JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 10, 2014 10:28 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Ja swojemu tabletki podawałem tak:

1: zawinąć tabletkę w papier śniadaniowy, do pakowania kanapek ;)
2: roztłuc tabletkę na proszek za pomocą wałka do ciasta :D
3: zgiąć w pół małą karteczkę, taką jak na notatki i wsypać pokruszone tabletki
4: otworzyć kotkowi pyszczek, trzymając go w górze tak, żeby o podłogę opierał się tylko tylnymi łapkami
5: wysypać tabletkę na język i wypuścić kota
6: po pięciu minutach podać kotu wody, żeby mógł się napić ;)

i voila :D

Emdo

 
Posty: 6
Od: Sob lut 08, 2014 18:47

Post » Śro maja 14, 2014 18:47 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

A u mnie do podania kotu tabletki potrzebne są: 2 osoby, rękawice robocze, deska do prasowania, masło, tabletka i kot.
Tabletkę oblepiam masłem, jedna osoba w rękawicach roboczych przytrzymuje kota na desce do prasowania (wygodny dostęp do kota z każdej strony), druga osoba wpycha tabletkę do kociej paszczy, po czym ją zamyka i przytrzymuje masując gardło kocie. Następnie odrobiną masła smarujemy koci nos, puszczamy pysk (kota jeszcze nie), kot zlizuje masło z nosa - tableta połknięta. Dopiero wtedy osoba w rękawicach puszcza kota.

U mnie udało się raz, co wcale nie znaczy, że następnym razem pójdzie gładko :)

tulpenik

 
Posty: 5
Od: Wto mar 23, 2010 18:08
Lokalizacja: Szczecin

Post » Śro maja 14, 2014 19:27 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

8O :ryk:

britta

Avatar użytkownika
 
Posty: 2355
Od: Śro sie 03, 2011 21:30
Lokalizacja: kraków

Post » Czw cze 12, 2014 10:55 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Ja dzisiaj próbowałam pastę. Z kotką szarpałam się z 15 minut. Drapała, gryzła, kręciła główką jakby ją szatan opętał byle tylko uciec od pasty. Zawinęłam kotkę w ręcznik i jakoś mi się udało. Kocur wszystko widział i jak tylko po niego sięgnęłam, to uciekł pod stół ;p Z nim poszło szybciej. Jeszcze mnie dzisiaj czeka kociak mamy ;p
Ogólnie wcale nie jest tak dużo łatwiej podać pastę, ale przynajmniej kot nie wypluje.

rejcz

Avatar użytkownika
 
Posty: 126
Od: Sob sty 11, 2014 20:04

Post » Czw cze 12, 2014 13:26 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Pasta Tubicat z zooplusa to jest to!

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt cze 13, 2014 9:27 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Mi weterynarz poddał super pomysł wziąć troszkę masła przykleić do tego tabletkę kociak zawsze przełyka bo masło mu się trochę klei w mordce u mnie ten sposób działa rewelacyjnie

kociakgarfield

 
Posty: 4
Od: Pon cze 02, 2014 8:22

Post » Pt cze 13, 2014 10:24 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Jeśli tabletka jest bardzo gorzka np leki kardiologiczne na bazie naparstnicy, metronidazol i różne inne różności, i jeśli kotu da się włożyć "coś" do pyszczka, to ja odzyskuję kapsułkę po trilaku (zawartość zjadam sama albo daję zwierzakom do jedzenia) i wkładam do niej kawałki tabletek. Taka lekko umorusana w maśle kapsułka SAMA się połyka. Kapsułka jest dość duża ale ma kształt sprzyjający połykaniu i nie ma smaku.
Ostatnio wobec Fredka, któremu nie można podać nawet kapsułki stosuję metodę "przez strzykawkę" ale rozgniecione kawałki tabletek nie mogą być rozpaczliwie gorzkie a poza tym mieszam je z kefirem. Kefir, albo coś w tym typie jest gęsty i leki słabo się w nim rozpuszczają. Jeśli więc poda się je do pyszczka zaraz po wymieszaniu, to nawet gorzki lek da się połknąć. Warto też pytać weta o mniej gorzkie odmiany tego samego leku, jeśli oczywiście takowe istnieją albo o coś podobnie działającego. Mój Fredu miał zalecony ranigast, który okazał się bardzo :strach: gorzki, jak zamieniłam go na polprazol, mam większą szansę na wygranie krótkiej i zaciętej walki o podanie leku i z reguły wygrywam. :twisted:

:D Kiedyś w przypadku dzikiej-dziczy, do której nie było absolutnie dostępu a koniecznie trzeba ją było leczyć zastosowałam paten ze starego dowcipu:
"Stalin, Churchil i Brandt rozmawiają o motywowaniu.
Brandt: "Niemcom wystarczy rozkaz",
Churchill: "Z Anglikami należy rozmawiać a jeśli to nie pomoże zawsze można im zaproponować pieniądze"
Na to Stalin: "A ja mam metodę bardzo skuteczną - dobrowoly przymus"
Co to jest?
- "Panowie - kontynuuje Stalin - jak zmusić kota żeby jadł musztardę? Rozkażecie mu? Będziecie negocjować? Zapłacicie? Ja kota wysmaruję musztardą. I to jest właśnie dobrowolny przymus"


:twisted: I ja właśnie stosowałam dobrowolny przymus - rozrabiałam lek z odrobiną masła i smarowałam jej futro w miejscu, które mogła bez trudu wylizać. Jeśli lek był w płynie dobierała do niego odrobinę sosiku z kociej puszki Działało bez zarzutu :mrgreen:
Obrazek]Obrazek

Modjeska

 
Posty: 5853
Od: Pt mar 31, 2006 20:52
Lokalizacja: Zalesie Górne

Post » Sob cze 14, 2014 15:30 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Nie sie 31, 2014 17:48 Re: JAK PODAĆ KOTU TABLETKĘ??!!

Na razie wszystkie tabletki podaję wysmarowane odkłaczającą pastą Gimpeta. Nie wiem czy na odkłaczanie pomaga, ale kociap ją uwielbia i połyka od razu.

Katisz

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Nie sie 31, 2014 16:49

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 296 gości