a propos szczepionek - prosba o rade

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 12, 2005 21:36

ssszaman pisze:ma 4 miesiace (juz wczesniej to pisalem) mial niewiele ponad 2 jak byl szczepiony(u mnie juest juz od 5 tyg zycia).pujde pogadac z wetem. mam tylko takie py jeszcze. bo poddajecie watpliwosi jakosc swiadczonych uslog w schronisku- moj kot mial byc tam kastrowany- bo obiecane ma ze za darmo. ale jestem gotow sie wykosztowac (bo to ok 60 zl,tak?) jezeli w schronisku mieli by mu niechcacy zrobic krzywde....


Jezeli przypilnujesz by robil to dr Rak to bedzie ok. Kastracja to prosty zabieg. A koszt kastracji w normalnej cenie to ok 80zl. Teraz na dzien sterylizacji lecznice robia to po ok 50zl ale twoj kotek za maly na to. Mozesz go wykastrowac w schronisku tylko tak jak mowie - dowiedz sie kto bedzie robil. Jest tam jeszcze mloda lekarka Dominika. Ale wydaje mi sie ze kastracja to naprawde malo inwazyjny zabieg (chodzi mi o to ze nie ma zadnych szwow wewnatrz ciala, wszystko na zewnatrz i szybko sie goi)Jezeli napiszesz PW do miki z tego forum ona wiecej powie Ci o lekarzach i powie kto jest wart zaufania. Tzn na pewno powie ze Rak, ale zapytaj tez czy mozesz kastrowac u Dominiki lub u Nowaka.

Lena

 
Posty: 5089
Od: Śro wrz 29, 2004 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob mar 12, 2005 21:49

yhm...dzieki bardzo...

ssszaman

 
Posty: 92
Od: Wto sty 25, 2005 20:39
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob mar 12, 2005 22:38

Lena jakie lecznice kastrują za 50zł :?: mam kocurka do oddania i chciałabym go przed adopcją wykastrowac
"Nie szanujemy jakoś w ludziach miłości do zwierząt,pokpiwamy sobie z czyjegoś przywiązania do kotów.Czyż jednak nie jest tak,że najpierw przestajemy lubić zwierzęta, a potem-tracimy serce do ludzi?
Obrazek

zorro

 
Posty: 1536
Od: Sob gru 25, 2004 21:49
Lokalizacja: wrocław

Post » Sob mar 12, 2005 22:41

na stronie arki jest lista lecznic ktore teraz 19 marca biora udzial i ceny za kastracje sa nawet 40zl

wiem ze na ul mickiewicza na sepolnie bierze udzial lecznica Chiros, to kolo stadionu olimpijskiego.


wejdz na strone arki i zobacz liste lecznic, i umow sie szybko bo to juz niedlugo! to cena promocyjna, normalna cena to 80-100zl jak juz pisalam, zaleznie od lecznicy. Wiec jesli kotek juz sie kwalifikuje to skorzystaj sobie z promocji :-)

Lena

 
Posty: 5089
Od: Śro wrz 29, 2004 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob mar 12, 2005 22:53

Ja ostatnio ciągle grzebię w różnych info o szczepieniach, bo sama chcę kotę zaszczepić. Najpierw zablokowała mnie rujka i sterylka, teraz robaki, ale naczytałam się już sporo.

Podsumowując, przeważające wiadomości są takie, że szczepić na panleukopenię i koci katar. Jeśli kot wychodzi można więcej, ale niekoniecznie. Chlamydioza rzadko polecana ze względu na powikłania i wątpliwe działanie. Białaczka rzadko polecana, bo kot niewychodzący i nie spotykający innych kotów ma praktycznie żadną szansę się zarazić jeżeli nie zaraziła go matka np. Wścieklizna tylko w przypadku kotów wychodzących, inaczej po prostu zbędna.

kropka75

 
Posty: 3995
Od: Śro lut 09, 2005 11:15
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob mar 12, 2005 23:11

Dzieki Lena :D a jaki jest adres www arki :?:
"Nie szanujemy jakoś w ludziach miłości do zwierząt,pokpiwamy sobie z czyjegoś przywiązania do kotów.Czyż jednak nie jest tak,że najpierw przestajemy lubić zwierzęta, a potem-tracimy serce do ludzi?
Obrazek

zorro

 
Posty: 1536
Od: Sob gru 25, 2004 21:49
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie mar 13, 2005 10:57

Lena

 
Posty: 5089
Od: Śro wrz 29, 2004 13:00
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 382 gości