kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 10, 2005 11:37

NIe mam pojecia :lol: Jeszcze jedna rzecz mi przyszla do glowy - koty lubia rytualy i powtarzalnosc. Moze to to? ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie kwi 10, 2005 11:57

Rozbestwiony przez Aguś :wink: Malucci, kiedy przybył do mnie, też na początku nie chciał jeść z miski. W ogóle nie bardzo chciał jeść (stres dawał się we znaki), czasem coś tam zlizał z mojego palca, a ja cudowałam i wydziwiałam co by tu i jak kotkowi podać, bo jeść nie chce :roll:
Kiedy już zaczął podjadać w miarę normalnie, powiedziałam mu twardo, że to koniec fanaberii - albo je z miski, albo nie je wcale 8)
Moja 2 pozostałe odkurzacze :wink: skutecznie wytłumaczyły Malucciemu, że nie opłaca się strzelać fochów nad miską, bo nic w niej nie zostanie. A jak dodatkowo dałam do zrozumienia, że dokładek nie przewiduję i że oprócz tego co w misce może dostać tylko suche (którego nie lubi i nie je) - miska przestała być problemem i wszystko się z niej ładnie wsuwa.
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 10, 2005 13:50

Fiu fiu, nie spodziewalem sie takiego zaintersowania sprawa.

ruby:kot ma wszystkie zeby (co jakis czas nawet wgryza sie w koldre lub tarmosi myszy). Kawałki mięska z ręki bierze i gryzie, potrafi wynieść na dywan i tam w majestacie zjeść.

Dzisiaj kupiłem nową suchą karmę (Hills Kitten), dosypałem do pojemniczka na suche i czekam na efekty. Spróbuje też wymęczyć gałgana zabawą - może jak porzadnie zgłodnieje nie będzie takim maruda? W razie czego wieczorem próba z puchą (mala Animonda).


zuza: Dziś wróciłem do szklanego podstawka. Nie wiedziałem, że miski mogą mieć znaczenie. Dzisiaj nawet popatrzałem po sklepie (Kakadu): królują miski metalowe i plastkikowe. Dojrzałem 1 porcelanową. Czy coś jest nie tak z tymi metalowymi miskami? Przymierzałem się do takiego zakupu jak kot podrośnie.


Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

kurczak

 
Posty: 11
Od: Sob kwi 09, 2005 19:25

Post » Nie kwi 10, 2005 15:59

no to teraz masz mozliwosci: przetrzymac kota az sie przekona do nowej miski, nie pasuje mu plyn do mycia, nie odpowiada mu miejsce w ktorym stoi miska (u mnie robil sie przeciag akurat w tym miejscu przy scianie i musialem przesunac miske), jest rozpieszczony :wink:
Ostatnio edytowano Nie kwi 10, 2005 16:08 przez ruby, łącznie edytowano 1 raz

ruby

 
Posty: 36
Od: Pt lis 12, 2004 2:34

Post » Nie kwi 10, 2005 16:02

Hmmm... ja na przykład w ogóle nie używam płynu do mycie - miski szoruje pod gorącą wodą i tylko wodą...
Inna sprawa, że u mnie niejadkiem jest tylko Bis, który domaga się specjalnych porcji w późnych godzinach wieczornych, kiedy nikt mu nie przerwie rytuału delektowania się zawartością miseczki... Pozostałe starają się połknąć możliwie szybko zawartość swoich miseczek...
Obrazek Bis, Ami i Księżniczka ['] Obrazek

Siean

 
Posty: 4867
Od: Pon paź 25, 2004 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 10, 2005 16:31

Kotek jest młody, fanaberie powinny przejść po kastracji . Kocia anorektyczka, ktora jadła z łaski, karmiona była z ręki, z podłogi na stole, byleby coś wsunęła. 8O Po sterylce nabrała apetytu i teraz nawet na chrupki czasem się skusi :wink:

progect

 
Posty: 5771
Od: Nie lis 28, 2004 21:36
Lokalizacja: Kraków Bronowice teraz już Smardzowice

Post » Czw lip 02, 2015 6:08 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

mój tymczas z miski zje suche, a z mokrych - karmy słabej jakości. dobrej jakości tylko z ręki, eh.... nie wiem o co mu chodzi.

Tau

 
Posty: 5
Od: Pon kwi 06, 2015 19:31

Post » Pt lip 24, 2020 10:12 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Temat sprzed 5 lat, więc może i więcej pomysłów się pojawiło na temat jedzenia z ręki.

Moja kotka bardzo lubi jeść z ręki...z misek, miseczek, talerzyki nie bardzo.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Pt lip 24, 2020 12:23 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Czytałam gdzieś, że znaczenie może mieć też rozmiar/głębokość miski - koty nie lubią, jak im coś wibrysów dotyka. W praktyce nie testowałam.

Za to przerabiałam rytuał stawiania przed miską i głaskania do 1 kęsa. 2 koty, 3 razy dziennie :roll: . Jakiś czas temu poszłam po rozum do głowy - dziewczyny powinny przytyć (jedna wieczny niejadek, druga rosnący kociak), ale... wychudzone też nie są, lekka głodówka im dużej krzywdy nie zrobi :twisted: . Obecnie już 2 tydzień przerabiamy zabawę - czasami mają apetyt i rzucą się z miejsca, czasami wzgardzą posiłkiem i po godzinie wracają (mają wtedy bardzo zdziwione pyszczki - po pół godzinie zabieram miski). Jedynie na obiad lecą na złamanie łap - dostają ich ukochane whole prey, tego się nie odmawia :lol: .

Uparcie też próbują kraść sobie żarcie, mimo dostawania tego samego. Celuje z tym zwłaszcza młodsza, starsza ma sprawę utrudnioną (młoda ma miskę na czip, poluję na drugą taką dla starszej). Za to jeżeli bardzo mi zależy na tym, żeby koty zjadły śniadanie/kolację to pozwalam im zjeść z cudzych misek (miskę młodej otwieram) - efekt gwarantowany, wymiecione wszystko do ostatniej odrobinki :ryk: .

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Czw kwi 28, 2022 19:16 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Mnie to już wkurzać zaczyna. Suchą moja królowa je normalnie z miski ..mokra w misce leży (chyba, że jest to whiskas !!!) kazda inna karma jedzona jest z ręki. O co chodzi nie wiem. Skoro jednak karne zjada to czemu innych nie? I to już trwa trochę...
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Czw kwi 28, 2022 19:45 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Moja Sabcia mięsko je tylko z ręki - trzeba jej podawać maleńkie kąski. Z miski je mokre, suche, mięsa nie. Co kot, to obyczaj.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 28, 2022 20:10 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Dziwne te kociska są, mają swoje dziwactwa.
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Czw kwi 28, 2022 21:32 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Moja Hrabina,tez ma takie fazy,ze z miski nie zje.Tylko musze siedziec przy misce ,kroic na male kawalki karme i podawac jej z miski na podloge ,zje jeden kawalek,to nastepny,tak sie z nia morduje,az zje .
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4810
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Czw kwi 28, 2022 22:01 Re: kot unika jedzenia z miski (z reki je chetnie)

Oj, to chyba jeszcze gorzej niż Sabcia, bo zwykłe mokre normalnie z miseczki zjada :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mhml i 237 gości