CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 15, 2013 12:56 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Czarna puma pisze:czy kocurom tez sie zaklada takie szwy jak kocicom?



Kocury maja tylko taki opatrunek ja mówie na to "sreberko" :mrgreen:
bo właśnie to przypomina, opatrunek sam się wchłania :?:
wiec nic nie trzeba wymieniac, zdejmować.
Obrazek

KiszkiMyszki

 
Posty: 127
Od: Śro maja 29, 2013 14:48

Post » Czw paź 09, 2014 19:52 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Cześć
Jestem nowa, nie jestem przekonana czy piszę w dobrym miejscu.. Ale do rzeczy: od kilku dni mam dwa koty- kocura i kotkę.Są z dwóch miotów, ale wychowywały się razem. Mają prawie 4, 5 miesiąca. Moje pytanie brzmi: czy najpierw wykastrować kota czy kotkę ? Kiedy mam to zrobić żeby wszystko było ok? W jakim wieku koty są dojrzałe na tyle,żeby mieć młode? Nie mogę do tego dopuścić... Za kilka dni idę z nimi do weterynarza, ale chciałabym też żebyście Wy doradzili, jako doświadczeni kociarze :D Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi!

ps. w avatarza koteczka Rita ;)

Panna Mysz

Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Od: Czw paź 09, 2014 19:43

Post » Pt paź 10, 2014 22:32 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Panna Mysz pisze:...mam dwa koty- kocura i kotkę.
Są z dwóch miotów, ale wychowywały się razem.
Mają prawie 4, 5 miesiąca...

Kiedy będą mieli sześć miesięcy wykastruj obydwoje.
Niech weterynarz sprawdzi, czy już zmienili mleczne zęby na stałe.
I ciąć! Nie ma na co czekać.
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 11, 2014 7:12 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Dzięki. Weterynarz mi odpisała,że najpierw kocur w 7-8 miesiącu, ale też wolałabym wcześniej :) W poniedziałek idziemy na wizytę, muszę się upewnić czy lekarz będzie chciał w wieku 6 ms wykastrować bo ponoć nie każdy chce.

Panna Mysz

Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Od: Czw paź 09, 2014 19:43

Post » Sob paź 11, 2014 9:08 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Panna Mysz pisze:Dzięki. Weterynarz mi odpisała,że najpierw kocur w 7-8 miesiącu, ale też wolałabym wcześniej :) W poniedziałek idziemy na wizytę, muszę się upewnić czy lekarz będzie chciał w wieku 6 ms wykastrować bo ponoć nie każdy chce.

I ma rację, bo hormony płciowe są potrzebne nie tylko do rozmnażania.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob paź 11, 2014 15:09 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

felin pisze:
Panna Mysz pisze:Dzięki. Weterynarz mi odpisała,że najpierw kocur w 7-8 miesiącu, ale też wolałabym wcześniej :) W poniedziałek idziemy na wizytę, muszę się upewnić czy lekarz będzie chciał w wieku 6 ms wykastrować bo ponoć nie każdy chce.

I ma rację, bo hormony płciowe są potrzebne nie tylko do rozmnażania.

a ja właśnie wiozłam 8.10 na ciachnięcie kocura i kotkę,z wywiadu urodziły się końcem kwietnia,Kocurek miał juź lekko widoczne klejnoty ale czy zęby zmienił..?.nie patrzałam.Wet też nie pytał o ich wiek...czy taka sterylizacja może im zaszkodzić?kurcze chyba lekarz wie co robi..
dodam tylko,że to koty wolnożyjące,ale nie chciałabym by na zabiegu ucierpiały :(

bobkowa

 
Posty: 149
Od: Sob sie 30, 2014 21:37
Lokalizacja: Rybnik

Post » Wto paź 14, 2014 19:49 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Byliśmy u weta dziś z dwoma koteczkami. Zostały odrobaczone i zaszczepione. Mają niecałe 5 ms, kotka zaczęła gubić mleczaki :) Lekarz powiedział, że koniecznie poczekać z kastracją aż mocz zacznie śmierdzieć czyli w wieku 8-10 miesięcy. Powiedział, że kotkę po 1 rujce trzeba wykastrować, a gdybyśmy zauważyli, że kot ją pokrył to można też wykastrować wcześniej. Więc będę cierpliwie czekać jeszcze te 3-4 miesiące. :kotek:

Panna Mysz

Avatar użytkownika
 
Posty: 8
Od: Czw paź 09, 2014 19:43

Post » Wto paź 14, 2014 20:23 Re: CZY TO CZAS NA KASTRACJÊ?

Panna Mysz pisze:Byliśmy u weta dziś z dwoma koteczkami. Zostały odrobaczone i zaszczepione. Mają niecałe 5 ms, kotka zaczęła gubić mleczaki :) Lekarz powiedział, że koniecznie poczekać z kastracją aż mocz zacznie śmierdzieć czyli w wieku 8-10 miesięcy. Powiedział, że kotkę po 1 rujce trzeba wykastrować, a gdybyśmy zauważyli, że kot ją pokrył to można też wykastrować wcześniej. Więc będę cierpliwie czekać jeszcze te 3-4 miesiące. :kotek:

I słusznie.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Raymondguh i 306 gości