Ludzie a kocie choroby...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 13, 2005 13:34 Ludzie a kocie choroby...

Zdaję sobie sprawę, że to przede wszystkim forum kocich miłośników i mogą na moją głowę polecieć różne teksty ale chciałabym zapytać czy ktoś wie coś więcej na temat chorób jakimi może zarazić się człowiek od kota.
Jeśli taki wątek już był to sorry za powtarzanie się (jakoś nie mogę wiele znaleźć) i byłabym wdzięczna za jakiś link... :?
Danann
A to Kaja:
Obrazek Obrazek Obrazek

danann

 
Posty: 32
Od: Sob lut 12, 2005 14:01
Lokalizacja: Bolesław k/Olkusza

Post » Nie mar 13, 2005 13:41

Szczesliwie nie jest ich tak wiele. Robale pewnie? Grzybica coponiektora. Toxoplazmoza (ale to dosc trudno, latwiej od surowego mieska). Nie wiem co jeszcze... pewnie da sie wygooglac choroby odzwierzece. Tylko to chyba tak jak z mozlwiymi dzialaniami niepozadanymi lekow ;-) Lepiej ie czytac, bo zwykle sie nic nie dzieje, a mozna wpasc w paranoje ;-) Oczywiscie zartuje...
Mialam suke 13 lat, mam koty od lat kilku i nigdy sie niczym od moich zwierzakow nie zarazilam albo nic o tym nie wiem ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie mar 13, 2005 13:42

Na pewno można zarazić się od kotów grzybicą- wiem, bo sama się zaraziłam. Jednak u siebie taką grzybicę wyleczyłam błyskawicznie, a u kotów trwało to kilka dobrych tygodni.
Obrazek

kordonia

 
Posty: 8759
Od: Czw sty 30, 2003 13:59
Lokalizacja: Elbląg

Post » Nie mar 13, 2005 13:56

Chociaż mój wet uważa, że łatwiej się zwierzę zaraża od człowieka, to jednak warto być świadomym możliwości ewentualnego zarażenia się człowieka od zwierzaka domowego... i nie tylko. Znalazłam w necie ciekawy artykuł na temat chorób odzwierzęcych, zwłaszcza podtemat "Ciekawostki ze świata nauki" :
http://odn-plock.edu.pl/prv/logopeda/po ... rzece.html
Inny artykuł: http://www.sluzbazdrowia.com.pl/html/more3041d.php
Spróbuj trochę z siebie dać tym, co mają gorszy świat...
Obrazek ->tu nasz wątek-> a tu album :)

Fraszka

 
Posty: 5746
Od: Wto lip 27, 2004 9:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Nie mar 13, 2005 14:32

kordonia pisze:Na pewno można zarazić się od kotów grzybicą- wiem, bo sama się zaraziłam. Jednak u siebie taką grzybicę wyleczyłam błyskawicznie, a u kotów trwało to kilka dobrych tygodni.


Bo Tobie nie musiało odrastać futro.. :wink:

A poważnie, mój czarny Puchatek już trzeci raz złapał grzybicę, a mnie jak dotąd nic nie jest (i mam nadzieję, że nadal nic nie będzie), ale nie liczę nawet, ile razy w ciągu dnia myję ręce i ile rzeczy zdążyłam wyprać, ile razy dezynfekować miejsca spania Puchatka..

A najdziwniejsze jest to, że reszta kociego towarzystwa trzyma się z daleka i jak na razie jest dobrze..
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28886
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Nie mar 13, 2005 17:02

Dzięki za wypoiedzi :) Chciałabym jeszcze zapytać czy wiecie może coś na temat jakiś środków ostrożności w stosunkach kot - kobieta w ciąży. Mam przyjaciłókę w takim stanie i nie chcialabym żeby przestala mnie odwiedzać z powodu mojej kici.
Danann
A to Kaja:
Obrazek Obrazek Obrazek

danann

 
Posty: 32
Od: Sob lut 12, 2005 14:01
Lokalizacja: Bolesław k/Olkusza

Post » Nie mar 13, 2005 17:15

danann pisze:Dzięki za wypoiedzi :) Chciałabym jeszcze zapytać czy wiecie może coś na temat jakiś środków ostrożności w stosunkach kot - kobieta w ciąży. Mam przyjaciłókę w takim stanie i nie chcialabym żeby przestala mnie odwiedzać z powodu mojej kici.


Chyba nie będziesz prosiła koleżanki by sprzatała kuwetę Twojego kota? :wink:
A poważnie wpisz w wyszukiwarkę toxo, toxoplazmoza, toksoplazmoza...mnóstwo watków :)
Koleżanka nie ma się czym martwić i mam nadzieję, że nie raz Cię odwiedzi :D
Kontakt ze mną - mail lub telefon. Na miau mnie już nie ma.

Sin

 
Posty: 4216
Od: Czw sie 19, 2004 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie mar 13, 2005 17:22

danann pisze:Dzięki za wypoiedzi :) Chciałabym jeszcze zapytać czy wiecie może coś na temat jakiś środków ostrożności w stosunkach kot - kobieta w ciąży. Mam przyjaciłókę w takim stanie i nie chcialabym żeby przestala mnie odwiedzać z powodu mojej kici.

Kolezanka powinna sie badac pod katem toxoplazmozy bez wzgledu na stycznosc z kotami. Zwlaszcza jesli lubi tatarka... :roll: albo krwisty befsztyczek... albo salate co ja blisko mieska trzymano... ;-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie mar 13, 2005 17:28

Przed chwilą poczytałam linki od Fraszki (dzięki) i trochę mi się rozjaśniło :idea:
No i oczywiście nie zamierzam prosić koleżanki o sprzątanie kociej kuwetki :lol:
Danann
A to Kaja:
Obrazek Obrazek Obrazek

danann

 
Posty: 32
Od: Sob lut 12, 2005 14:01
Lokalizacja: Bolesław k/Olkusza




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 363 gości