Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 24, 2005 15:07 Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Kochane Forum!
Czitusi ząbki oglądano przed sterylką i są początki kamienia.Co robić z tym fantem? Ona ma dwa latka, je wszystko, w tym suchy pokarm. Czy jest coś, co można kici dawać zapobiegawczo? Czy jedynym wyjściem jest czyszczenie kamienia w narkozie?
A po zabiegu mamy sie ogólnie świetnie i biegamy po ogrodzie. Jest ok! :lol:
Pozdrawiamy wszystkich, uciekam do pracy, będę zaglądać do wieczora okazjonalnie, sprawa nie jest aż tak pilna, ale trzeba działać! Miau!

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto maja 24, 2005 15:15

:arrow: TU masz watek w temacie.
Niedawny, moze znajdziesz cos ciekawego.
Sa karmy zapobiegajace kamieniowi - np. Hills Oral.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto maja 24, 2005 15:16

Skłonność do odkładania się kamienia zależy od składników śliny, tak jak i u ludzi. Niektóre koty pozwalają sobie myć zęby (ja swoim nie próbowałam). Są karmy zapobiegające: Hills Oral Care i także Hills T/D (do kupienia w lecznicach - podobno bardziej skuteczna). Ale wg mnie efekt jest taki sobie - i Gacek i Mika mają kamień usuwany co jakiś czas, w narkozie niestety.
Kocie wiersze i KociennikObrazek
Obrazek
Holmes & Watson (Brytole)
Gacek[*] Mika[*] Romek[*] Ziutek[*] Norka[*] Miś Major[*] Tymoteusz[*] Miodunka[*]Bambina[*] Felek[*]

Majorka

 
Posty: 1604
Od: Pt lis 29, 2002 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 24, 2005 15:19

Beliowen pisze::arrow: TU masz watek w temacie.
Niedawny, moze znajdziesz cos ciekawego.
Sa karmy zapobiegajace kamieniowi - np. Hills Oral.

mogę polecić Hillsa Orala - moje obydwa to jedzą ze smakiem, chyba jedyna karma, którą się nie nudzą jedząc przez długi czas. Koci miał w grudniu usuwany kamień, i wet, który go oglądał na początku maja przy okazji szczepienia powiedział, że kamienia jak na razie niet.
Podobno dobrze jest też dawać wołowinę w dużych kawałkach - kot gryząc ją czyści sobie zęby.
Pozdrawiam,
Nuśka & Romeros

Nuśka

 
Posty: 1957
Od: Wto gru 16, 2003 0:23
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto maja 24, 2005 17:35

Odpowiedź na pytanie chyba już jest ale ja podam link do strony na której są podane miejsca na terenie całej Polski gdzie od 1-20 czerwca br. będą bezpłatne porady stomatologiczne oo :o http://www.usmiechpupila.pl/

Kosma

 
Posty: 446
Od: Sob kwi 23, 2005 12:20

Post » Wto maja 24, 2005 17:55

Kosma pisze:link do strony na której są podane miejsca na terenie całej Polski gdzie od 1-20 czerwca br. będą bezpłatne porady stomatologiczne oo :o http://www.usmiechpupila.pl/

W moim "pięknym" mieście ,oczywiście NIC sie nie dzieje...wrrrrrr! :evil:
Obrazek
Obrazek

Ciri

Avatar użytkownika
 
Posty: 2907
Od: Sob gru 11, 2004 12:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto maja 24, 2005 19:30

Daisy ma 3 lata i lekki kamien - ona jada tylko suche
w czerwcu po zakonczeniu cyklu szczepieniowego umawiamy sie na czyszczenie zabkow...

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

Post » Wto maja 24, 2005 19:31

Ptyś ma predyspozycje do kamienia i niestety co jakis czas trzeba mu usuwac pod narkozą , Moś niby nie ma predyspozycji ale juz raz mial usuwany kamień i nawet jeden ząb musiał pójść aut. Suchą karme one często łykają a mokra sprzyja kamieniowi bo miękka. :? Dzikie koty mają takie piękne zęby bo chyba jedzą twarde mięso a nie suche i puszki.. no taki los
Żegnaj Budusiu......tęsknimy

moś

 
Posty: 60858
Od: Wto lip 06, 2004 16:48
Lokalizacja: Kalisz

Post » Wto maja 24, 2005 22:01

Nusia ma prawie 2 latka a już widzę troszkę kamienia. I na jednym ząbku ma nawet próchnicę. Daje jej karmę Oral Sensitive, baaaaaardzo jej smakuje. Hillsa nie tknie nawet po tygodniowej głodówce :roll:
Obrazek

Karolka

 
Posty: 4518
Od: Nie kwi 03, 2005 22:23
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro maja 25, 2005 9:48

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za rady, linki przeglądam, wlaczyć z kamieniem będziemy! Miau! :lol:

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lis 26, 2018 21:05 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Podbijam temat, aby nie tworzyć nowego wątku.
Oczywiście zajrzałam do wątku podanego przez Beliowen (2005 rok).

Mineło już trochę lat.
Jak teraz radzicie dbać o zębiska naszych kocich przyjaciół?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon lis 26, 2018 22:44 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Też jestem ciekawa. Może wynaleziono teraz coś skutecznego, co każdy kot pozwoli sobie podać i nie jest to sucha karma?

Necz

 
Posty: 926
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 26, 2018 23:20 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Kiedy założyłam wątek (jakim cudem ożył???? 8O ) Czitusia miała dwa lata i zauważono podobno skłonność do odkładania kamienia. Dzisiaj ma 16 lat i ząbki w znakomitym stanie, aż się weterynarze dziwią 8O.
A nie robiłam nic! I nic z tej skłonności się nie rozwinęło, może to przypadek, a może szczęście.
Mój wniosek, być może pochopny, ale to mój kot i mój wybór: nie panikować, nie pakować profilaktycznie kota w narkozę na wszelki wypadek, bo się coś być może rozwinie :201461 :P
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon lis 26, 2018 23:35 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Ja Kurce zakraplam freshaid, gazikiem myje zabki. Nasz prowadzacy wet to koci dentysta - to zobowiazuje ;)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro lis 28, 2018 17:54 Re: Kamień nazębny- jak zapobiegać?

Ja dziś właśnie kupiłam gaziki w aptece i przystąpiłam do wyszorowania nimi Bilowi ząbków. Przystąpiłam to dobre słowo - bo nie oznacza zakończenia dzieła. Bilu dostał szału i prawie mnie dziabnął, jak mu próbowałam gazikiem w pyszczku pomerdać. On zestresowany, ja jeszcze bardziej. Chyba majtanie gazikiem w pyszczku mojego kota to nie jest dobry pomysł :(

BTW - żadnego kamienia na ząbkach Bila nie widzę. Chciałam profilaktycznie.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jukatlu i 201 gości