tasiemiec???

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 30, 2016 0:26 Re: tasiemiec???

ale przecież do usuwania kamienia potrzebne jest uśpienie kota....to jest duże obciążenie organizmu. A kot jeszcze nie dał sobie rady z toksynami po tasiemcu. Lewatywa moze usunąć martwe robale ale toksyn nie usunie. Nerki, wątroba - mogą zwyczajnie nie dać rady.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15025
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 30, 2016 7:12 Re: tasiemiec???

Termin ustalał wet - właśnie dlatego zapewne zachował 4-dniowy odstęp. I pewnie byłby to dobry odstęp, gdyby była kupa.
Poza tym nie wiadomo, czy kicia w ogóle miała tasiemca. Zwykle kot wydala, albo samez niego wyłażą czlony tasiemca, a w jej przypadku tak nie jest. To raczej progilaktyczne działanie. Może poproszę najpierw o lewatywę i jeśli się okaże, że miała tasiemca, przesuniemy zabieg.

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 30, 2016 21:29 Re: tasiemiec???

Kicia miała lewatywe (delikatna) przed zabiegiem. Tasiemca w kupie nie bylo. Podczas zabiegu wyrwano jej 3 zeby - pod dwoma bylo mnostwo ropy. Dziewczyna czuje sie wysmienicie. Zeby musialy ja strasznie bolec :(

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 19, 2018 17:46 Re: tasiemiec???

Moi drodzy.
Św miesiące temu przygarneliśmy zabiedzone kociątko. Był odrobaczymy na skórę Profendem. Nic nie wyszło . 2 tygodnie po fakcie było badanie kału, czysto. Tydzien temu zauważyłam w jego kale mnóstwo małych ruszajacych się robaków. Wet orzekł że to człony tasiemca. We wtorek dostał znów Profender. W środę wydalił tasiemca, żywego. Bylo spokojnie do niedzieli. Wczoraj z kupię znowu milion małych robaczków. Za każdym razem tak jest. Wczoraj wet powiedział że do tygodnia może wydlac robaki. Pytanie dlaczego to wciąż żyje w nim? Czy mam zmieniać weterynarza?

Magdaem

 
Posty: 3
Od: Pon lis 19, 2018 17:36

Post » Pon lis 19, 2018 18:37 Re: tasiemiec???

A jestes pewna, ze te male ruszajace sie robaczki to czlony tasiemca, a nie inny pasożyt? Kocia kupa poszla do badania w laboratorium?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon lis 19, 2018 18:39 Re: tasiemiec???

Wet powiedział że tasiemiec patrząc na zdjęcie.
Wcześniejsze badanie kupy poszło do lab i nic nie wykazało.
Mogę wysłać zdjęcie na maila. Bo ja jeszcze nic nie mogę tu umieszczać

Magdaem

 
Posty: 3
Od: Pon lis 19, 2018 17:36

Post » Pon lis 19, 2018 18:44 Re: tasiemiec???

Może trzeba zmienić odrobaczacz.
Nie pomogę, bo moje koty były skutecznie odrobaczone innym preparatem.

Napisz w jakim dokładnie wieku jest kotek, w jakiej kondycji, to pewnie ktoś kompetentny coś doradzi. Wiem tylko, że maluchy odrobacza się inaczej, ostrożniej, niż dorosłe.

Badanie kupy często wykazuje wynik ujemny a robale są widoczne gołym okiem. Wiele takich historii czyta się na forum

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Pon lis 19, 2018 20:24 Re: tasiemiec???

Wrzuc fote robali np. na ImageShack i wklej linka, tutaj bezposrednio sie niestety nie da wkleic zdjecia.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto lis 20, 2018 7:15 Re: tasiemiec???

Uwaga wklejam link robali w kale. Ostrzegam że obrzydliwy widok.
https://imageshack.com/i/pohnIXXxj

Magdaem

 
Posty: 3
Od: Pon lis 19, 2018 17:36

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Silverblue, Zeeni i 189 gości