Tobą.
Żrąc kanapkę z tatarem...


Smacznego :P Ja na przekór wołowiny nie jadam.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7978
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 288 gości