Reakcja na antybiotyk?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 08, 2024 19:18 Reakcja na antybiotyk?

Witam mój Tomasz dostal wczoraj antybiotyki na infekcje oka- w kroplach i doustnie.Wczoraj na wizycie dostal zastrzyk z antybiotku,a do domu tabletki (noroclav),oraz krople (chloramhenicol).Krople stosujemy co 6 godzin- jestesmy po 5 dawkach (juz jest poprawa),natomiast pierwszą tabletke dostal dzisiaj-zgodnie z zaleceniem 24 godziny po zastrzyku.I tu zaczał sie problem-kilka godzin po tym jak dostal tabletke(75mg) ,zaczal wymiotować( w sumie 4 razy) oraz sie slinić-z pyszczka kapie mu woda-nie piana,tylko wlasnie takie kropelki wody.Jest smutny,nic nie je,nie pije tylko caly czas leży.Udało mi sie
wcisnąc mu strzykawka kilka razy po 5 ml wody..na szczescie nie zwrócil jej..
Zadzwonilam do naszej kliniki,rozmawialam z sekretarką,wytlumaczylam co sie dzieje.Oddzwonila za pól godziny i kazala odstawić tabletki.Powiedziala ze naszej lekarki dzis nie ma,ale wyslala jej maila.
Czy to moze byc efekt uboczny antybiotyku?I to po jednej tabletce?Wczoraj po zastrzyku nic takiego sie dzialo.
Dodam ze mial tez wczoraj robione badania krwi (morgologia,cukier,watroba,nerki,glukoza) I wyniki ok.
Ma też problemy z oczami,pisalam o tym na forum,ale obecna infekcja to inna sprawa-uszkodzona rogówka,uraz mechaniczny-nie mam pojecia kiedy i jak uszkodzil sobie to oko.Wychodzi tylko do ogrodu,wiec niczego podejrzanego raczej nie zjadł.
Wizyta dopiero pojutrze...

agata_marta

 
Posty: 7
Od: Pon lut 05, 2024 21:54

Post » Śro maja 08, 2024 19:31 Re: Reakcja na antybiotyk?

Kazdy organizm (tak kota, jak i człowieka) może inaczej reagować na leki. Ważne, że odstawiliście antybiotyk. Nie umiem powiedzieć, czy trzeba jechać do kliniki, czy wystarczy obserwować w domu - może być potrzebna kroplówka. Może napiszą forumowicze bardziej zorientowani.
Kciuki za kotka! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61008
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 154 gości