Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 03, 2011 9:50 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

A ja mam pytanie ciut z innej parafii

jak przestawić koty z ciągłego dostępu do jedzenia na jedzenie w określonych porach ??

Mm 3 koty każdy je inną karmę weterynaryjną.

Aktualnie jest tak że latam za każdym i podsuwam im żarcie kilka razy dziennie.
Zawsze któreś nie zje przepisowej ilości karmy .....Bo akurat nie jest głodne albo ma ochotę na karmę od innego kota ....
IT'S OVER

Etiopia

 
Posty: 5708
Od: Pt gru 09, 2005 11:26

Post » Pon maja 28, 2012 16:56 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

podrzucam temat:) czym najlepiej karmić ok. miesięcznego malucha? Na razie podaje whiskasa junior (jedyne co miałam w sklepie na wsi po znalezieniu kotecka) I ile pije kot? Bo Fil pije jedynie z psiej miski i to bardzo mało.

filemonove

 
Posty: 20
Od: Pon maja 28, 2012 15:47

Post » Śro maja 22, 2013 19:59 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

O znalazłam temat w sam raz dla mnie :) Moja kotka uwielbia karmę mokrą Felixa (byle nie rybną) i zjada tej karmy codziennie 3 saszetki czyli 300g. Do tego ma cały czas w miseczce trochę suchego jedzenia (też z Puriny ale ostatnio dla kociaków bo dla dorosłego kota kłuje ją w ząbki :twisted: ). Czy to jest za dużo jak na dzienną porcję? Oczywiście dla niej to ciągle za mało i domaga się więcej. Ma ok 3 lat i waży 4kg. Wetka powiedziała, ze w ostatnim czasie przytyła 0.5kg i niech już tak ewentualnie zostanie ale, żeby więcej nie przybierała na wadze. Czy powinnam jej ograniczyć racje dzienne? :?
Fifi [*] 14.07.2011

meg80

 
Posty: 309
Od: Śro lut 06, 2013 21:08
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Pon lut 05, 2018 10:47 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

Odświeżam temat już mocno leciwy.
Moja Aria je Concept for life (saszetki i suche), suche dla sterylizowanych, saszety ma "beauty" i też sterylka. Dostaje porcję na 3/4 szklanki z duralexu (nie wiem ile to gram, nie mam wagi) suchego + jedna saszetka dziennie (na zmianę, raz jedna raz druga)
Wszystko jest wyjedzone. Nigdy nic nie zostaje w miseczce, ani suche, ani mokre. Kotka jest wcześniej śmietnikowa, więc nauczona jeść ile wlezie. Problem w tym, że zrobiła się mocno okrągła na brzuszku. Oczywiście jest po sterylce, w domu biega z młodym i z zabawkami szaleje, więc ruchu trochę ma. Mimo to tyje i wygląda jakby połknęła piłkę. Wydaje mi się że dostaje odpowiednie ilości jedzenia, nie za dużo, nie za mało, więc skąd ten brzuszek?

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Pon lut 05, 2018 22:04 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

W Concept for Life są zboża. Koty tyją od węglowodanów.
Nie dałoby się zmienić kotce karmy na lepszą?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro lut 07, 2018 9:22 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

W tabeli jest że jest w średnich, więc myślałam że jest ok. Zamówię teraz Purizona - jest niemal w tej samej cenie a jest bez zbóż. Tylko co z mokrym? Też zmieniać?
Byłam przejazdem koło zoologicznego i była karma acana, niestety drogie to jak czort i nie będzie mnie stać na dłuższą metę. Dałam jej jednak pełną porcję jak concepta i jeszcze leży w misce, więc różnica jest.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Śro lut 07, 2018 13:54 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

Verbeia pisze:W tabeli jest że jest w średnich, więc myślałam że jest ok. Zamówię teraz Purizona - jest niemal w tej samej cenie a jest bez zbóż. Tylko co z mokrym? Też zmieniać?
Byłam przejazdem koło zoologicznego i była karma acana, niestety drogie to jak czort i nie będzie mnie stać na dłuższą metę. Dałam jej jednak pełną porcję jak concepta i jeszcze leży w misce, więc różnica jest.


Po suchym Purizonie moje koty bardzo tyły (jadły jak szalone). Wróciłam do Applawsa (bezzbożowy, dużo mięsa i tauryny) i jest super: koty zgrabne, zdrowe i nie napychają się bez umiaru.
Jeden z moich kotów oprócz suchej karmy jada surowe mięso (wołowina, kurczak, indyk), kawalątek masła oraz pół żółtka (lub jedno przepiórcze) ze 2 x w tygodniu. Kocica jada tylko "suche" i nie ma siły, żeby ją jakoś przestawić (koty trafiły do mnie w wieku 3,5 roku, z ustalonymi nawykami: jadły tylko suchą karmę i "ludzką" wędlinę. Kocurek mięsko polubił, jego siostra nie może się przełamać).

Karmę, żwirek drewniany, suplementy i smakołyki zamawiam w zooplusie. Jest znacznie taniej - szczególnie że dostawa przy zamówieniu ponad 79,00 zł jest darmowa.

teesa

Avatar użytkownika
 
Posty: 542
Od: Wto cze 23, 2009 22:32

Post » Śro lut 07, 2018 14:34 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

A ja z suchych polecę Feringę :)
Z mokrych też Feringę i WildFreedom - mają fajne ceny :)

Purizon jest smakowity i koty jedzą go dużo więcej niż powinny.
ser_Kociątko
 

Post » Czw lut 08, 2018 0:44 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

WildFreedom ma same puchy i niestety na zooplusie cena mnie powala. Myślę że prędzej Feringa się u nas pojawi.
Prawdę mówiąc u nas Purizon był na testach (na zooplusie kupowałam pakiety z cosmą) i najdłużej do tej pory leżał w miseczce, nawet acana tyle nie leżała, bo po dwóch godzinach kota dojadła, a Purizon leżał w misce i przychodziła podjeść - nie jadła impulsywnie wszystkiego na raz.

