Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 29, 2024 13:59 Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

W piątek odeszła moja 13-letnia trzykolorowa kotka.

Nie było problemów z jedzeniem, kuwetą czy higieną. Jak tylko zdarzał się incydent chorobowy czy też przerwa w jedzeniu to już na drugi dzień była wizyta u weta. Ostatni raz w tamtym roku. A wcześniej poważniej 2 lata temu.

Aż tu nagle nie ma kota...

Każdy się liczy z tym, że kiedyś to stać się musi, a kto zakłada, że to będzie jutro?

Przed nocą nakładam karmę, leci ona i leci rudy. Jedzą. W nocy przy karmieniu dziecka, myślałem że kotka śpi. A to już był wieczny sen.

Teraz zbierając myśli do kupy zastanawiam się czy nie przegapiłem sygnałów, które mogła dawać. Od kilku tygodni siadała czy wręcz kładła się na buty. Czy szukała uwagi? Ostatnie dwa dni przed odejściem próbowała się wciskać pomiędzy mnie a bok fotela. Mówiłem sobie, że pogłaszcze ją na weekend bo już w sumie ma swoje lata. Czy ona coś przeczuwała, że to już koniec? Jak mnie żal ściska, że nie wygłaskałem jej w te ostatnie dni.

Nie odkładajcie na jutro nic, czego później można żałować...

sqoczek

 
Posty: 9
Od: Wto sty 19, 2016 9:18

Post » Pon kwi 29, 2024 14:27 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

Bardzo mi przykro:(. Wszyscy tak coś odkładamy.... Jutro, w weekend, jak się ociepli, jak się ochlodzi.... Odkładamy sprawy kocie i ludzkie, rozmowy. Potem mamy wyrzuty sumienia, żal,że można było inaczej. Nikt nie przewidzi wszystkiego, nie wiemy ile czasu zostało nam, naszym bliskim, ukochanym zwierzakom.Śmierc nie pyta czy to jest dobry czas. Twoja kotka odeszła spokojnie i na pewno wiedziała że jest kochana.Dbales o nią, leczyłeś gdy chorowała. Czasami nie widać że coś się dzieje - nie rób sobie wyrzutów. Daj sobie czas na smutek, na łzy, ale nie zadręczaj się tym że coś zaniedbałeś.

Silverblue

 
Posty: 1213
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon kwi 29, 2024 16:37 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

Silverblue ma rację, nie zadręczaj się. Moja kotka też odeszla tak cichutko kilka dni temu, tylko ona była bardzo schorowana (cukrzyca, nadczynność tarczycy, nadcisnienie, serce) no i miała ok. 17 lat. Ale też zawsze ma się uczucie, że mozna było jeszcze coś zrobić. Pocieszam się myślą, że odeszła szybko, ze nie cierpiała długo - byłam cały czas w mieszkaniu, w drugim pokoju, i nic nie slyszałam. Weszłam podać jej insulinę i inne leki, a ona już nie żyła...
Bardzo Ci współczuję, to zawsze zdarza się za wcześnie.miala u Ciebie wiele lat szczesliwego, kociego życia. I na pewno czuła Twoją miłość.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60887
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 29, 2024 19:22 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

Takich rzeczy nie odkładam. Mogę odłożyć sprzątanie czy swoje przyjemności jak czytanie, po nagłej śmierci mojego Taty na plaży pozostały niedokończone rozmowy i niewyrażone uczucia. To się nie wróci i dużo mnie nauczyło :( To samo dla mnie tyczy moich zwierzaków. Przykro mi, że tak się stało z Twoją trikolorką.

aga66

 
Posty: 6179
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon kwi 29, 2024 21:25 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

Z fb https://www.facebook.com/minutazzycia/p ... F3SevaM5Al

Później!
Porozmawiam z Tobą później.
Zadzwonię do Ciebie później.
Do zobaczenia później.
Później pójdziemy na spacer.
Później powiem Ci, jak się czuję.
Później dowiesz się, ile dla Mnie znaczysz.
Później może Cię pokocham, a może zapomnę.
Zostawiamy wszystko na później i zapominamy, że „później” nie jest nasze!
Że „później” ludzi może już nie być z nami.
Że „później” możemy już ich nie usłyszeć, nie zobaczyć.
Że „później” dzieci nie są już dziećmi, a rodzice są tylko wspomnieniem.
Że „później” dzień zamienia się w noc, noc w bezradność, uśmiech w grymas bólu, a życie we wspomnienie.
„Później” będzie za późno!
Bądź teraz!
~ Sześćdziesiąt Sekund
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14751
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon kwi 29, 2024 21:44 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

mziel52 pisze:Z fb https://www.facebook.com/minutazzycia/p ... F3SevaM5Al

Później!
Porozmawiam z Tobą później.
Zadzwonię do Ciebie później.
Do zobaczenia później.
Później pójdziemy na spacer.
Później powiem Ci, jak się czuję.
Później dowiesz się, ile dla Mnie znaczysz.
Później może Cię pokocham, a może zapomnę.
Zostawiamy wszystko na później i zapominamy, że „później” nie jest nasze!
Że „później” ludzi może już nie być z nami.
Że „później” możemy już ich nie usłyszeć, nie zobaczyć.
Że „później” dzieci nie są już dziećmi, a rodzice są tylko wspomnieniem.
Że „później” dzień zamienia się w noc, noc w bezradność, uśmiech w grymas bólu, a życie we wspomnienie.
„Później” będzie za późno!
Bądź teraz!
~ Sześćdziesiąt Sekund

Mądry tekst.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60887
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 29, 2024 22:46 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

Piękne i życiowe.

Silverblue

 
Posty: 1213
Od: Sob lut 10, 2024 18:51
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto kwi 30, 2024 9:03 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

dokładnie tak jak piszecie... ze zmęczenia, z lenistwa, z innych powodów, odkładamy na jutro... a potem tylko pozostaje żal

został mi już tylko 10-letni rudy pirat po przejściach za młodu... swoją drogą to był takim trochę terrorystą w stosunku do kotki która odeszła, ale czy zostawić go samego czy dokładać mu towarzystwo?

sqoczek

 
Posty: 9
Od: Wto sty 19, 2016 9:18

Post » Wto kwi 30, 2024 11:38 Re: Co masz zrobić dziś, zrób dziś, nie odkładaj na jutro

10-letniemu "kotu alfa" raczej bym nikogo nie dodawała do towarzystwa.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60887
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AggaBak, Google [Bot] i 347 gości