Verbeia

Avatar użytkownika
 
Posty: 95
Od: Nie lis 12, 2017 18:43

Post » Czw lut 08, 2018 0:55 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

Ja bym postawiła na dobre mokre żarcie jako solidną podstawę. Czyli zrezygnowałabym z Concept fo Life. Najtańsza z dobrych mokrych jest Feringa. Mniej więcej wychodzi po ok. 16 zł za kilogram przy odpowiednim zamówieniu.
Chyba najlepszą z karm ze średniej półki jest Butcher's Classic. Ale jeśli masz możliwość kupować Feringę, to polecam Feringę.
Mokrą karmę można mieszać z surowym mięsem (wyjdzie taniej i zdrowiej).
Suche, jeśli będzie jedynie dodatkiem (a tak powinno wyglądać dobre żywienie kotów - suchego brak albo tylko jako dodatek), to nawet lepiej jeżeli nie będzie szczególnie lubiane. Purizon świetnie by się tu sprawdził, Aria będzie jadła więcej mokrego. A jak nie Purizon, to tak jak napisała ser_Kociątko: Feringa ma niezły skład.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lut 08, 2018 9:54 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

U nas po Ferindze w kuwecie nie jest optymalnie. W przeciwieństwie do Grau czy Garanata Pet. (Ale może to dlatego, że rzadko podaję puszki?)
A wracając do początku tego stareńkiego wątku - nic dziwnego, że koty wciąż były głodne, skoro jadły Felixa czy Purinę.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Sob lut 10, 2018 18:46 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

Verbeia pisze:WildFreedom ma same puchy i niestety na zooplusie cena mnie powala. Myślę że prędzej Feringa się u nas pojawi.
Prawdę mówiąc u nas Purizon był na testach (na zooplusie kupowałam pakiety z cosmą) i najdłużej do tej pory leżał w miseczce, nawet acana tyle nie leżała, bo po dwóch godzinach kota dojadła, a Purizon leżał w misce i przychodziła podjeść - nie jadła impulsywnie wszystkiego na raz.


WildFreedom mokry wcale nie jest w złej cenie 15,50 za kg przy zakupie tylko 6 puszek. To taniej i wygodniej niz Feringa.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... eedom_nass

Według mnie z nim jest inny problem. Jest niejadalny dla kotow.
Mam w tej chwili 3 koty. Jeden jesli chodzi o mokre wybredzioch straszny, ale dwa do tej pory byly wszystkorzerne.
Kupiłam smak czystego kurczaka, poniewaz najnezpieczniejszy i na niemieckim zoo+ wszyscy go polecali, poniewaz innych smakow ponoc koty nie chcialy jesc.
A moje 3 koty olały te karme. Zoska kochajaca dotad mokre kazde, odmowila. Nutka modlila sie przed miska caly dzien choc jada wylacznie mokre.
A Leon powachal i odszel od michy choc to specjalnie dla niego te karme kupiłam. Z nadzieja, ze moze choc tę polubi. A tu klapa na calej lini zaden kot nie chce tego jesc, choc karma pachnie i wyglada bardzo apetycznie. Cała włókna kurczaka w niej widac, a moje koty lubia filetówki.

Natomiast suchy WildFreedom, bo oczywiscie jest taki. Nie wiem skad masz info, ze nie ma,jest przez wszystkie 3 koty bardzo lubiany.
testowałam smaki kurczka i łosoasia . Oba smaki koty zaakceptowały.
Teraz jest promocja na niego 59,80za 2 kg. http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ld_freedom
Ostatnio edytowano Sob lut 10, 2018 18:51 przez FarciKot, łącznie edytowano 2 razy
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob lut 10, 2018 18:48 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

Mokre Wild Freedom u mnie jest pożerane co do okruszka. Są nim zachwycone!
ser_Kociątko
 

Post » Sob lut 10, 2018 18:59 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

ser_Kociątko pisze:Mokre Wild Freedom u mnie jest pożerane co do okruszka. Są nim zachwycone!


A bo Ty masz wiecznie nieznazarte koty, ktore jedza tyle ile waza i wszystko jak leci, choc to nie jest normalne.
Normalny kot zjada na 1 posilek ok 50 - 70 gr karmy mokrej.
Dlatego Twoje nie sa dobrym wyznacznikiem. Sa ewenementem w kocim swiecie :ryk:

Kot moze jesc duzo w 3 przypadkach: 1. choroba fizyczna np zarobaczenie - tasiemiec.
2. Uraz psychiczny np. niedozywienie, ciagly glod w przeszlosci.
3. Rozepchane bezbzuny od powyzszych.

Kot jest tak skonstrułowany fizycznie, ze powinien jesc czesto, a male porcje,
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Sob lut 10, 2018 19:14 Re: Przepisowe porcje karmy-kto ma tez w domu żarłoki ;]

Moje są zdrowe, nie mają rozepchanych brzuchów, uraz psychiczny? Śmiem wątpić.
Wagę mają idealną. To dlaczego od razu nienormalne?
ser_Kociątko
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 209 gości